Olej cieknie

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Olej cieknie

Post autor: lisek666 »

Witam,panowie otóż mam mały problem z moim moto tt 600 4gv z 94 roku tzn problem jest taki że uszczelka wymieniona pod głowicą oring itp.problem jest taki że pomiędzy kolektorem wydechowym a głowica po chwilowym zagrzaniu pokazuje się olej i nie wiem skąd,drugi raz ściągam czapkę i na uszczelce nie widziałem żadnych wycieków nawet spod oringa po prawej stronie,głowicą dociągnięta momentem z serwisów-ki i dalej nie wiem skąd ten olej po chwili zaczyna wylatywać pokazuje się tak jak pisałem pomiędzy wylotami na wydechu,zawory sprawdzone sprawne prowadnice uszczelniacze wszystko ok ma ktoś jakiś pomysł skąd olej może lecieć?? na tłoku aż mokro ja w 2t gdy simmer polecą tuleja też cała w oleju,tłok nie dawno zakładany nowy pierścienie ale u poprzedniego właściciela czy pierścienie mogą być źle założone chodzi mi o zgarniajacy czyli olejowy ma to jakieś znaczenie jak się go założy??? aa i jeszcze moto też kopci ale wiadomo olej na tłok to i kopci tylko skąd ten olej??? bo mi już pomysłu brak 3 nową uszczelkę zarzuce i bedzie może to samo :klnie: nie wiem może ktoś z was coś wie na ten temat. :panika: :niewiem:

pozdrawiam
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: Olej cieknie

Post autor: mlody11132 »

czyli moto pewnie kopci jak stary diesel ??
xt 600 3tb
mlody11132
Po kostki w błocie
Posty: 207
Rejestracja: 13 sie 2010, 08:55
Lokalizacja: slaskie

Re: Olej cieknie

Post autor: mlody11132 »

cylinder "jajo" lub zle dobrany tłok,lub zle załozone pierscienie,lub usczelniacze zaworowe.
xt 600 3tb
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Olej cieknie

Post autor: lisek666 »

nic z tych rzeczy co opisujesz,jutro może się okaże przyczyna jaka mogła być.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olej cieknie

Post autor: Pawlo »

Może oring na tulei, ten od dołu cylindra? Albo masz gdzieś jakieś mało widoczne pęknięcie? :niewiem:
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Olej cieknie

Post autor: Gacek »

Może odmą ciągnie i zasysa przez gaznik ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: Olej cieknie

Post autor: lisek666 »

jednak na jaw wyszło że po chwilowym zagrzaniu pierścień olejowy tracił sprężystość i robił się jak szmata z tad tyle oleju brał,po prostu moto takie kupiłem tłok świeżo założony i prawdopodobnie został przegrzany,bo była też opcja podobna do Gacka że mógł zasyać odmą lub przez filtr powietrza z którego aż kapał olej ale po jego wyczyszczeniu dalej sadził więc głowica w górę,cylinder też na pierwszy rzut oka wydawał się być w stanie idealnym pierścienie zgadzały się z serwisóką chodzi i szczeliny ale że miałem stare pierścienie z drugiej tt-ki przymierzając i gdy je wyginałem to olejowy giął się jak chciał,a z remotu drugiej tt-ki był jak sprężyna powracał do swojego kształtu.zobaczymy za kilka dni jak poskładamy. :browar:
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
ODPOWIEDZ