Opona na asfalt :)

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: ArturS »

dzunger pisze:metzeler do dupy na asfalt. continental szybko sie konczy w porownaniu do michelina i dunlopa. miałem wszystkie 4 i najlepiej wypadl michelina tylko był drogi ale wcale gorszy nie jest dunlop. ogolem sportmax qualifer i profil nie wiekszy niz 60 bo dupa pływa w zakretach. takie sa moje odczucia . chyba ze chcesz kartofla tez na szuter to 140/80 tanio nowke lykniesz. jak tylko asfalt to na tył 150/60
Co rozumiesz przez "szybko kończy"? Z przodu w KLE mam ContiEscape z przelotem coś ok 12-14tys.km i bardzo daleko jej do końca.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: Gacek »

dzunger pisze:metzeler do dupy na asfalt. continental szybko sie konczy w porownaniu do michelina i dunlopa. miałem wszystkie 4 i najlepiej wypadl michelina tylko był drogi ale wcale gorszy nie jest dunlop. ogolem sportmax qualifer i profil nie wiekszy niz 60 bo dupa pływa w zakretach. takie sa moje odczucia . chyba ze chcesz kartofla tez na szuter to 140/80 tanio nowke lykniesz. jak tylko asfalt to na tył 150/60
- o czym ty piszesz :mrgreen: ? o jakim modelu metzelera ? moim zdniem jedna z lepszych mieszanek gumy w Sahara 3 szybko schodzi ale trzyma się czarnego świetnie jak na mój gust .
Dunlop trailmax przy tym to beton jak dla mnie , Michelina tez upalałem nie pamiętam już nazwy modelu ale tez twarda guma - no chyba ze ktoś lata tylko przy skwarach spadających z nieba .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kociol
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 17 lut 2011, 19:22
Motocykl: Yamaha Xt 600 (E) 1997rok
Lokalizacja: Lubomin ( dolnyśląsk)

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: kociol »

ja też miałem problem z wyborem opony ale w końcu kupiłem heidenau k60 i jestem bardzo zadowolony miodzio opona oto sklep w którym kupywałem http://www.netcar.pl/opony/motocyklowe/ ... 7,szi.html
Kapiszon
moto1488
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 13 wrz 2012, 00:38
Motocykl: trampek

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: moto1488 »

Michelin Anakee bądź Sirac tego samego producenta... Znam kilku gości co je zajeżdża i bardo sobie chwalą zwłaszcza w deszczu
Awatar użytkownika
Aruś
Po kostki w błocie
Posty: 235
Rejestracja: 20 wrz 2011, 13:59
Motocykl: HORNET 919
Lokalizacja: Rybnik

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: Aruś »

Dzięki Panowie :) No to teraz mam przy najmniej rozeznanie :)
Chyba będzie E07
Obrazek
moto1488
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 13 wrz 2012, 00:38
Motocykl: trampek

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: moto1488 »

Aruś pisze:Chyba będzie E07
Przejechałem na nich Bałkany z czego 3 dni w totralnych ulewach po słowackich i serbskich górach... Dały radę!
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: ArturS »

Nie wiem jak w Serbii, ale w Macedonii po deszczu to nawet na anakach jechałbym zachowawczo jak po śniegu :lol:
Awatar użytkownika
dzunger
Lubiący błoto
Posty: 75
Rejestracja: 05 sty 2011, 12:03

Re: Opona na asfalt :)

Post autor: dzunger »

fakt zwracam honor zapedzilem sie ze swoim postem. opony o ktorych mowilem w roznych modelach jedne typowo turystyczne inne raczej sportowe wiec na tych 2 jezdzilo mi sie lepiej i te ktore bly dla mnie lepsze pochwalilem
ODPOWIEDZ