Yamaha XT 600Z Ténéré

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
Kudłaty91

Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Cześć,
Z powodu wielu próśb, zakładam temat o remoncie mojej babci Yamahy XT 600Z Tenere 88r.
Zaczynając:
Motocykl przywiozłem z Austrii w listopadzie z zamiarem wyremontowania oraz spędzenia długich zimowych wieczorów w garażu. Mimo że obok stoi wierna Africa Twin prace i czas poświęciłem Tenerce 8-)
Kupiona od znajomego, który przesiadł się na Africe Twin z powodu jak on to nazwał „zbyt dużych wibracji”. Zakupił ja w salonie i naprawdę zjeździł kawał globu. Z tego co zrozumiałem ostatni raz odpalana była w 97r. …16 lat ..sporo. Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że nie będzie łatwo doprowadzić jej do stanu używalności ale czas i chęci były i są. Mimo wielu tematów na forach o remoncie owego motocykla pozwolę sobie na omówienie moich prac wokół motocykla. Mile widziane opinie dobre jak i złe bo o to właśnie w tym chodzi. Pozdrawiam i zachęcam do oglądania i czytania ;)


Pierwsza nocna sesja.. :pstryk:

Link do zdjęć: https://picasaweb.google.com/1181058665 ... _fJloucnQE
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Krzsiek »

Zacny sprzęt!
Oby Ci sil starczyło i czekam na kolejne watki w tej historii.

Co to za rurka po lewej pod kierownica?
https://picasaweb.google.com/1181058665 ... 0860946498

pozdro
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: ArturS »

Ja tam widzę akcesoryjny amortyzator :) Ta rurka pod kierownicą to zapewne "centralne pompowanie", czyli pompuje się jeden wężyk, a dalej następuje swobodny rozdział powietrza na obie lagi i tym sposobem jest utrzymywane w nich identyczne ciśnienie.
Akumulator, jeśli wymaga wymiany, to polecam bezobsługowy, bo te z wężykiem odpływowym to porażka - przy każdej glebie się trochę uleje i szybko można stracić prawidłowy poziom elektrolitu.
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

ArturS dobrze prawisz 8-) Co do amortyzatora to różni się od oryginału jedynie wzmocnieniem ES, choć nie wiem czy będę je zakładał bo chce założyć wysoki błotnik :biker: Niedługo dalsze foty z rozbiórki. :pstryk:
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Uwagę moją przykuła chłodnica oleju, jest o wiele większa niż oryginalna :bananaevil: Gaźniki wyjęły się praktycznie same - króćce do wymiany.. Zaskakuje mnie prostota tego motocykla..wszystko można rozebrać naprawdę w krótkim czasie. CDN 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: ArturS »

Chłodnica motana. Co do amortyzatora, to miałem na myśli tył ;) Mi to wygląda na jakiegoś WP :slinka:
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Krzsiek »

To z kroccami to normalka. Postoi na dworzu jakis czas i do wymiany.
Kudłaty91 pisze:Zaskakuje mnie prostota tego motocykla..wszystko można rozebrać naprawdę w krótkim czasie. CDN
Bo to yamaha pane. Ale jesli jest zbyt prosto to polecam pozniej XTZ750, a jak i to zbyt prosto to TTR :)
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: terenowiecc »

Wreszcie jakieś fotki! :browar:

Ogólnie nie ma tragedii. Ważne, że motocykl jest kompletny a więc do remontu materiał fajny.
Co to za amortyzator z tyłu masz?
Te brzydkie stelaże mi się podobały zawsze :lol:
Fajna chłodnica oleju, ciekawe z jakiego motocykla :idea: Tylko wąż zrób nowy bo to mocowanie na skrętkę jest druciarskie ;)

Co do budowy tego motocykla to rzeczywiście nie jest ona zbyt skomplikowana, przy odrobienie samozaparcia i z małym zapleczem narzędziowym można dużo zrobić samemu ;)
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

ArturS pisze:Chłodnica motana. Co do amortyzatora, to miałem na myśli tył ;) Mi to wygląda na jakiegoś WP :slinka:

Napisów żadnych na amortyzatorze nie ma, więc nie wiem jaki to ale ma spory zakres regulacji :)
terenowiecc pisze:Wreszcie jakieś fotki! :browar:

Ogólnie nie ma tragedii. Ważne, że motocykl jest kompletny a więc do remontu materiał fajny.
Co to za amortyzator z tyłu masz?
Te brzydkie stelaże mi się podobały zawsze :lol:
Fajna chłodnica oleju, ciekawe z jakiego motocykla :idea: Tylko wąż zrób nowy bo to mocowanie na skrętkę jest druciarskie ;)

Co do budowy tego motocykla to rzeczywiście nie jest ona zbyt skomplikowana, przy odrobienie samozaparcia i z małym zapleczem narzędziowym można dużo zrobić samemu ;)
Stelaże będę zmieniał spokojnie;D Mocowanie węża olejowego na skrętkę jest druciarskie? To czym lepiej? :niewiem:
Kudłaty91

Re: Yamaha XT 600Z Ténéré

Post autor: Kudłaty91 »

Silnik - pierwsze oględziny. Wałek rozrządu jak i panewki zdrowe..uff 8-)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ