Mało czytelne kontrolki.

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Mało czytelne kontrolki.

Post autor: KrisDOA »

Witam. Czy zmieniał ktoś podświetlenie kontrolek w TT? Chodzi mi o te znajdujące się obok licznika (kierunki, N). Są one słabo widoczne zwłaszcza w słoneczne dni. Nie rozbierałem ich wcześniej ale może warto wymienić żaróweczki na świeże?
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: Piekny »

Żarówka nowa nic nie da, musiała by być mocniejsza, tylko po co, TTRka tak ma.
Luz wrzuca sie bez patrzenia na "N", to zdrowszy i bezpieczniejszy odruch a kierunki pamiętać wyłączać i tyle :D
mirecki
Po kostki w błocie
Posty: 116
Rejestracja: 13 cze 2012, 11:25
Motocykl: XT 600 3TB '94
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: mirecki »

Jak Ci zależy możesz popróbować z jakimś jasnym ledem+rezystor albo gotowe ledowe lampki na 12V kupić - powinny być jaśniejsze od standardu. Można nawet leda dać w odpowiednim kolorze na zewnątrz a nie przez szybkę i to na pewno będzie już widoczne Ale pamiętaj jak przesadzisz z jasnością to Ci będą po gałach walić w nocy mrygacze i moment do oryginału wrócisz. A najszybciej i najtaniej to zetrzeć błoto i kurz z kontrolki :)
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: Krzsiek »

KrisDOA pisze:Witam. Czy zmieniał ktoś podświetlenie kontrolek w TT? Chodzi mi o te znajdujące się obok licznika (kierunki, N). Są one słabo widoczne zwłaszcza w słoneczne dni. Nie rozbierałem ich wcześniej ale może warto wymienić żaróweczki na świeże?
Nosiłem się z opisem już jakiś czas i w końcu mnie zdopingowałeś.
Opis przeróbki
viewtopic.php?f=44&t=2767

pzdr
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: KrisDOA »

Piekny pisze:Żarówka nowa nic nie da, musiała by być mocniejsza, tylko po co, TTRka tak ma.
Luz wrzuca sie bez patrzenia na "N", to zdrowszy i bezpieczniejszy odruch a kierunki pamiętać wyłączać i tyle :D
Ale jak? Popuszczając sprzęgło metodą chybił-trafił? W butach crossowych ciężko to wyczuć... Sorry ale to mój pierwszy motór wcześniej był Ogar z silnikiem Jawy :omg: Właśnie jestem w trakcie robienia kategorii A ale już się zakochałem na wieki, do tego stopnia że już do auta wsiadam bo muszę :(
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: Piekny »

KrisDOA pisze:
Piekny pisze:Żarówka nowa nic nie da, musiała by być mocniejsza, tylko po co, TTRka tak ma.
Luz wrzuca sie bez patrzenia na "N", to zdrowszy i bezpieczniejszy odruch a kierunki pamiętać wyłączać i tyle :D
Ale jak? Popuszczając sprzęgło metodą chybił-trafił? W butach crossowych ciężko to wyczuć... Sorry ale to mój pierwszy motór wcześniej był Ogar z silnikiem Jawy :omg: Właśnie jestem w trakcie robienia kategorii A ale już się zakochałem na wieki, do tego stopnia że już do auta wsiadam bo muszę :(
Żadne chybił trafił, jeśli motocykl/skrzynia biegów jest sprawna to w przypadku TTRki luz wbijasz delikatnie popychając dźwignie w górę z jedynki (w innych motocyklach czasem prościej jest lekko "zbić" z dwójki), jeżdżę tylko w wysokich butach crossowych i nie ma problemów z wyczuciem. Kontrolki mogą czasem zawieść a to żaróweczka, kabelek, czujnik i co potem, każde skrzyżowanie i postój na sprzęgle? :)
Jeździć, jeździć i wyczuć swoją koze.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: Pawlo »

Dokładnie, tylko i wyłącznie kwestia wyczucia i żadne kontrolki nie są potrzebne. Dużą rolę odgrywa sprzęgło o czym się niedawno przekonałem, bo jak cały czas ciągnie to czasem się można zesrać a luzu nie wrzucić :lol:
Obrazek
kucyk
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 06 cze 2011, 14:55
Motocykl: yamaha tt 600 94
Lokalizacja: tsz

Re: Mało czytelne kontrolki.

Post autor: kucyk »

Ja wstawiłem zwykłe żaróweczki 4W i różnica jest diametralna. Oczywiście na +
Motocykl jest Bogiem, prędkość nałogiem, guma to zabawa a teren to podstawa...
ODPOWIEDZ