Opona

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Opona

Post autor: kociol »

Witam mam pytanko odnosnie tej opony miał może ktoś taką bądz coś o niej słyszał http://allegro.pl/opona-duro-4-60-17-12 ... 89407.html .Bo chciał bym zakupić opone na tył żeby nadawała sie na szose i na lekki teren doradzcie coś
Kapiszon
Mad Max
Po kostki w błocie
Posty: 128
Rejestracja: 17 sty 2012, 20:15
Motocykl: DR650SE
Lokalizacja: Toruń

Re: Opona

Post autor: Mad Max »

mitas e09 tyl,bo przod jest do bani ,metzeler karo,zalezy jeszcze jaki stosunek offu do onu bedziesz mial.bo jak wiecej w terenie to tania kostka jest mitas co2 na asfalcie tez idzie jechac,jak wiekszasc onu to kup sobie heidenau k60 lub sahary.Na wyjezdzie do Rumunii testowalismy zestawy od typowych kostek po sahare i wszystkim idzie jechac zarowna w deszczu 8h ulewy po drodze jak i w terenie.Poprostu Musisz wiedzie jak chcesz wykorzystac moto,czy spokoj na asfalcie a w terenie mala niepewnosc czy fan w terenie a na asfalcie maly dystans.niestety zlotego srodka nie ma a miekie kostki na asfalcie szybko schodza.Ja ze wzgledu ze nie dysponuje kasa aby zmieniac 2kpl opon w sezonie jezdze na uniwersalach.robie kolo 10tys w sezonie.po latach doswiadczen w grupie doszlismy do wniosku ze najbardziej zlotym srodkiem w rozsadnej cenie jest e09 tyl i motoz na przodzie-jak dobrze poszukasz to kpl za 400zyli mozna miec
DR800
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opona

Post autor: Gacek »

Krótki czas ożywałem tej gumy niestety uległa uszkodzeniu poprzez przecięcie ,jedyną rzeczą jaką zapamiętałem to ze świetnie się na deszczu trzymała asfaltu w porównainiu do innych gum jakie używałem.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona

Post autor: ArturS »

Na forum AT było o DURO - opinie niezbyt pochlebne :? Z tanich póki co E09 mogę polecić.
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Opona

Post autor: kociol »

mam taką opone mitas E09 ale już zjechana i własnie chciałem zmienic na inna bo ta mitas za mocno szumi po asfalcie ja bym potrzebował opone taką żeby sie nadawała na asfalt i leciutki teren taka 50% szuter teren 50%asfalt
Kapiszon
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opona

Post autor: Gacek »

Łyknij metzelerka sahara 3 jak dla mnie świetnie się trzyma na czarnym na szutrach tez da rade tyle ze u mnie szybko schodziła
jak lubisz po winklach przycinać u mnie na 17 lepiej sprawował 90 /120 niż 80 /130
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona

Post autor: ArturS »

Jak nie ma mocnego offu, to można iść w coś pokroju E07 czy K60. E07 miałem w KLE 500 - robiłem na tym offy (lekkie), przejechałem Rumunię (głównie off) i jakoś specjalnie nie narzekałem. Po ponad 15tys.km jest jej nadal tyle, że spokojną jazdą kolejne 15tys. wytrzyma. Tylko że już czarnego się nie trzyma i strach jeździć jak popada :? Najbardziej w E07 podobało mi się to, że jak jechałem na swój "placyk" do nauki jazdy (zarośnięta hałda), to wszelkie driffty i inne uślizgi nie były jej straszne. E09 w porównaniu do E07 katapultuje motocykl przy każdym dodaniu gazu, uślizgi są trudniejsze i masakrują przy tym oponę jeśli podłoże jest kamieniste. Jeśli więc trafi mi się lekko przechodzona E07 lub K60 w małych pieniądzach to sobie włożę na dalszą edukację ;)
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Opona

Post autor: kociol »

a co byście powiedzieli o tych oponach http://allegro.pl/opona-kpl-90-90-21-12 ... 54803.html lub tej http://allegro.pl/e-07-enduro-120-90-17 ... 28254.html chodzi mi tez o to żeby na na asfalcie te opony mocno nie szumiały bo własnie mam teraz E09 już prawie zjechaną na maxa i dalej słychac lekki szum nie wspomne jak była nowa to juz całkiem było głosno tak jak bym jechał terenowym autem
Kapiszon
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona

Post autor: ArturS »

Ja bym brał K60 - podobno niewiele odstają od TKC.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opona

Post autor: Gacek »

kociol pisze:a co byście powiedzieli o tych oponach http://allegro.pl/opona-kpl-90-90-21-12 ... 54803.html lub tej http://allegro.pl/e-07-enduro-120-90-17 ... 28254.html chodzi mi tez o to żeby na na asfalcie te opony mocno nie szumiały bo własnie mam teraz E09 już prawie zjechaną na maxa i dalej słychac lekki szum nie wspomne jak była nowa to juz całkiem było głosno tak jak bym jechał terenowym autem
- :niewiem: i tak ci to za chwilę zginie chyba ze nie jeździsz. Haidenau jak dla mnie dobrze wygląda - używałem sporo podobnie urzeźbionego Metzelera kolega ma taką oponę w tt tyle ze 140 i dzielnie się trzyma ale on w ogóle nie jeździ :lol: jednak krótkotrwale testując jego sprzeta nie miałem wiekszych uwag nie hałasuje nadmiernie na ile mozna sobie pozwolić na cudzym sprzecie ganiać po winklach - bez negatywnych uwag (z odczuć delikatnie twardsza guma jak w metzeler )
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ