XT 600 Z 3AJ

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: Gacek »

Ja kiedyś prymitywnie pomierzyłem możliwości tego systemu ( tyle ze na dłuższej kości 3tb ) i wszystko wskazywało ze maks skok jaki mogę uzyskać bez klepnięcia po karterze to 270 mm .Zapytam z ciekawości z reguły shim w amortyzatorze konfigurowany jest pod dedykowaną sprężynę jak ty widzisz jazdę z tłumieniem z tt z twardszą sprężyną z xt ? .
Masz świadomość ze określenia typu reg odbicia , kompresji w tego typu amortyzatorach to uproszczone nazewnictwo podglądowo ? .
Sorry za :offtopic: wnikam w jakieś aspekty bo :? również żywo jestem zainteresowany nazwijmy to modyfikacjami tylko jakoś na gładko nie umiem przełknąć (przyjąć ) takich argumentów ,tematów bez konkretnej argumentacji :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Nie wnikam i nie zamierzam :niewiem: Motocykle crossowe/hard enduro przygotowywane pod jeźdźców mają wymieniane sprężyny pod ich wagę. Tylko sprężyny, nie całe amortyzatory. Dotyczy to przodu i tyłu. I to w motocyklach, które z zasady muszą robić w odpowiednim terenie. XT to nie cross czy hard enduro, to osiołek podróżny. Widziałem jak wybiera nierówności taki XTek na ohlinsie, widziałem jak to robi 3TB i 3AJ. Przepaść. Krótko mówiąc, mam więc montuję :biker: Jeśli amor się rozcieknie i będzie trzeba go regenerować, to dołożę te kilka stówek i wyślę go do PS4, a tam go przystosują już pod ciężką teresę z mocną sprężyną - o ile będzie potrzeba. Ja się nad tym nie będę doktoryzował.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Silnik zamknięty, olej zalany i przepchany, gaźniki zalane, trochę paliwa siknięte bezpośrednio w dolot i...
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YvxHt-hfFYQ[/youtube]
się zdziwiłem... nawet tłumika nie założyłem, gaźników nie przykręcałem, chyba nie wierzyłem że ot tak odapali :shock: Chodzi jak złotko :tenere: Wpakowałem na razie seryjny amor, składam dzisiaj wszystko do kupy i trochę go dotrę :D Ohlins jedzie dzisiaj do regeneracji - mimo wytarcia nadal lekko się poci, poza tym wężyk trzeba skierować w dół, bo inaczej nie sposób gadziny pogodzić z pozostałymi elementami układanki.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: mazi »

Niech będzie łodpalon! :browar:
super!
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: mlody »

Moja odpaliła od drugiego kopa :) bez podawania paliwa w dolot czy pod świecę:)

Teraz składać resztę do kupy i docierać :tenere:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Zrobiłem wczoraj rundkę na stację, po drodze (nocą) zaliczyłem polną drogę. Przedni zawias bajka :slinka: Silnik chodzi jak zegarek, ale gaźnik trzeba jeszcze dograć - na razie nie dotykałem nawet śruby obrotów :lol: Dzisiaj założę licznik rowerowy i machnę z 30km i zleją na noc oleum. Jeszcze muszę stuningować ogranicznik skrętu, bo górna półka wchodzi w kolizję ze zbiornikiem :| Szkoda mi tego świetnego skrętu, ale co począć. KTMy i tak mają połowę z tego :lol:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: Gacek »

Sorry ale akurat łykam takie treści bez znieczulenia :P jaja by dał sobie wygolić aby w takim tempie poczuć wynalazki na przednim zawiasie :roll: mam wsadzone w powiedzmy oryginlny zawias :roll: zawory kompresji wg rece- tech pomijajać inne sprawy sporo czasu minęło abym mógł odczuć i nazwać co i jak się ma do oryginału .A wsiadając na tt zupełnie nic nie odczuwam w pracy zawiasu po za tym ze siadłem na jakiegoś muła :P Może ktoś to zaboli i wyprostuje moją wypowiedz ale tak mam i nic jak do tej pory specjalnie nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: mazi »

Gacek pisze:Sorry ale akurat łykam takie treści bez znieczulenia :P jaja by dał sobie wygolić aby w takim tempie poczuć wynalazki na przednim zawiasie :roll: mam wsadzone w powiedzmy oryginlny zawias :roll: zawory kompresji wg rece- tech pomijajać inne sprawy sporo czasu minęło abym mógł odczuć i nazwać co i jak się ma do oryginału .A wsiadając na tt zupełnie nic nie odczuwam w pracy zawiasu po za tym ze siadłem na jakiegoś muła :P Może ktoś to zaboli i wyprostuje moją wypowiedz ale tak mam i nic jak do tej pory specjalnie nie jest w stanie zmienić mojego zdania na ten temat :roll: .
Nie wiem gacek - dla mnie różnica jest odczuwalna między pracą przedniego zawieszenia w 3AJ/1VJ a pracą zawiasu od TTS.
---
Pozdrawiam
mazi
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: szpadyzor45 »

Jak można nie odczuć różnicy?? Ja po wymianie oliwy od razu poczułem różnicę, a co dopiero zawias z TT ;]
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

:facepalm:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs[/youtube]

Gacek, bardzo dobrze, że Ci się dobrze jeździ na dłubniętym oryginale, niech będzie, że te wszystkie mody z innymi amorami są po prostu dla wyglądu :biker:
ODPOWIEDZ