ODPOWIETRZNIKI

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: -gumis- »

A na zawodach, czy podczas jazdy, bedziesz się zatrzymywac żeby wcisnąc odpowietrznik? Bezsensu było by wtedy zastosowanie owych odpowietrzników.
W 2004 r miałem okazję uczestniczyc, obsługa zawodników i motocykli (pit stop) w SIX DAYS w Kielcach.Generalnie na takiej imprezie jest cały świat, byli też serwisanci od WP (zawieszenia w KTM'ach) z Australii. Byli do usług wszystkich zawodników startujących na KTM'ach. Wtedy to pierwszy raz widziałem jak ustawiali zawieszenia jeżeli któremuś z zawodników coś nie grało. Nie było wtedy czasu na stojak itp.Podstawowym pytaniem było ile ważysz, a resztę robili już sami na normalnie stojącym motocyklu.
Czyli sumując motocykl stoi na kołach lub jedzie i wtedy odpowietrzamy lagi i dalej dzida...
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: Gacek »

Właśnie w głowie sobie zrobiłem sobie miejsce na taki odpowietrznik :P bo oliwa mi się z deka gotowała :lol: i od tej pory stałem się bezwzględnie nieczuły na wszelkie brednie :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
zul
Po kostki w błocie
Posty: 122
Rejestracja: 24 sty 2010, 17:34
Lokalizacja: Szubin

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: zul »

Gacek pisze:Właśnie w głowie sobie zrobiłem sobie miejsce na taki odpowietrznik :P bo oliwa mi się z deka gotowała :lol: i od tej pory stałem się bezwzględnie nieczuły na wszelkie brednie :roll: .

Tak trzymaj ;) Puki co idzie Ci swietnie. Forum zyskało na tym. ;)
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: -gumis- »

Odpowietrzniki założone, gwint M4. Montaż wymaga minimalnego zwiększenia średnicy w ladze pod odpowietrznik. Obsługa bezproblemowa, wczoraj testowane na naprawdę dużych wybojach. Działają jak należy.
Tak więc polecam jeśli kto potrzebuje.
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: Gacek »

Kolego -gumis- może byś oświecił mnie a może jeszcze komuś się to przyda na jakiej zasadzie działa taki odpowietrznik , i w jakiego typu zawieszeniu je zastosowałeś .Bo z poziomu swojej nędznej wiedzy w jednokomorowym u s d nie bardzo rozumiem jak coś takiego działa :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: -gumis- »

Sam sobie poszukaj i poczytaj!
Nie widzę sensu tłumaczyc Ci jak i co bo i tak wiesz lepiej...
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: Gacek »

Jesteś w dupę uprzejmy :( i masz mnie za ujj wie kogo , mylisz aktywność na forum z nie wiem, czym :roll: .Bele jaka uwaga wyprowadza cie z równowagi na dodatek ściemniasz sporo bo na forum MX o poziom oliwy w KYB pytałeś delikatnie miesiąc i pol temu na dzień dzisiejszy ;) wiec skąd
-gumis- pisze:Tak się składa "przyjacielu" gacek ,że zawiecha niedawno robione, jakieś 2 miesiące temu.Wszystko zgodne z manualem ,
jakby tyle zauważyłem do tej pory ciekawi mnie natomiast
-gumis- pisze:Dlatego montując odpowietrzniki można podczas jazdy upuscic powietrze.
ciekawe jakim cudem :P Wytłumacz mi to rzeczowo i ośmiesz mnie :lol: masz okazję wykazać jakim jestem lamerem 8-)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
-gumis-
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 09 lis 2011, 16:21
Motocykl: YZ 250 F 2006r Alurama

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: -gumis- »

Może nie zauważasz różnic w nazwie modeli ,ale na MX'ie pytałem o KYB do YZ 250 2007r , a ja tak sie składa jeżdżę na TT i to nie te same zawiech, łączy je tylko nazwa. Tak wię molu internetowy kiepsko niuchasz i słabo doczytujesz jak w wiekszosci tematów o czym raczyłem Cię juz poinformowac.
Dalej pozostawiam w Twoim interesie dowiedziec się jak i po co są odpowietrzniki.
Powoli schodzę do Twojego poziomu "inteligencji" więc odpuszczam sobie dalsze odpisywanie na Twoje ,nic nie wnoszące uwagi bo jak to ktos kiedyś napisał :
Nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!
Poza tym nie masz prawa nazywać mnie kłamca bo po :
1. nie znamy się na TY
2. nie życzę sobie tego
3. nie dorosłeś jeszcze do tego ,żeby oceniać innych
GAS GAS EC 300
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: Gacek »

http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic ... 03&t=21462 - Nie wiem gdzie tu mowa o yz 250 pewnie nie doczytałem :P Zapytałem o opis działania (skoro to zamontowałeś ) moze tez bym sobie takie szczelił :slinka: a ty mi rzeczesz poszukaj sobie sam - co z ciebie za kompan ? :?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: ODPOWIETRZNIKI

Post autor: terenowiecc »

Zluzujcie jądra Panowie :lol:
Po co się spinać.
Gacek zawsze dużo pisze, jak nawet nie do końca na temat to i tak coś tam można się dowiedzieć ciekawego a jak nie to nie czytać i po problemie ;)
Lepiej pójść :biker: albo się :browar: zamiast się denerwować i na forum spamować.

Pozdrawiam
Mateusz
ODPOWIEDZ