zawiasy z przodu i z tyłu

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Jac
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2013, 20:28
Motocykl: xt600
Lokalizacja: okolice Babilonu

zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: Jac »

Czołem,
Czy ktoś z szanownego grona ma doświadczenia z przeszczepami zawiasu do xt600? Wiadomo, że standardowy układ to prosta sprężyna i olej i to w sumie tyle i jak ktoś chce trochę więcej od sprzęta, no to dużo nie poradzi :omg: . Jedyna opcja zmiany to tulejki, no może jeszcze progresy, za ok 350-400 PLN komplet, podczas gdy sensowny i regulowany zawias USD można za trochę więcej (ok. 2x więcej) wyrwać, np. od KTMa? Zatem, robił ktoś podejścia do tematu i jakie z tego efekty wynikły?
Oczywiście kolejny krok to tył, ale po kolei ...
Jac
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: ArturS »

Jeśli do XT350 pasuje przód np z WR, czy TT, to trzeba szukać kompletu - lagi, półki, koło, zacisk i pompa. Inaczej to rzeźbienie i spore wydatki. Okazyjnie lagi z półkami, ale bez koła, mogą później zrujnować budżet - najlepszy przykład to rzeźba trampka od kumpla: zawias z półkami z huśki, koło z trampka, zacisk+pompa z KLE500, tarcza z deavillki, adapter do zacisku i sztyca samoróbka, sprężyny (sagi) dobierane w niemcowni. Kupę czasu, kupę kasy, efekt taki sobie, bo wyżej zawieszony kloc każe ze sobą walczyć. W XT 600 sprzed 3TB (czyli 2KF, 3AJ, 1VJ itd) sprawa jest dość prosta, bo większość pasuje z belgardy, po małych modyfikacjach. W XT350 nie mam pojęcia. Na plus jest jego waga, bo nie trzeba będzie walczyć z szukaniem sprężyn. W każdym razie, koszt przewyższy obecną wartość motocykla, a KTMa i tak z niego nie będzie. :niewiem:
Jac
Lubiący błoto
Posty: 31
Rejestracja: 28 sty 2013, 20:28
Motocykl: xt600
Lokalizacja: okolice Babilonu

Re: zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: Jac »

Ale ja pytam o xt600, nie o xt350, a dokładnie wersję 3tb (nie 2 kf), bo taki motur też mam na stanie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jedyne sensowne rozwiązanie to przekładka całego setu (tj. lagi, półki, zacisk, pompa i koło). Pytanie czy ktoś tak kombinował i z jakim skutkiem. A to, że z xt-ka gwiazdy crossu nie będzie, a to za sprawą grawitacji m.in też mam świadomość.
pzdr
Jac

PS. 350-ka to już w zasadzie youngtimer się robi i trochę mi smutno i przykro nią orać ciężej w terenie.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: ArturS »

Był przez chwilę taki 3TB na allegro, ale z przodu miał koło SM.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: Gacek »

Myślę ze najmniej karkołomną finansowo wersja dla przodu było by zaadoptować - przerobić lub dorobić cardrige tak jak w ttr xr .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: ArturS »

Panowie, im więcej jeżdżę 3TB, tym bardziej szkoda mi mojej żony :? Tam, gdzie na tenerce nawet tyłka nie podnoszę z kanapy, w 3TB muszę walczyć z trakcją, bo tył podskakuje, przynajmniej mam takie uczucie, przód twardy jak beton. O co tu chodzi? :wtf: Przecież w 3AJ jest tak samo prosty zawias :niewiem: Ja ważę ponad 90kg, moja żona 50-kilka, więc będzie jeszcze większa rzeźnia :? Da się to jakoś "rozmiękczyć"? XTek nie będzie zapieprzał, nie będzie też woził ciężarów, ma być komfortową kanapą, podobnie jak 3AJ :|
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: zawiasy z przodu i z tyłu

Post autor: Gacek »

Z przodu Wstaw sprężyny z 3aj to zmięknie z tyłu krótszą kość ew sprężynę tez z 3 aj ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ