Wymiana tłoka TT600R

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: mnich_88 »

Ok

jeszcze jedno szybkie pytanie bo stoję z robotą
Mam na kole magnesowym tylko dwa znaki H i I. Nie wiem na którym ustawiać rozrząd. Niektórzy pisali, że ten H to jest I z odwróconym T, a inni, że trzeba na I ustawić. I teraz nie wiem kompletnie co robić, proszę o odpowiedź kogoś co się zna na tym.
rafalski
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2013, 17:59
Motocykl: tt600r

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: rafalski »

kolego serwisówka rozwieje Twoje wątpliwości a jeżeli nie masz to daj maila na PW i CI wyślę i po kłopocie tam masz wsio co potrzebne do złożenia pieca. :tt600:
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: mnich_88 »

Mam serwisowke, w dziale 5 nie ma nic o tych znakach, jest tylko jak ustawic rozrzad na znakach po sciagnieciu kola magnesowego, a ja tego nie chce robic. Dodam tylko ze na literze I tlok jest najwyzej i tak ustawie, dobrze mysle ??
rafalski
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2013, 17:59
Motocykl: tt600r

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: rafalski »

mnich_88 pisze:Mam serwisowke, w dziale 5 nie ma nic o tych znakach, jest tylko jak ustawic rozrzad na znakach po sciagnieciu kola magnesowego, a ja tego nie chce robic. Dodam tylko ze na literze I tlok jest najwyzej i tak ustawie, dobrze mysle ??
tak tłok powinen być ustawiony w najwyższym punkcie. tak składaj :tt600:
aha na I ustawiasz luzy zaworowe
Ostatnio zmieniony 24 maja 2014, 11:57 przez rafalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: mnich_88 »

no i wszystko jasne, dzięki wielkie, składam, reguluje zawory i jeszcze dziś silnik będzie w ramie :D
Awatar użytkownika
mnich_88
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 15 kwie 2014, 12:04
Motocykl: Yamaha TT600R

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: mnich_88 »

moto ożyło !! kompresja nieporównywalnie większa po remoncie, kopnąć teraz yamamaszkę to nie lada wyczyn :D
rafalski
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 26 wrz 2013, 17:59
Motocykl: tt600r

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: rafalski »

mnich_88 pisze:moto ożyło !! kompresja nieporównywalnie większa po remoncie, kopnąć teraz yamamaszkę to nie lada wyczyn :D
no to pogratulować udanego remontu. ja niedługo mam nadzieję też już się pochwalę ożywionym piecem :biggrin:
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Dalti »

cześć
Stary temat, to trochę odgrzeje.
Ostatnio wymieniałem uszczelniacze zaworowe i robiłem zawory w mojej ttr
przy okazji zdjąłem cycek. Oryginalny tłok izuma jeszcze w limicie góra 0,08 dół -0,11 ale cylinder gatki jak pupa niemowlęcia więc do honowania .Chciałem brać tylko nowe pierścionki jednak po rozmowie z ArturS wziąłem tłok tkrj+0,25 z zestawem uszczelek Vertex/winderosa .
Na dotarcie mineralny motocyklowy, jednak po przeczytaniu niektórych waszych postów zaryzykowałem i dotarłem I etapie na samochodowym firmy tesco , takie najgorsze g...o i najtańsze L/15zł . Zrobiłem jakieś 40klm i zlałem .Powiem szczerze ze biegi wchodziły normalnie .Teraz zalany półsyntetyk motocyklowy. Zrobiłem następne 250 klm i nie zauważyłem jakiegoś pocenia pieca czy przedmuchów spod głowicy itp.... Dam znać Jak ten zestaw dalej pociągnie ,jak na razie OK.
Awatar użytkownika
Tygrys
Po kostki w błocie
Posty: 468
Rejestracja: 07 cze 2017, 13:49
Motocykl: Był tt600 s 4GV jest xr600

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Tygrys »

Cześć a czemu pierwsza część docierania na najgorszym przecież wtedy są największe tarcia i temperatury i czemu samochodowy -tam nie ma sprzęgla w oliwie wiec skład jest inny -oby nie zaczęło się slizgac. Hej
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wymiana tłoka TT600R

Post autor: Pawlo »

Tygrys pisze:Cześć a czemu pierwsza część docierania na najgorszym przecież wtedy są największe tarcia i temperatury i czemu samochodowy -tam nie ma sprzęgla w oliwie wiec skład jest inny -oby nie zaczęło się slizgac. Hej
Poszukaj w googlach artykułu "Docieranie nowych silników wg MotoMana". W skrócie - chodzi o jak najszybsze dotarcie silnika, docieranie na ostro, olej mineralny dodatkowo przyśpiesza ten proces.

Dalti, zestaw dobry, bez pałowania na zimnym długo polata bez niespodzianek 8-)
Obrazek
ODPOWIEDZ