Stukanie przednie zawieszenie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Stukanie przednie zawieszenie

Post autor: Radzio97 »

Witam. Podczas jazdy slychac lekkie stukanie, cykanie w przednim zawieszeniu wie ktos co to moze byc.Gdy stane i poruszam moto do przodu i do tylu jest to samo.Sprawdzilem lozyska w kolach sa dobre. Po odjeciu kola wziolem poruszalem lagami do gory i tez slychac wlasnie takie stukanie.Czy to moze byc wina za duzej ilosci oleju w lagach.Bo wczesniej zmienialem olej w przednim zawieszeniu i wlalem za malo moto nisko siedzialo bylo miekkie to dolalem z 100ml na lage lub wiecej nie pamietam.Moto jest twardsze i wysoko siedzi.Jakie sa skutki za duzej ilosci oleju w lagach :?: bo gdy jest za malo to moto wezykuje :?: .Raz mi sie zdazylo ze mi zaczelo kierownica miotac na obie strony ale to bylo pod gore na asfalcie po dziurach dolek na dolku przy przyspieszaniu ok 90km/h.To moze faktycznie troche za duzo wlalem. :?:
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: Stukanie przednie zawieszenie

Post autor: zul »

Mozesz mieć luz na lagach, ale sprawdz najpierw czy masz dobrze przykrecone sruby przy łączniku silnika z rama ( ten z przodu 4 sruby) ja mialem tam luz i tez myslalem ze z lagami cos. A i ilosc oleju nie ma wiekszego znaczenia pozdro ;)
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Stukanie przednie zawieszenie

Post autor: Radzio97 »

Chodzi ci o te sruby tu kolo kolektora przy laczeniu silnika z rama :?:to one sa dobrze przykrecone.To wychodzi na to ze mam ten luz to jak go zlikwidowac :?:
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: Stukanie przednie zawieszenie

Post autor: Kula »

a może masz wybite łożysko główki ramy?

warto sprawdzić.

w lagach samo z siebie nic raczej nie powinno wstukać, chyba, że masz sprężyny rozdupcone, ale to i tak raczej nic by nie stukało.

za dużą ilością oleju też nie jest to spowodowane, jedynie jak wlałeś dużo za dużo oleju to może Ci uszczelniacze wywalić na większych dziurach.

chyba, że coś źle złożyłeś
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Radzio97
Po kostki w błocie
Posty: 126
Rejestracja: 12 lip 2010, 15:32
Motocykl: Yamaha XT600E DJ02 2003r
Lokalizacja: Puławy

Re: Stukanie przednie zawieszenie

Post autor: Radzio97 »

Skladac to nic nie skladalem aby olej wymienialem.A jak sprawdzic to lozysko czy nie jest wybite.Bo jak zdjalem kolo to jedna lage wcisnolem do gory a puzniej druga i wlasnie w obu slychac takie stukanie
ODPOWIEDZ