Podstawowe modyfikacje w XT

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Pawlo »

Muszę przyznać, że wygląda bardzo pancernie. Ciekawe jakie pociski jest w stanie zatrzymać 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Czas pokaże to 4 mm płyta alu - nieświadomie przywlokłem dzisiaj z wyjazdu małego krzaka który wbił się miedzy hampel a osłonę a resztki zielska które dostały sie pod osłonę smierdziały jak Jointy :lol: - Zastanowię się nad otworami chodziarz nie jestem pewien bo z epoksydowej osłony z otworami wyskrobałem ostatnio z 2 kg gnoju błota itp itd :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Oczywiście nie polecam nikomu takiej zabawy dla modyfikacji :| ja to tworzę " nałogowo " tak jak inne sprawy :oops: , : :niewiem: tego ale przerobiłem na własnej skórze pewne sprawy - w naszej ojczyźnie taniej wychodzi kupić coś gotowego Made in China niż tworzyć samemu - bo sam materiał wyjdzie drożej niż gotowy produkt :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Tecza »

poza tematem : Gacek lata Ci dzwignia hamulca noznego??tzn sa na niej luzy ze o dekiel czasem obija?? dlatego to czerwone cos ?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

To czerwone coś to koszulka termokurczliwa założona w swoim czasie na dźwigni biegów aby nie haratała mi butów - dźwignię biegów mam tak ustawioną aby podczas zjazdów z góry przy max wychyleniu ciała na tył motocykla ruch stopy zapewniał skuteczne hamowanie - normalnie siedząc muszę oderwać nogę od podnóżka który tez jest (jak widać moim rękodziełem ) :P i najśmieszniejszym aspektem skuteczności jest to ze kiedyś zsiadłem z "gnoja " i omal nie wypłaciłem gleby bo nie miałem pojecia ze buty mam oblepione błotem :lol: . Luzy dźwigni niestety co jakiś czas kasuje napawam elementy i obrabiam "ręcznie " W obecnej chwili mam tam jakiś luz ale nie powoduje to na pewno szarpania po kapie .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Pewnie za szybko się pochwale ale moja osłona nie posiada żadnych otworów które powodowały by jakikolwiek przepływ powietrza :oops: i przyznam się szczerze ze wolał bym taki stan zachować , w związku z tym ze dzisiaj delikatnie zagrzałem nieadekwatnie piec wpadłem na pomysł aby ta osłona robiła również jako chłodnica .
Jako ze na moim piecu brakuje farby postanowiłem kolejny raz wykorzystać zmywaki kuchenne jako wypełnienie miedzy osłoną a silnikiem - jak koncepcja się sprawdzi to będę posiadał największą chłodnicę jaką zastosowano w xt :lol:
To fotka częściowo dla zbadania wypełnionej przestrzeni - jak się sprawdzi bedzie tego tyle aby żaden gnój mi tam nie wpadał :|
Sorry za jakość zdjęcia to telefon
Obrazek
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Pawlo »

Gacek, najprostszy patent na brak syfu pod silnikiem to kilka otworów w osłonie, tak jak to robili w TT. Wszystko spływa na bieżąco.

Image
Obrazek
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Niestety ale mam odmienne zdanie :? - moja poprzednia osłona z laminatu była bogato wyposażona w otwory do chłodzenia i odprowadzania tego co się dostało się pod nią mimo ze co wypad płukałem mocno moto to co zalegało tam mnóstwo szlamu :shock: (żałuje ze nie zważyłem ) .
Na poważnie kiedyś sąsiad mnie zjebał i łopatą zbierałem z betonu błoto a nie upalam jakoś specjalnie po bagnach :roll:
Dla mnie jest to wygodna opcja nie posiadam żadnej powłoki na silniku (może jakieś śladowe resztki w trudno dostępnych dla drem la miejscach ) wiec spróbuje :)
Szczerze mówiąc na osłonie z tt to bym dopiero nawiózł gnoju mam odniesienie bo kolega ma tt po za błotem nawiózł bym trawy pełłno jak z kosiarki :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Krzsiek »

Gacek pisze:Niestety ale mam odmienne zdanie :? - moja poprzednia osłona z laminatu była bogato wyposażona w otwory do chłodzenia i odprowadzania tego co się dostało się pod nią mimo ze co wypad płukałem mocno moto to co zalegało tam mnóstwo szlamu :shock: (żałuje ze nie zważyłem ) .
Na poważnie kiedyś sąsiad mnie zjebał i łopatą zbierałem z betonu błoto a nie upalam jakoś specjalnie po bagnach :roll:
Dla mnie jest to wygodna opcja nie posiadam żadnej powłoki na silniku (może jakieś śladowe resztki w trudno dostępnych dla drem la miejscach ) wiec spróbuje :)
Szczerze mówiąc na osłonie z tt to bym dopiero nawiózł gnoju mam odniesienie bo kolega ma tt po za błotem nawiózł bym trawy pełłno jak z kosiarki :roll:
Spoko Gacek. w koncu dojdziesz do tego ze optymalnie jest jak zrobila fabryka, ale co doswiadczenia nabierzesz to bedzie Twoje :)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Podstawowe modyfikacje w XT

Post autor: Gacek »

Oryginalna nazwijmy to osłona pod względem chłodzenia jest idealna :P tylko ciężko nazwać to osłoną - moja się gięła pod ciężarem moto na windzie :? dorobiona z laminatu połykała kupę błota pod silnik Obrazek
W sumie zmywaki wsunięte miedzy osłonę a silnik coś tam zbierają ciepła ile ? :roll: ciężko stwierdzić organoleptycznie podczas jazdy osłona jest zimna chwila postoju i jest nagrzana :|
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ