Gdzie kupić pierścienie?

Wszystko o tym motocyklu.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: Pawlo »

Ile km-ów zrobiłeś na tym tłoku? Jak długie trasy robiłeś przy docieraniu? Też docieram TKRJ właśnie i po 10km temp. oleju 120*C, dlatego latam niedaleko, bo nie uśmiecha mi się co chwilę zatrzymywać gdzieś w polu i patrzeć jak moto stygnie ;) Poza tym bardzo wolno spada temperatura :evil: Po 60km podmieniłem tylko olej z filtrem i latam na razie. Zobaczymy czym mnie jeszcze zaskoczy to moto 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: Gacek »

szpadyzor45 jak masz tłok tkjr to zapomnij o pierścieniach wossnera to zupełnie inna Mańka mają inną wysokość ( grubość ) , głębokość ! .Tak ogólnie rozkręć i zerknij co ci umarło i postaraj się przeanalizować dlaczego ? mieżyłeś luzy na zamkach w pierścieni w cylku przed montażem ? bo może ci ciasno szlif zrobili albo pierścienie miałeś od innego wymiarowo tłoka ? , Może coś dowaliłeś przy docieraniu bo tak naprawdę tylko ty sam w taki sposób najprędzej dojdziesz do sedna sprawy ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: terenowiecc »

Imo coś z docieraniem nie do końca ok było, że tak się stało ale bez rozebrania niewiele powiedzieć można.
Zaś co do Wossnera to nie rozumiem jaki jest sens pchać w niego 600zł jak za około 800zł można kupić tłok w ASO :niewiem:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: Gacek »

Wossner jet lżejszy jest wykonany w kutej technologi posiada powłokę z teflonu na prowadnicy - na dzisiejsze czasy nie jest zadnym szałem kompozytowe tłoki zostawiają go daleko w tyle ale kogo na nie stać :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: szpadyzor45 »

Być może był źle dotarty, docierałem xt pierwszy raz i być może coś zrobiłem źle. Na początku też robiłem krótkie trasy koło domu. Olej wymieniłem po pierwszych 50 km, potem po 200 i ostatecznie po 1000 (za każdym razem nowy filtr) teraz od ostatniej wymiany przejechane 2000 km i ch**. Wydaje mi się że musiałem go przegrzać, a że pogoda była słoneczna to chyba nie wiele trzeba było. Teraz sobie mogę tylko w mordę pluć i zbierać sie do remontu... Jestem tak wkur**** na siebie i na XT, że chyba jakiś czas sobie postoi w garażu. :klnie:

PS co do spasowania tłoka to robione było we Wrocławiu, teraz nie pamiętam dokładnie gdzie.Znajomy mechanik oglądał tłok i pierścienie i mówił że spoko...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: Gacek »

Nie mam żadnych obiekcji do mechaników ale sam dla własnej pewnosci powinieneś wsunąć zdjęty pierścień w cylinder ustawić go tłokiem w właściwej pozycji i przemierzyć luz na zamku szczelinomierzem .Wtedy wiesz na czym stoisz a tak to mozna teraz gdybać co miałeś mieć a co mogło być :roll: ?.
Pasowania to tez pic na wodę oddaj cylek bez tłoka do warsztatu i poproś o zeszlifowanie na ścisły wymiar - zapomnij ze ktoś ci tak zrobi :? wniosek prosty ;) robią to pi razy oko i jak byś sie pofatygował po szlifie na przemierzenie cylindra po róznych firmach to tez byś miał lekką za trybę co jest grane :lol: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: lisek666 »

siemka miałem ten sam problem co ty po przejechaniu ok 1500 km moto też zaczął puszczać dym,ale ja już wiedziałem o co chodzi to był moj błąd,robiąc szlif cylindra nie wypolerował mi tulei więc i pierścienie długo nie pociągnęły,rozebrałem piec od góry i jak przymierzyłem pierścienie to był nie wiarygodne żeby tak się pierścienie w ciągu 1500 km wytarł takie miały luzy.wymieniłem pierścienie i po problemie, pierścienie kupiłem bodajże za 160zł RIK to jest teorerycznie to samo co t.k.r.j mogę ci podpowiedzieć że same pierścienie dostaniesz u SEBA-MOTOR lub F.H.U KRZYS osobiście z tego zestawu jestem zadowolony żadnych innych problemów z tkrj nie było.
pozdrawiam
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: ArturS »

O jakim polerowaniu mówisz :niewiem:
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: lisek666 »

panowie którzy mi to wykonali tzn szlif zrobili to za 30 zł sama cena była podejrzana ale mowie cóż może klientów nie maja i za 30 zł robią,a wiem że szlif cylindra kosztuje ok 80 - 100 zł,po tym jak moto zaczęło lekko sadzić na niebiesko też twierdziłem że przegrałem maszynę ale myślę sobie ani nie jeździłem daleko ani nie wstawiałem tt-ce dopiero starszy znajomy mi powiedział czym pachnie zakład w którym robiłem szlif tzn tuleja cylindra nie była zrobiona na lustro lecz miała od góry do dołu takie pręgi i po przejechaniu 1500 pręgi znikły kosztem pierścieni.aruś już chyba rozumiesz o co chodzi z wypolerowaniem,nie chce mi się szukać tematu gacka kiedyś pokazywał foto jak wyglądać ma tuleja w środku ma być lusterko niestety u mnie tego nie było co kosztowało mnie to 300 zł 160 pierścienie bodajże + uszczelki robocizna 0 sam sobie zrobiłem.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzie kupić pierścienie?

Post autor: Pawlo »

lisek666 pisze: tuleja cylindra nie była zrobiona na lustro lecz miała od góry do dołu takie pręgi i po przejechaniu 1500 pręgi znikły kosztem pierścieni
Lisek, a słyszałeś o czymś takim jak honowanie?
Obrazek
ODPOWIEDZ