XR 400R

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
yadam
Po kostki w błocie
Posty: 219
Rejestracja: 02 kwie 2010, 08:12

Re: XR 400R

Post autor: yadam »

mateusz50007 pisze:Yadam a powiedz mi jak tam z dr-ką jest jeśli chodzi o oddawanie mocy, prowadzenie i wagę bo siostrzyczka chciała by właśnie sobie taką dr-kę kupić tylko boi się czy ją ogarnie
mnie sie wydaje ze moze to byc bardzo fajny motor dla poczatkujacych,smialo mozesz siostrze polecic
oddaje moc bardzo fajnie mam gaznik z DRZ i fajne zebatki a mimo tego przy szescio biegowej skrzyni stowka na ulicy a silnik nie wyje.
na kolo chetniej mi wchodzi niz XTek
(ale moj XTek byl z roku 2000 a to znaczy ze byl spokojniejszy i ciezszy niz wczesniejsze modele no i do tego moje przerobki
typu duzy bak i owiewka- CO NIE ZNACZY ZE BYL MULISTY szedl jak burza)
poza tym DR350 jest lekki i ma maly gabaryt co sprawia ze to bardzo poreczne moto.

jesli sie wie jak go zapalac to nie trzeba bac sie kick startera,pali od strzala a opor na nodze jest tak jakby sie palilo DT80,czyli zaden.
qpa pisze:Szkoda ze masz w dr to zawieszenie, bo nie za ciekawe on jest. Ogónie co do dr 350 to lakki motorek, fajnie oddaje moc i bardzo mało pali, 3 znajomych upala dr.
to nie jest te zawieszenie o ktorym myslisz (DR SHC) ;)
ja mam zawieszenie razem z polkami z suzuki RM250
i bardzo jestem z niego zadowolony.
Awatar użytkownika
mateusz50007
Lubiący błoto
Posty: 86
Rejestracja: 19 sty 2011, 15:08
Motocykl: XT 600 Z TENERE 3AJ
Lokalizacja: Bodaczów

Re: XR 400R

Post autor: mateusz50007 »

Dzięki yadam siostrzyczka napewno się ucieszy jak usłyszy tą opinię :D
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XR 400R

Post autor: Kula »

robcio1187 pisze:Fajny sprzecik kula ;) powiedz jak ma sie te moto do XT powiedzmy latajac w lekkim terenie ? wiem ze teraz to troche slisko itd ale jestem ciekaw :D

szczerze mówiąc po szutrach nie latałem jeszcze (drogi śliskie jak diabli, może teraz w weekend polatam, bo śnieg już znika) ale jak polatam to zweryfikuje wszystko ;)

wiem jedno, na pewno XT'kiem nie polatałbym tak po śniegu jak Ikzerą :D :twisted: :mrgreen:
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: XR 400R

Post autor: qpa »

yadam pisze: to nie jest te zawieszenie o ktorym myslisz (DR SHC) ;)
ja mam zawieszenie razem z polkami z suzuki RM250
i bardzo jestem z niego zadowolony.
a to przepraszam ;] w takim układzie masz bardzo fajny motocykl.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: XR 400R

Post autor: robcio1187 »

Kula pisze:
robcio1187 pisze:Fajny sprzecik kula ;) powiedz jak ma sie te moto do XT powiedzmy latajac w lekkim terenie ? wiem ze teraz to troche slisko itd ale jestem ciekaw :D

szczerze mówiąc po szutrach nie latałem jeszcze (drogi śliskie jak diabli, może teraz w weekend polatam, bo śnieg już znika) ale jak polatam to zweryfikuje wszystko ;)

wiem jedno, na pewno XT'kiem nie polatałbym tak po śniegu jak Ikzerą :D :twisted: :mrgreen:
Ok kula :) to czekam na wrazenia z jazdy ;)
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XR 400R

Post autor: Kula »

robcio1187 w końcu jestem w stanie odpowiedzieć Ci na pytanie ;)

co do jazdy na szutrach o w miarę równej nawierzchni jakiejś kolosalnej różnicy nie ma miedzy XT a XR, aczkolwiek różnica jest ;)

XR się dużo "lżej" jeździ, dużo szybciej reaguje na polecenia kierowcy, lepiej hamuje i skręca ;)

a teraz uwago co do jazdy w koleinach...

jazda XT w porównaniu do XR to walka... teoretycznie XT'k powinien lepiej sobie radzić w koleinach, ze względu na swoją masę, po prostu powinien być stabilniejszy, niestety to tylko teoria ;)

W praktyce XR lata się dużo lepiej w koleinach. każda zmiana kierunku, przeskoczenie z koleiny w koleinę jest dużo łatwiejsze, gdzie w XT taka jazda sprawiała średnią przyjemność

i tu znowu do głosu dochodzi masa XR'ry... teoretycznie (co wyżej napisałem) powinna gorzej jeździć w koleinach a w praktyce lata dużo lepiej, a to dlatego, że właśnie dzięki niskiej masie Hondziula łatwiej "skacze" przez koleiny, wystarczy odpowiednia prędkość i nie zwraca się uwagi na to co jest przed przednim kołem :D
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: XR 400R

Post autor: robcio1187 »

Dzieki Kula za odpowiedz ;) pytalem poniewaz bede chcial zmienic moto na cos bardziej hard ale nie wiem na jakie wypadnie , napewno bedzie bardziej off niz soft :D ale jeszcze trzeba troche dozbierac zlociszy 8-)
Zycze Tobie bezawaryjnego udanego sezonu ;)
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XR 400R

Post autor: Kula »

dzięki ;)

myślę, że w końcu jak prze serwisuję XR taki będę miał właśnie ten sezon :D

bo parę złociszy też muszę wydać ;)
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XR 400R

Post autor: terenowiecc »

Sorki za OT:

Yadam załóż temat dla swojego nowego nabytku. Co prawda to forum Yamahy ale jesteśmy tolerancyjni :D

Pozdrawiam
Mateusz
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: XR 400R

Post autor: Kula »

trochę z dziś ;)

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
ODPOWIEDZ