Opona

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Opona

Post autor: kociol »

zamówiłem opone heidenau k60
Kapiszon
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opona

Post autor: Gacek »

Kroję opony co jakiś czas niestety nie mam opcji legalnej utylizacji w całości a nie chcę zasyfiać świata a tak po pokrojeniu na 100% wiem gdzie to trafia .Pod tym kątem często widziałem ile cariera jest na osnowie i ile gumy - osnowa haidenau jest o 50% ucięta do metzelera pod kosą leci to jak masło odbiegam jakby od tematu tym postem ale wizerunek słonia na gumie nie jest przesadzony. Każdy patrzy i pisze jakby z własnej płaszczyzny ale 16 drutów metzelera a 8 - 9 haidenau dają mi margines spokoju pomijając zbrojenie osnowę.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
bodzio 1
Lubiący błoto
Posty: 50
Rejestracja: 04 gru 2011, 18:31
Motocykl: Yamaha xt 600 E 3TB

Re: Opona

Post autor: bodzio 1 »

Nie chce otwierać nowego tematu.... Własnie w związku z tym że będe robił cieknace lagi, chce też wymienić kapcia na przodzie. Obecnie mam mitas e09 , łysa. Na tyle to samo tyle ze nowa.Mysle nad michalin ac 10 np http://allegro.pl/90-90-21-michelin-end ... 60730.html czy lepiej inną a nową np.http://allegro.pl/heidenau-90-90-21-k70 ... 43364.html no chyba że ktoś ma "dobry " sklep z oponkami .Śmigam gdzieś około 70 teren 30 czarne. Ale nie robie rocznie dużo około 1 tyś.A jeszcze jedne w tej michelin widać zjechane wskażniki na środku, może ktoś jest w stanie określić na tej podstawie wysokość profilu.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Opona

Post autor: qpa »

bierz tą nową w terenie to że ma 6 lat nie powinno robić problemów.
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opona

Post autor: batagur »

Panowie pytanie, kiedyś na forum ktoś podesłał mi fajną stronkę na której byli praktycznie wszyscy znani producenci gum i wszystkie modele i zestawienia jak dana opona zachowuje się na czarnym, mokrym, opinie, trwałość itp. Była bardzo pomocna ale zgubiłem linka i znaleźć nie mogę, ma ktoś może? :niewiem:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona

Post autor: ArturS »

Tabelka była sponsorowana :lol: Do czego Ci guma potrzebna?
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opona

Post autor: batagur »

do tenerki oczywiście, ostatnio dopadłem nowego dunlopa k550 i ciekaw jestem opinii o tej gumie a właśnie na tej stronce było to fajnie wszystko zestawione i opisane ale linka wciągnęło. Dunlop idzie w miejsce mitasa e08 po 4tyś km fajna opona ale jak nie pada, nie ma rosy i za dużej wilgoci... No i szukam czegoś fajnego do przodu bo metzek sahara kończy się już w zastraszającym tempie :(
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona

Post autor: ArturS »

To ja bym postawił na K60 jeśli ma widzieć dużo asfaltu i dawać jeszcze szansę na zjazd w off.
batagur
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 29 cze 2011, 09:04
Motocykl: YAMAHA XT 600
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Opona

Post autor: batagur »

a o tym dunlopie k550 wiesz coś może więcej?
ODPOWIEDZ