Owiewka 3AJ

Wszystko o tym motocyklu.
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Owiewka 3AJ

Post autor: wolf1990 »

Hejka...ja zwracam się z pytaniem do ArturS...zakupując taki sprzęt napewno zgłebiałeś zapas dostępnych części.Czy mógł byś mi podsunąć kilka linków gdzie zakupić całą owiewkę przednią z szybką,kokpitem i zegarami do XT600Z Tenere 3AJ?? Idę trochę na łatwiznę ale nie udało mi się nigdzie znaleźć a cierpliwość mam na skraju wyczerpania skacząc z forum na forum od linka do linka beż skutku...i interesowały by mnie kraniki szczelne albo jakiś zestaw naprawczy...oglądając Twoją inspekcję pozakupową intuicja mi podpowiedziała że Ciebie warto podpytać o poradę...ewentualnie doradź czy da się to jakoś solidnie skleić...pęknięcia owiewki mam przy otworach na śruby które mocują ją do zbiornika paliwa...a w błotniku wyłamane mocowania do widelca...Opłaca się to kleić i mieć pewność że nie ułamią się w tym samym miejscu od wibracji??Poprzedni właściciel za mocno dokręcił błotnik i zmiażdżył mocowania śrubami;/
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: ArturS »

Owiewkę można próbować kleić żywicami, ale ja bym szukał używki. Ja też mam z jednej strony pęknięcie, ale poza tym wszystko się trzyma kupy, wiec na razie odpuściłem. Błotnik to rzecz tania, można szukać oryginału lub pakować akcesoryjny. Mam chyba niebieski w zapasie. Zrób jakieś foty, co dokładniej masz uszkodzone. Zestaw naprawczy do kranika jest dostępny bez problemu - 40zł/szt.
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: wolf1990 »

Dzięki ArturS będę miał chwilę to zrobię fotki narazie zabiegany jestem bo nic na wodę nie chce cholera jeździć(może to i lepiej)...Miło że odpowiedziałeś pozdrawiam i gratuluję wytrwałości przy remoncie...efekt powalający :browar:
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: wolf1990 »

Tak to wygląda Przedni błotnik gdzieś kupię...tylko gdzie kopać w poszukiwaniu części??Pęknięcia w miejscach śrub mocujących do zbiornika paliwa,wyłamany licznik z prawej strony,połamana szybka,w jakimś nieznanym mi celu poprzedni właściciel wywiercił dziurę pod wskaźnik poziomu oleju który nie ma zastosowania w Dnieprze;/...stąd mój pomysł na zakup nowego kokpitu a owiewkę posklejam jeśli jest sens jak nie to zakup innej byle niepołamanej...ArturS co o tych uszkodzeniach myślisz i co radzisz??...Jaki Twój pomysł gdzie szukać części??ew. ten sezon jeszcze przeczekam może na allegro coś się pojawi...bo zanim zakupiłem swoją krowę to widziałem dużo części a na zimę ucichło...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: wolf1990 »

2013-02-20-195.jpg
2013-02-20-196.jpg
2013-02-20-197.jpg
2013-02-20-198.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Owiewka 3AJ

Post autor: wolf1990 »

2013-02-20-194.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: terenowiecc »

Wolf gdybyś chciał sprzedać tą swoją owiewkę to odezwij się do mnie ;)

PS. Później posprzątam Artur ;)
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: wolf1990 »

Hehe...skoro chcesz kupić to najwidoczniej nie ma z nią bidy:D:D...Więc wybacz ale w takim razie nie mogę...naturalnie jak trafię gdzieś zastępczaka to pierwsze co to odezwę się do Ciebie:)...czyli narazie jedyne wyjście to boksera doprowadzę do ładu a o plastikach podumam jak się sezon ruszy...to i na giełdę gdzieś skoczę albo nagadam wujasa żeby popatrzył...coś mi wpadnie to dam znać się jakoś dogadamy...ale w tym momencie nie da rady...jeszcze na Artura zdanie poczekam co mi poradzi...a tym czasem tak na zaś bo w taką aurę też można pośmigać więc wszystkim miłośnikom śniegu szerokiej drogi i łagodnych zakrętów...jak znajdę czas złożę dyfer poskręcam głowice i ustawie gaźniki i może sam wyjadę zanim śnieg stopnieje:D
wolf1990
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 18 lut 2013, 14:07
Motocykl: Dniepr MT-10

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: wolf1990 »

wiem że nie ta marka nie to forum...ale tak wygląda mój wynalazek:D...kurna to przednie zawieszenie...miooooodzio:D...Na allegro stoi jeszcze chyba XT 600 Z 3AJ za 1500zl...to tak na boku dodałem
a to ten mój od tej "lepszej"całej strony
Dniepr.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
lisek666
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 31 paź 2010, 15:54
Motocykl: trx400ex sportrax
Lokalizacja: KR

Re: XT 600 Z 3AJ

Post autor: lisek666 »

myślę że ktoś kto zajmuje sie spawaniem plastików poradził by sobie z tym,w mojej pracy jest urządzenie do spawalnia plastików ludzie rożne rzeczy przywożą i po zgrzaniu trzyma się jak nie wiem,to co pokazujesz to ktoś co zgrzewa to bez problemu sobie poradzi,bo u mnie przyjaciel w pracy robi nie kiedy rzeczy z ubytkami gdzie brakuje elementów plastikowych,np połamany błotnik od motocykla,czy jakieś owiewki boczne po szlifach,ktos kot się tym typowo zajmuje zrobił by ci bez śladu.
tt600,trx400.KOMAR pędziwiatr;)
ODPOWIEDZ