"Super" Tenere 1 VJ

Pokaż innym swój motocykl!
Myszak

"Super" Tenere 1 VJ

Post autor: Myszak »

Po Super Tenerze przyszedł czas na Tenerkę.

Jak już wiadomo, niedawno nabyłem 1vj w wersji rally. Motocykl ma służyć do dalszych i bliższych wypraw. W miarę upływu czasu będę próbował powrócić do kształtów oryginalnej 1vj.
Na chwilę obecną udało mi się:
+ ogarnąć filtr powietrza, przy okazji zakładając pokrywę airboxa od 3aj
+ wymienić olej z filtrem
+ wyczyścić i wyregulować gaźniki
+ ustawić prawidłowe luzy zaworowe
+ założyć nową świecę
+ sprawdzić stan łańcucha rozrządu
+ zafundować nowe rolki napinające łańcuch
+ wyczyścić i zakonserwować zacisk oraz pompę hamulcową
+ założyć nowy przewód hamulcowy w oplocie
+ założyć nowe klocki EBC oraz szczęki na tył
+ wymienić uszczelniacze przedniego zawieszenia, zalać 10W i wypolerować lekko utlenione lagi
+ założyć nowe harmonijki pro-grip-a
+ skontrolować stan felg, założyć nowe fartuchy i komplet Mitasów E-09( przód dakar, tył normalny)
+ obszyć kanapę
+ Założyć nowy łańcuch DID VX2 520 104 og. oraz zębatki JT( 15/40)
+ Zamontować nową linkę obrotomierza
+ Wymienić akumulator na Landporta bezobsługowego

Mam zakupioną przednią owiewkę, stelaż, zegary i lampę, ale czekam na pojawienie się kompletnej instalacji elektrycznej oraz podstawki pod liczniki. :)

Jak tylko ukończę wstępne prace to wrzucę efekty garażowych wieczorów.
Remont silnika, malowanie ramy itd, zostawiam sobie na zimę, co by się nie nudzić, a póki co próbuje dokończyć składanie, bo jeszcze we wrześniu planuję objechać Jurę Krakowsko-Częstochowską. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: terenowiecc »

Fajnie poczytać jak kolejnemu XT zostaje przywracany dawny blask :)
Niestety to przełożenie 15/40 nie nadaje się do niczego moim zdaniem i sam pewnie też tak stwierdzisz jak pojeździsz, jest dużo za długie.
E09 na przodzie szybko schodzi na czarnym i w terenie trzyma niewiele lepiej niż E07 ale tył to bardzo fajna oponka ;)

Jak możesz to pstryknij kiedyś przy okazji fotkę dekielka airboxa z 3AJ z jednej i drugiej strony ;)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: mazi »

Odpuść e09 na przód, jak nie zapomnę wrzucę zdjęcia stanu bieżnika po 1.5-2kkm przejechanych w różnych warunkach... masakra, bieżnik tej opony znika od samego patrzenia się na nią.
Szkoda pieniędzy.
---
Pozdrawiam
mazi
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: mazi »

terenowiecc pisze:Fajnie poczytać jak kolejnemu XT zostaje przywracany dawny blask :)
Niestety to przełożenie 15/40 nie nadaje się do niczego moim zdaniem i sam pewnie też tak stwierdzisz jak pojeździsz, jest dużo za długie.
Pamiętaj, że masz silnik od 3TB... a tam moga być inne przełożenia niż w 3AJ, a już z pewnością są inne niż w 1VJ!
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: Gacek »

A może tak
mazi pisze:
terenowiecc pisze:Fajnie poczytać jak kolejnemu XT zostaje przywracany dawny blask :)
Niestety to przełożenie 15/40 nie nadaje się do niczego moim zdaniem i sam pewnie też tak stwierdzisz jak pojeździsz, jest dużo za długie.
Pamiętaj, że masz silnik od 3TB... a tam moga być inne przełożenia niż w 3AJ, a już z pewnością są inne niż w 1VJ!
pora wyprostować na forum parę spraw odnośnie przełożeń bo ja w swoim 3tb miałem kiedyś tez 15/39 tylko w jakim celu miał bym uzywać tego ? aby jeździć na 3 biegach :lol: .
Nawet gdzieś w gratach leży niesfatygowana zębatka 39 :) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: ArturS »

Przy jakiej prędkości przy 15/39 wbija się V bieg, żeby łańcuchem nie szarpało? :shock:
MAĆKO
Lubiący błoto
Posty: 87
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:55

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: MAĆKO »

w 3tb przy 110 i jest ok
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: mazi »

Gacek pisze:A może tak
mazi pisze:
terenowiecc pisze:Fajnie poczytać jak kolejnemu XT zostaje przywracany dawny blask :)
Niestety to przełożenie 15/40 nie nadaje się do niczego moim zdaniem i sam pewnie też tak stwierdzisz jak pojeździsz, jest dużo za długie.
Pamiętaj, że masz silnik od 3TB... a tam moga być inne przełożenia niż w 3AJ, a już z pewnością są inne niż w 1VJ!
pora wyprostować na forum parę spraw odnośnie przełożeń bo ja w swoim 3tb miałem kiedyś tez 15/39 tylko w jakim celu miał bym uzywać tego ? aby jeździć na 3 biegach :lol: .
Nawet gdzieś w gratach leży niesfatygowana zębatka 39 :) .
3TB i 1VJ mają na 100% inne przełożenia w skrzyni (bo kosze i zębatki przekazujące napęd z wału na kosz są raczej takie same).
Przykładowo: standardowe przełożenie z 3TB, tj. 15/45 w 1VJ to meeeega krótki układ. Przy 100kmph jest 4300RPM! a dwa pierwsze biegi w sumie są takie jak jedynka przy 15/40.

Patrząc za tą stroną:
http://www.gearingcommander.com/
(porównywałem do swojego XT na 15/45) mamy:

XT600 przed 1989 przełożenie fabryczne:
Obrazek
XT600 przed 1989 przełożenie 15/46 (jak u mnie):
Obrazek
XT600 po 1990 przełożenie fabryczne:
Obrazek
---
Pozdrawiam
mazi
Myszak

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: Myszak »

mazi pisze:Odpuść e09 na przód, jak nie zapomnę wrzucę zdjęcia stanu bieżnika po 1.5-2kkm przejechanych w różnych warunkach... masakra, bieżnik tej opony znika od samego patrzenia się na nią.
Szkoda pieniędzy.
Czołem, dziwie się że Twoja tak szybko zeszła, ja mam u siebie założoną dakarówkę, która już ma przejechane 2k kilometrów( siedziała w poprzedniej ST i towarzyszyła mi na Zakarpaciu), a bieżnika jeszcze sporo zostało 6,8 mm.
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: "Super" Tenere 1 VJ

Post autor: mazi »

Myszak pisze:
mazi pisze:Odpuść e09 na przód, jak nie zapomnę wrzucę zdjęcia stanu bieżnika po 1.5-2kkm przejechanych w różnych warunkach... masakra, bieżnik tej opony znika od samego patrzenia się na nią.
Szkoda pieniędzy.
Czołem, dziwie się że Twoja tak szybko zeszła, ja mam u siebie założoną dakarówkę, która już ma przejechane 2k kilometrów( siedziała w poprzedniej ST i towarzyszyła mi na Zakarpaciu), a bieżnika jeszcze sporo zostało 6,8 mm.
Nie wiem co jest tego powodem, myślę że przednia tarcza która zatrzymuje motocykl dość konkretnie.
Ewentualnie jakąś padlinę wylosowałem i leci jak szmata, bo co innego?
---
Pozdrawiam
mazi
ODPOWIEDZ