xt ohlins gazowy

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: ArturS »

Mówisz o tym bałwanku pod sprężyną? Na allegrowych widzę, że jest
http://moto.allegro.pl/yamaha-xt600-xt- ... 84471.html
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: Gacek »

Dokładnie o ten element - :offtopic: się tu zrobił
Dodam tylko info dla posiadaczy xt pragnących wymienić amortyzator na inny nie z XT dodam ze Max długość w osi mocowań jaka się zmieści bez ściskania to 430 - 435 mm.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: ArturS »

Gacek pisze:Dodam tylko info dla posiadaczy xt pragnących wymienić amortyzator na inny nie z XT dodam ze Max długość w osi mocowań jaka się zmieści bez ściskania to 430 - 435 mm.
Dotyczy to wszystkich modeli, czy tylko 3TB?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: Gacek »

Wydaje mi się ze raczej wszystkich - szczerze powiem ze weryfikuje czasami fabrykę i :klnie: wiele rzeczy mi nie pasuje pod kątem danych podanych w serwisów-ce o handlarzach nawet nie wspominam :panika: .
np w swoim 3tb z 94 miałem skok przedniego zawieszenia 207 mm powinno być 225 ,tył ciężko przemierzyć bo należało by sprężynę zrzucić ale dostępny skok bez amortyzatora to 270 mm tyle ze zgubimy preferowane 11 stopni na wachaczu .
Mam w posiadaniu amortyzator 3 tb i 3 aj różnica długości to 10 mm a różnica w skoku to 35 mm .Wiem ze można zaadoptować zawias z xtz ale będzie mała partyzantka :? różnica polega na długosci całego amortyzatora a nie skoku bo po prostu w zawias 660 usunięto zbiornik z powietrzem na zewnątrz poprzez co zmianie uległa jego długość .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: ArturS »

Przydałoby się mieć pod ręką jakiego zaznajomionego handlarza części, to może dałoby się pewne rzeczy spasować od innych motków :niewiem: Może wiesz z czego może przypasić sprężyna tylnego zawiasu? Przód pasi np z trampka - najpierw przeteszczę uklepany oryginał, a później wsadzę trampkowe (też uklepane).
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Przydałoby się mieć pod ręką jakiego zaznajomionego handlarza części, to może dałoby się pewne rzeczy spasować od innych motków :niewiem: Może wiesz z czego może przypasić sprężyna tylnego zawiasu? Przód pasi np z trampka - najpierw przeteszczę uklepany oryginał, a później wsadzę trampkowe (też uklepane).
W sensie chcesz montować kompletne lagi od Transa czy tylko bebechy?
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: Gacek »

ArturS - zapytam jaki masz sag na tyle ? pod ciężarem motocykla i z twoją masą ? bo reszta to już sprawa tłumienia .
Mozna prosić adminów o przeniesienie pewnych wątków tematu do adekwatnego działu bo ohlins już powedrował z ceną na 450 8-) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: ArturS »

mazi pisze:
ArturS pisze:Przydałoby się mieć pod ręką jakiego zaznajomionego handlarza części, to może dałoby się pewne rzeczy spasować od innych motków :niewiem: Może wiesz z czego może przypasić sprężyna tylnego zawiasu? Przód pasi np z trampka - najpierw przeteszczę uklepany oryginał, a później wsadzę trampkowe (też uklepane).
W sensie chcesz montować kompletne lagi od Transa czy tylko bebechy?
Oczywiście tylko sprężyny ;)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: ArturS »

Gacek pisze:ArturS - zapytam jaki masz sag na tyle ? pod ciężarem motocykla i z twoją masą ? bo reszta to już sprawa tłumienia .
Jeszcze nie robiłem pomiarów, ale ogólnie jest katastrofa - sprężyna jest max naciągnięta, a już po zrzuceniu z centralki pojawia się bardzo mocne ugięcie. Jak ja siądę to już wiele do końca nie zostaje :? Na dniach wszystko poskładam do kupy, to pomierzę.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: xt ohlins gazowy

Post autor: Gacek »

Na poziomie wiedzy z manuala porównując do innych modeli tenerka ma zamontowane jedną z twardszych mocniejszych spreżyn tzn( dla milimetra ugięcia )występuje większa wartość siła niż dla innych modeli . Na poziomie nieprofesjonalnym "garazowym" mozna rozkręcić amortyzator i pomierzyć długość sprężyny i porównać z wartością w manuale.Z weryfikacją siły ugiecia jest pewien problem bo sprężyna ma dwa zakresy w pewnym zakresie napięcie przenosi mniejsze obciążenie a w innym większe i niestety wartości są dosyć spore wiec domowa waga staje się raczej bezużyteczna z swoim zakresem pomiaru bo starczy zaledwie na 2 - 2,5 cm ugięcia .A o ile dobrze pamiętam to w takim zakresie występuje cześć o pomniejszonym napięciu przenoszenia ciężaru . Nie wiem ale wydaje mi się ze przymiarki z innych amortyzatorów sprężyn albo amortyzatorów bez jakichkolwiek danych informacji to mozół , można ew poszukać po manualach z innych motocykli i z tego wyciągać dane techn. serwisowe dla sprężyn - niestety z tego co się orientuję pomijane są średnice uzwojeń. Moze jest tak u ciebie ze masz z 3tb wsadzony amortyzator wiec nie ma opcji aby się nadmiernie nie uginał bo na 100 % ma zamontowaną sprężynę o słabszych parametrach .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ