Vin w XT

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
miras
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:59
Motocykl: XT600E, Sprint1050 ST ,HondaCB1000F
Lokalizacja: KWI

Vin w XT

Post autor: miras »

Witam wszystkich ostatnio zostałem zmuszony brakami finansowymi do sprzedania moto i miałem u siebie klienta na moją XT i wszystko mu odpowiadało do momentu kiedy stwierdził że Vin jest za krótki. Faktycznie nie ma 17 znaków a sprzęt 2004 rok , według niego od roku 2003 musi być długi Vin.
Mam więc do was pytanie czy może być coś nie tak z tym numerem u mnie, przy rejestracji po sprowadzeniu i przy przeglądzie technicznym nie miałem problemów ale mnie troche zmartwił. Jak możecie to napiszcie ile macie cyfr w numerze Vin. Dzięki Miras.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Vin w XT

Post autor: Magic »

numer Vin na główce ramy zaczynał się i kończył znakiem " * "
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Vin w XT

Post autor: Pawlo »

Ja też mam Vin z 11 znakami. Bardzo możliwe, że sprzęt jest rocznikowo starszy, ale został później zarejestrowany, przez co data w dowodzie jest inna niż data produkcji ;)
Obrazek
gwardia
Po kostki w błocie
Posty: 244
Rejestracja: 01 wrz 2011, 14:44
Motocykl: nie mam motocykla...
Lokalizacja: Murowana Goślina

Re: Vin w XT

Post autor: gwardia »

U mnie w Hondzie, która ma w dowodzie wbite rok produkcji 1990 jest też krótszy VIN, piszę bo gdy już stałem się jej posiadaczem to właśnie po nr VIN (i innych przesłankach) okazało się, że rok produkcji mojego moto to 1987! Tak więc sprawdź jaki jest faktyczny rok produkcji twojego motocykla, bo tu się można spodziewać nawet kilkuletniego przesunięcia. Za granicą w temacie roku produkcji i pierwszej rejestracji to mają chyba większy bałagan niż nam się zdaje.
miras
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2011, 19:59
Motocykl: XT600E, Sprint1050 ST ,HondaCB1000F
Lokalizacja: KWI

Re: Vin w XT

Post autor: miras »

Właśnie sprawdziłem w serwisie Yamaha i powiedzieli że produkcja w 2003 na początku roku ale z fabryki do salonu sprzedaży poszedł w 2004 kwietniu , więc wszystko jasne dzięki za odpowiedzi. Teraz mogę spokojnie wystawić na aledrogo.
fryzjer

Re: Vin w XT

Post autor: fryzjer »

U mnie XT600,2kf("89r.)Numer Vin,na główce ramy posiada 9 cyfr+dwie gwiazdki(przed i po numerze vin).Ten sam numer wybity jest,też na silniku.Według mnie,dociekanie historii po tym numerze jest trochę bez sensu,w starych rocznikach.A dlaczego?
1)nie można w żadnej wyszukiwarce sprawdzić numeru Vin.Wszędzie,trzeba wpisac 17 cyfrowy kod.
2)po tym numerze(Vin),nie ma możliwości dowiedzieć się o kod lakieru(np.renowacja moto)-tajemnica firmy Yamaha
3)nawet,nie ma możliwości zamówienia kluczyka(do stacyjki),po samym numerze Vin.
Chociaż,zawsze można sprawdzić ten numer w bazie sprzętów skradzionych.
ODPOWIEDZ