DOT obręczy kół a rocznik motocykla

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
dzekson
Po kostki w błocie
Posty: 254
Rejestracja: 05 lut 2010, 20:36
Motocykl: XT600E '99 / XL650V '00
Lokalizacja: Rzrszów

DOT obręczy kół a rocznik motocykla

Post autor: dzekson »

Jest tak: w moim XT600 z 1999 roku są obręcze kół, na których DOT to 0798 czyli, że wyprodukowane zostały w 7-mym tygodniu 1998 roku. OK, obręcze zostały wcześniej wyprodukowane przez firmę zewnętrzną D.I.D. i zanim dotarły do fabryki Yamahy minęło te kilka miesięcy i stąd taka różnica.
Ale,,, mam drugi prawie cały XT600 z 2003 roku zakupiony na części, ale tego tak na bank to pewien nie jestem bo motocykl nie ma dokumentów. I na obręczach jest DOT = 0301 co by znaczyło, że zostały wytworzone na początku 2001 roku, a to około 2 lata przed rocznikiem tego XT.

Dodam, że w obu przypadkach na parze obręczy jest ten sam DOT.

A w Transalpie mam równo - tzn. jest on z rocznika 2000 i obie obręcze mają DOT=3200 czyli się zgadzają roczniki produkcji.
Czyżby u Yamahy obręcze przed montażem długo magazynowały? A może moje obręcze są starsze bo były już kiedyś tam z jakiegoś powodu wymieniane? No ale dwa podobne przypadki to mało prawdopodobne,,,

Pytanie, jak jest w XT, którymi jeździcie?
Podawajcie proszę rocznik moto i DOT obręczy. Czy są takie same DOT'y na obu obręczach?
Z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: DOT obręczy kół a rocznik motocykla

Post autor: Pawlo »

Z tymi rocznikami to jest trochę dziwna sprawa. Sam mam wbite w dowód 97r. ale jest to niemożliwe, bo model o oznaczeniu 4GV, które mam wybite w wielu miejscach wychodził w 93r., a malowanie które miałem w 94r. :mrgreen: Albo moto się późno sprzedało, albo ktoś latał niezarejestrowanym, nie mam na to wytłumaczenia ;) Co do felg, bardzo możliwe, że dużo ich mieli na magazynie, bo jakby nie patrzeć to dużo tego szło, nie tylko do XT 600, ale 400 i 500 też ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: DOT obręczy kół a rocznik motocykla

Post autor: Gacek »

Mój rocznikowy kundel albo zlepek pozostałości na magazynie bo inaczej nie nazwę ma wbite w papierach 94 r .
Na przednim kole mam 190 DOT tylnym 391 DOT amortyzator 3tb 00 wlot airboxa OO muszę po plastikach kiedyś luknąć bo tez coś mi się rzuciło kiedyś na module o ile się nie mylę 03 rury przednich lagi tez wg mojej wiedzy nie wiem z czego jakieś ina ksze długością nie pasują do rocznika . :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ