Trans.... adwenczer!

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Trans.... adwenczer!

Post autor: mazi »

Odsłona pierwsza!

Motocykl został zakupiony w ubiegłym roku. Kupiony został z wizją stworzenia adwenczera, więc najważniejsza była baza.
Po lekkim odchudzeniu wyglądał mniej więcej tak:
Obrazek
Obrazek
Później zostało rozebrane przednie i tylne zawieszenie.
W między czasie kupiłem zawias przedni od XR650L:
Obrazek
który jest w trakcie odświeżenia.
Tutaj widać różnicę w długość kompletnej lagi z goleniem XR vs XT600Z:
Obrazek
W stosunku do zestawu oryginalnego jest jeszcze dłuższy.

Tylny amor zostal zdemontowany i rozebrany. Rękoma mojego Ojczulka wykonany został dystans, dzięki czemu motocykl powędruje w górę.

Poza tym kupiłem duży zbiornik paliwa od Africi Twin, pompę paliwa od XTZ i kilka innych taili.
Brakuje jeszcze bardzo dużo, a najbardziej czasu do dłubania.
Rozglądam się za kompletnym tylnym wahaczem od RD07 i kołem 18"...

Wątek będę starał się aktualizować. W każdym bądź razie adwenczer powoli powstaje, a XT spogląda z lekką zazdrością bo nie mam nawet kiedy wymienić w niej linki sprzęgła :panika:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: Magic »

Ciekawa inicjatywa :)
Wytrwałości i powodzenia w budowie :D

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: Pawlo »

V-ka będzie fajnie gadać 8-) No ciekaw jestem co tam wyrzeźbicie z tego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: ArturS »

WP z LC4 na tył nie pakujesz? Wahacz z afri zdecydowanie lżejszy niż trampkowy oryginał ;) Jak wszystko złożysz do kupy to zważ tego klocka czy coś mu ubyło ;)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: mazi »

ArturS pisze:WP z LC4 na tył nie pakujesz? Wahacz z afri zdecydowanie lżejszy niż trampkowy oryginał ;) Jak wszystko złożysz do kupy to zważ tego klocka czy coś mu ubyło ;)
W chwili obecnej skupiam się nad poskładaniem tego i objeżdżeniem, bo tak na prawdę to nie wiem czy ten silnik będzie mi pasował... :/

Jeżeli uznam, że idziemy dalej z modami będą dalsze udoskonalenia.
Póki co na przód wyląduje oryginalny zawias od XR650L, mam nadzieję że nie będzie za miekki.
Na tył przedłużony amor od Transa. Przedłużenie o 30mm, co przy długości przodu od XR pozwoli na zachowanie poziomej linii motocykla.
Amor który posiadam jest w niezłym stanie (motocykl ma nakręcone ~40kkm), mam nadzieję że nie będzie padaki :-)

Oprócz tego na teraz brakuje mi przedniego koła, tarczy 320mm i adaptera pod zacisk.
Myslę nad wytoczeniem przejściówki z piasty XT pod tarczę od XJ600S 93-97... albo zakup felgi od KTM'a i tarczy 320mm.

Temat idzie bardzo powoli :panika: Chyba w tym roku motocykl normalnie jeździł nie będzie...

Co do wagi sam jestem ciekaw, ale cudów nie oczekuję. Do wagi 1VJ nie zbliżę się, myślę że bez paliwa realne jest 170kg...

PS. Z czego kupić owiewkę i przednią lampę? Miała być rally, ale póki co zostaję przy oddzielnej a'la 1VJ. Coś co będzie dobrze świeciło (żarówka 12V 55W H4), a przy tym nie zrujnuje budżetu...?
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: ArturS »

Odnośnie przedniego koła, zacisku itd pogadaj z Kamilem (Thorgal) z forum TA. GG: 3139596 U niego podobny problem. Na tył jest już wahacz afri, amor z LC4 (trzeba dobrać sprężynę), koło trampkowe w zasadzie pasuje. Gorzej właśnie z przodem - marzocchi shiver 50mm huśki. Obaj macie jakąś wiedzę i rozeznanie rynku, to może połączone siły pozwolą szybciej wszystko doprowadzić do ładu. Mi zależy żeby Thorgalowy trampek był na lipcową wyprawę już zrobiony i przetestowany, wiec będę was obu poganiał :lol:

Z jakiego powodu chcesz 18" na tył? To "trochę" podnosi koszty przeróbek.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: terenowiecc »

Co to za padło? :bananaevil:

Fajny projekt powstaje, te 40kkm nalotu wygląda na realne bo wszystkie elementy gumowe są w bardzo dobrym stanie, wszystkie naklejki są, nawet na tylnym amorze na dole firmowa naklejka się uchowała, na wahaczu również, rama nie powycierana także wszystko wskazuje na to, że baza do budowy motocykla jest na prawdę przyzwoita.
mazi pisze:PS. Z czego kupić owiewkę i przednią lampę? Miała być rally, ale póki co zostaję przy oddzielnej a'la 1VJ. Coś co będzie dobrze świeciło (żarówka 12V 55W H4), a przy tym nie zrujnuje budżetu...?
Rally to jedyna słuszna owiewka :slinka:

PS. XT i tak z tego nigdy nie będzie ale można rzeźbić :biker:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: mazi »

ArturS pisze:Odnośnie przedniego koła, zacisku itd pogadaj z Kamilem (Thorgal) z forum TA. GG: 3139596 U niego podobny problem. Na tył jest już wahacz afri, amor z LC4 (trzeba dobrać sprężynę), koło trampkowe w zasadzie pasuje. Gorzej właśnie z przodem - marzocchi shiver 50mm huśki. Obaj macie jakąś wiedzę i rozeznanie rynku, to może połączone siły pozwolą szybciej wszystko doprowadzić do ładu. Mi zależy żeby Thorgalowy trampek był na lipcową wyprawę już zrobiony i przetestowany, wiec będę was obu poganiał :lol:

Z jakiego powodu chcesz 18" na tył? To "trochę" podnosi koszty przeróbek.

Dzięki za namiar, odezwę się w wolnej chwili do niego.
Przód wybrałem od XR głównie dlatego, że nie chciałem rzeźbić sztycy półki. Jakoś nie mam przekonania do takich przeróbek, wolę fabryczne rozwiązania. Nie chciałbym, żeby taka rzeźba rozsypała się w trakcie jazdy.
Półki od XR pasują P&P do główki transa.

Marzocchi to piękny zawias, aczkolwiek nie teraz.

Na tył 18" głównie z lepszej dostępności opon gdzieś w dziczy.
Dzisiaj może pojadę poskładać przedni zawias (wymiana uszczelniaczy i montaż do ramy) oraz tylny amor. Przedłużka już jest, kwestia poskładania.
---
Pozdrawiam
mazi
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: mazi »

Tak wygląda przedłużka tylnego amora:
Obrazek
Obrazek
Poki co luźna przymiarka, trzeba jeszcze dopasować długość śruby:
Obrazek
Obrazek
i będzie dobrze :biker:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Trans.... adwenczer!

Post autor: ArturS »

A to nie lepiej było kości inne dorobić? Kołyska nie będzie pracowała w nienaturalnym ułożeniu?
ODPOWIEDZ