Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

stożunio pisze:Dioda jest na niebieskim przewodzie z czujnika neutrala, taka małą czarna kostka/zwora pod bakiem, obok kondensatora i przerywacza.

https://www.fluke.com/pl-pl/nauka/najle ... -cyfrowego

Też miałem problem z iskrą, naprawdę ciężko ją zobaczyć -najlepiej zgasić światło w garażu. Ja zastosowałem 100% skuteczną metodę weryfikacji "na palec" :) najlepiej nadaje się do tego palec kolegi :lol:
Już wiem o która chodzi ,wczoraj ja wypinalem. A z tym palcem to tez probowalem :D i przy zgaszonym swietle tez,akurat przyszla zona i pyta co ja tam po ciemku robie :lol: A tak odchodzac od tematu to kiedys sprawdzalem iskre w komarku i kazalem koledze wlozyc palec do fajki i koplem ile sil:lol: zjezyl sie jak jezozwierz :lol:
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: kurol »

Sprawdz kostki polaczeniowe w okolicach przedniej lampy laczace instalacje od przelacznika kill switch przy kierownicy.
Kiedys pchalem yamaha bo tez iskra zginela,bylem pewien ze padl modul a wystarczylo polaczenie na kostce poprawic.
Z ta slaba iskra znowu nie przesadzajcie,swiatla nigdy w garazu gasic nie musialem zeby ja zobaczyc :)
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: stożunio »

rademenez pisze:A tak odchodzac od tematu to kiedys sprawdzalem iskre w komarku i kazalem koledze wlozyc palec do fajki i koplem ile sil:lol: zjezyl sie jak jezozwierz :lol:
Dokładnie o tą metodę mi chodziło :)
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Tygrys »

A kabel do świecy drut czy węglowy?
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Tygrys pisze:A kabel do świecy drut czy węglowy?
Drut
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

A więc tak,wypiąłem diodę i sprawdziłem multimetrem w trybie sprawdzania diód (strzałka z plusem) i w jednym kierunku wyszła jakaś wartość a w drugim nie.Rezystancja po ustawieniu na multimetrze 2000 Ohm pokazuje ok 655 ale tylko w jednym kierunku,odwrotnie nic,tak samo na 200,20k,200k itd nic w obu kierunkach.Zrobiłem również próbę z aku,podpiąłem plus do czerwonego przewodu w kostce regulatora a minus pod masę iskra się nie pokazała.(Proszę o wyrozumiałość co do mojego opisu ale co do elektryki jestem zielony i opisuję jak umię)To chyba wychodzi na to że ta dioda jest uszkodzona? Czy nie można tego zmostkować przewodem? :niewiem:
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: Tygrys »

Dioda to taki zawór zwrotny (wodoprowaditiel)w prądzie puszcza tylko w jedną. Mi kiedyś co jakiś czas gasla tt podczas jazdy pomagało (wyczailem po niemałym skrobaniu się po głowie ) ruszania kostka od statora wiec ja wycialem i polutowalem na krótko. Dobrze że Masz czym latać a drugi popsuty. Hej
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Tygrys pisze:Dioda to taki zawór zwrotny (wodoprowaditiel)w prądzie puszcza tylko w jedną. Mi kiedyś co jakiś czas gasla tt podczas jazdy pomagało (wyczailem po niemałym skrobaniu się po głowie ) ruszania kostka od statora wiec ja wycialem i polutowalem na krótko. Dobrze że Masz czym latać a drugi popsuty. Hej
Czyli jak puszcza w jednym kierunku to jest sprawny.Ciekawi mnie dlaczego po podpięciu aku nie ma iskry kondensator cewka mdul sa sprawne ,czyz by uszkodzona instalacja? Zastanawia mnie jeszcze ten czujnik neutrala czy on może tez być powodem?
rademenez
Po kostki w błocie
Posty: 112
Rejestracja: 12 lut 2012, 15:55
Motocykl: TTR 600

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: rademenez »

Dzisiaj skupiłem się na instalacji i podpiąłem aku jak radził Artur żeby wiedzieć gdzie dochodzi prąd.Sprawdzałem głównie połączenia kostki wsówki itp .Na kostce która idzie do stacyjki nie było styku,po poprawieniu zaczęły działać światła kierunki tak że już coś zaczyna się dziać :happy: Iskry nadal nie było.Sprawdziłem kondensator i napięcie do niego dochodzi a na cewkę nie ,poruszałem tą wiązką i cewka ożyła i iskra jak błyskawica.Odpiąłem aku i podłączyłem regulator ,sprawdziłem i iskra jest.Kilka razy pomachałem kopką i zagadał :happy: Pochodził trochę ,zgasiłem i gdy za chwilę chciałem zapalić iskry już nie było :niewiem: Skąd idzie prąd na cewkę? z modułu? nie chcę pruć całej instalacji
Awatar użytkownika
kurol
Po kostki w błocie
Posty: 300
Rejestracja: 08 kwie 2017, 09:29
Motocykl: BMW R1150GS Yamaha TTR600 TENERE 700
Lokalizacja: Krakow

Re: Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi - TT/TTR/TTRE

Post autor: kurol »

Z modulu.
Instalacja w ttr to jakies zarty sa,zwlaszcza te bieda wtyczki nie hermetyczne.
Porozpinaj wszystko,podoginaj zlacza,popsikaj jakims srodkiem do stykow,albo kup zlacza hermetyczne i wymien.
ODPOWIEDZ