przeszczep co myślicie

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: mazi »

Gacek pisze:
mazi pisze:
Sztyca od TTR nie będzie pasowała do główki XT. Sam szukam dobrego zawiasu do PD06. Najwięcej problemów nastarczy dopasowanie sztycy.
- zapytam ? :roll: na czym polega trudność problem ? albo inaczej w czym tkwią róznice ?
W TTR jest jak dobrze pamiętam grubsza sztyca - najlepiej porównaj sobie średnice łożysk (zewnętrzną i wewnętrzną) główki ramy do XT (dowolnego) i do TTR lub innego motocykla z którego chcesz zaadoptować przód (np. na stronie larssona).
Będziesz miał przybliżony obraz jak to wygląda w konkretnym przypadku.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: Gacek »

Dzięki - za przejrzyste wyjaśnienie tematu ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
lubieostro229

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: lubieostro229 »

podepne sie pod temat bo nie zaczynać nowego

robił ktoś przeszczep zawieszenia od 2kf do 3tb ?
czy wystrczy przełozyć te nakrędki co idą na lagi od nich odchodzą węzyki do pompowania zawiechy
art
Po kostki w błocie
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2011, 17:00
Motocykl: xt 600 3tb 1998r
Lokalizacja: Gdynia

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: art »

Tak, dokladnie, wszytsko kompatybilne wiec nei ma z tym problemu, osobiscie to przerabialem, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: Gacek »

Mozna zapytać co wniesie wymiana zawiasu z 3tb na 2 kf ?
Z mojej wiedzy te zawieszenia mają podobną budowę amortyzatora , i wydaje mi się ze przerzutka zawieszenia z lzejszego motocykla do cięższego nie przyniesie adekwatnego skutku :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
AlienQ
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 18 kwie 2012, 21:11
Motocykl: Yamaha XT 600 3TB

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: AlienQ »

Ja wstawilem do 3tb zawias z 3aj. Lagi sa jakies 2cm dluzsze i maja wetyle do pompowania azotu. Naprawde warto, tani koszt bo nic nie trzeba przerabiac, niestety zaciski sa rozne wiec dochodzi zakup zacisku ale tarcza ta sama. Polecam
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: Gacek »

AlienQ pisze:Ja wstawilem do 3tb zawias z 3aj. Lagi sa jakies 2cm dluzsze i maja wetyle do pompowania azotu. Naprawde warto, tani koszt bo nic nie trzeba przerabiac, niestety zaciski sa rozne wiec dochodzi zakup zacisku ale tarcza ta sama. Polecam
- zapytam na czym polega różnica w zacisku ? pisząc lagi masz na myśli całość , rurę? czy goleń ? .jaki ci wyszły prześwity ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: ArturS »

Gacek, jak chcesz z przodem pokombinować, to mam zapasowy z 3AJ. Mogę użyczyć ;) Z ciekawości, zmierz może całkowicie rozciągnięty zawias. Do KLE przez chwilę myślałem wrzucić zawias z XT, ale okazało się, że mimo większego skoku cały zawias w KLE jest dłuższy o kilka cm :shock: Przez to w KLE jest lipa jak ktoś kombinuje z UPSami (widziałem na advrider.com), bo niby dostaje się zawias o skoku 280-300mm, a prześwit stoi w miejscu, więc w razie W nawet na asfalcie można orać miską :lol: Do XT wrzucasz UPSy i moto idzie go góry jak należy ;)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przeszczep co myślicie

Post autor: Gacek »

ArturS - może wydać się to dziwne ale ja informacji potrzebuję do weryfikacji Swojego .Z reguły ludzie narzekają ze mają miękki zawias w xt a ja musiałem w swoim odpuścić sprężynie bo nie umiałem dojść do ładu z sagami :( natomiast sporo do życzenia mam jeżeli chodzi o tłumienie . Ciężko jest pewne informacje wydłubać z manuala jeżeli chodzi o podzespoły wiec często pytam :bylo: .
Na tył z 3 aj jak na razie nie narzekam po za tym ze przysypałem delikatnie i uwaliłem komin zaciskiem hamulca .(Powiem więcej ) jestem ogromnie zadowolony bo okazało się ze yamaha bez wzgl na wersję do tyłu trochę się przyłożyła i mamy do czynienia z głowicą wiec z kontrolowaną szybkością przepływu a nie stałą określoną tylko otworami jak z przodu- wiec cała reszta to już pikuś :D .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ