cisnienie oleju w glowicy?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
huh
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:16
Motocykl: tt600e

cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: huh »

witam, wczoraj po 2 tyg przerwie przejechalem sie kawalek(ok 1 km) na mojej tt600e (3tb), po powrocie do garazu dalem jej w gaz 2 razy dosyc mocno i wystrzelil okragly uszczelniacz(zaslepka) ktory znajduje sie po prawej stronie przy zaworze wydechowym i wyplulo olej. Dalczego tak sie moglo stac? olej jaki mam wlany to 15w40
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: jeton »

huh pisze:witam, wczoraj po 2 tyg przerwie przejechalem sie kawalek(ok 1 km) na mojej tt600e (3tb), po powrocie do garazu dalem jej w gaz 2 razy dosyc mocno i wystrzelil okragly uszczelniacz(zaslepka) ktory znajduje sie po prawej stronie przy zaworze wydechowym i wyplulo olej. Dalczego tak sie moglo stac? olej jaki mam wlany to 15w40
A czy to nie uszczelka? Jeśli tak to możliwe że puściły CI gwinty przy mocowaniach w cylindrze. Miałem tak ostatnio.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: Magic »

A to nie przypadkiem zaślepka dekompresora?
huh
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:16
Motocykl: tt600e

Re: cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: huh »

[img]http://poufne_pth.w.interii.pl/tt.jpg[/img][/url]to nie uszczelka, to chyba o ta zaslepke chodzi, wlozylem ja spowrotem, czarna okragla, na wierzchu tego zaslepionego otworu jest srubka jak do odpowietrzania. Co zrobic zeby znow mi jej nie wyplulo?
Ostatnio zmieniony 28 paź 2012, 18:34 przez huh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Magic
Po kostki w błocie
Posty: 496
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:24
Motocykl: XT 600 E 1998
Lokalizacja: Poznań/Turek

Re: cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: Magic »

To nie jest śrubka od odpowietrzenia tylko śruba mocowania dźwigni dekompresora. No masz 2 sposoby:
Pierwszy to założyć ją na jakiś mocny Loctite, albo kupić dzwignie dekompresora i simmering.
huh
Czyścioch
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2012, 11:16
Motocykl: tt600e

Re: cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: huh »

dzieki:)
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: cisnienie oleju w glowicy?

Post autor: jeton »

huh pisze:dzieki:)
Polecam motostyl.pl (serwis), wszystko u nich kupuję bo są autoryzowanym serwisem yamahy, w 3-4 dni masz orginalne części i czasami taniej niż na allegro. (to nie reklama) :) po prostu jestem z nich zadowolony.
http://motostyl.pl/index.php/kontakt.html
ODPOWIEDZ