XT 600 Z 3AJ

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: terenowiecc »

Za dużo tu spamu, Artur dawaj jakieś fotki :slinka:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: Gacek »

COBO pisze:Rozumiem że korzystałeś z usług jednej i drugiej firmy i stąd twoja opinia. :facepalm:
w odróżnieniu od ciebie nie upadłem na mózg :lol: . Wymianę oliwy , zużytych podzespołów jestem w stanie ogarnąć bez spec serwisu :P i robię to od jakiegoś czasu w zawiasie z xt a nie ohlinsie gdzie jedzie się po schemacie ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: mazi »

pitu pitu, a tu siostra bliźniaczka do Arturowej została oficjalnie objeżdżona
Obrazek


Zawias robi robotę. Miejsca w których na 43F z przednim zawiasem 1VJ przelatuję na granicy możliwości tego zawieszenia i czuję to wybitnie na rękach mogę przefrunąć na 3AJ z dużo większą prędkością i praktycznie nie odczuwając żadnych oznak ze strony zawieszenia, że to dla niego jest jakiś wyczyn (czytaj: zapewne da radę jeszcze szybciej i ostrzej pojechać)...

Zaś dupowatość ori zawiasu 43F wyszła ostatnio na jednym z podjazdów w moim ulubionym wąwozie, gdzie gdybym miał lepszy zawias spokojnie wylądowałbym i pojechał dalej... a tak zatrzymałem się na sąsiednim drzewie łamiąc błotnik i kilka innych elementów. :gleba:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: glina »

Masz może jakiś filmik gdzie słychać jak ten Laser dudni ?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Majówka udana :) Pojeżdżone offem wokół Wrocławia na prawie 300km w towarzystwie TT600E i huski TE610ie
Obrazek

Jadąc w tamtą stronę cały czas miałem jeden problem, który spędzał mi sen z powiek. Otóż od ostatniej dalszej przejażdżki teresa cierpiała na ogniste marchewy przy hamowaniu silnikiem. Ze trzy razy ściągałem i czyściłem gaźniki, dwa razy sprawdzałem zawory, przejrzałem instalację elektryczną, zmieniłem całe paliwo i dolałem środek na wiązanie wody. I nic, cały czas strzelał. Oczywiście czarne myśli, że może trzeba będzie zrzucać silnik i zaglądać w głowicę i tłoczysko... Ale nagle mnie coś natchnęło żeby sprawdzić pierdołę, której w ogóle nie brałem pod uwagę - postanowiłem sprawdzić czy dobrze jest dokręcony kolektor. I... kufa luźny jak szmata :facepalm: Najwyraźniej uszczelki się ułożyły, a miszczu kontrolnie dokręcał wszystko, tylko nie to :facepalm: Po tym jest już wsio ok :biker: W weekend nawinięte ponad 600km, przetestowany rogal, narzędziówka na błotnik i namiot przypadkiem koloru "pod teresę" :tenere:
Obrazek
Obrazek

Przejechałem się TT600E - waga robi swoje, teresa zdecydowanie gorzej idzie. Później przejechałem się husqvarną i... zaniemówiłem :shock: Chwila nieuwagi i 120km/h na leśnej przecince ledwo po ruszeniu. Na III biegu od pewnego zakresu obrotowego dostaje takiego kopa, że jak tylny lać złapie przyczepność, to przód wędruje ku górze :o Dół też mocny jak cholera. Ciekawe jak to się będzie sprawować.
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: Kula »

Artur nie chcesz Ty tej swojej Tenerki sprzedać? ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Teraz to bidula musi mnie powozić kolejne 30-40kkm ;)
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: terenowiecc »

Co to za namiot masz? Sam się zastanawiam nad kupnem czegoś podobnego bo większy często robi za zbędny balast.

Dzisiaj buszowałem w Dekatlonie ale nic ciekawego nie zwróciło mojej uwagi.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: glina »

A mi możesz napisać trochę więcej o rogalu i narzędziówce na błotnik :)
slobodan
Lubiący błoto
Posty: 44
Rejestracja: 18 sie 2013, 18:57
Motocykl: XT 600E 3TB 99r

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: slobodan »

ArturS, czy włożenie takiego zawieszenia od TT S/E do 3TB wymagałby dużo rzeźby?
Rozumiem, że trzeba by najlepiej wymieniać cały przód czyli półki, lagi, koło oraz zacisk hamulcowy.
Czy trzeba przetaczać sztycę? Jak wygląda sprawa mocowań przedniego błotnika oraz stelaża pod zegary?

Sory za taki ostrzał pytaniami, ale jak zobaczyłem twoją :tenere: to ...
ODPOWIEDZ