Zaplon w ttr '98 rok

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: vertus72 »

Pytanie do znawców tematu, a mianowicie ile zaplon generuje impulsów na obrót, pytam bo na alledrogo znalazłem licznik motogodzin z obrotomierzem w jednym,który współpracuje z silnikiem 4T generujacym 1imp/obr,2 imp/obr i 1 imp/2obr. Montaż poprzez ominięcie przewodu WN , ciekawe czy nie będzie to generowalo jakiś zakłóceń. Specjaliści do tablicy....
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: qpa »

jeden obrót wału to jeden impuls
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: vertus72 »

Czyli powinien pasować, ciekawe czy owiniecie przewodu świecy kablem tego urządzenia nie będzie powodowało jakiś zakłóceń, no ale to już zobaczy się w życiu po montażu. Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: Pawlo »

vertus72 pisze:Czyli powinien pasować, ciekawe czy owiniecie przewodu świecy kablem tego urządzenia nie będzie powodowało jakiś zakłóceń, no ale to już zobaczy się w życiu po montażu. Dzięki za odpowiedź.
Jakie zakłócenia? Na moje to tutaj chodzi tylko o to, że prąd w przewodzie WN daje systematycznie pole magnetyczne, a przewód owinięty wokół przewodu WN jakby odbiera te pole i elektrony idą w ruch :funkynana: Tak mi się widzi, mam nadzieję, że nic nie namieszałem i przekazałem w 100% moją nikłą wiedzę w tym temacie :lol:
Obrazek
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: vertus72 »

Też tak myślę, ale zapytałem tak zachowawczo gdyż nieraz czytałem w opisach akcesoryjnych liczników, że nie generują zakłóceń szczególnie te które miały czujnik na świecy.Dziękuje za szybkie odpowiedzi, jak tylko zamontuje podziele się wrażeniami. :goodjob:
Awatar użytkownika
sparci
Czyścioch
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2012, 09:05
Motocykl: ttr600
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka

Re: Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: sparci »

Ja mam u siebie licznik motogodzin z obrotomierzem z alledrogo i przewód owiniety wokół przewodu zapłonowego, po całym sezonie mogę polecić bo żadnych problemów.Jedyne do czego mozna się przyczepić to to,że obrotomierz troche ospale reaguje na zmianę obrotów.
vertus72
Po kostki w błocie
Posty: 173
Rejestracja: 08 lut 2012, 17:44
Motocykl: Yamaha TT600R '98
Lokalizacja: Łódź

Re: Zaplon w ttr '98 rok

Post autor: vertus72 »

Dzięki..... :bananaevil: w takim razie zakładam w ciemno.
ODPOWIEDZ