3AJ Ténéré :)

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

3AJ Ténéré :)

Post autor: terenowiecc »

Yamaha XT600Z Ténéré 3AJ:

- silnik 3TB, trzeci sezon po małym odświeżeniu(nowy tłok, dotarcie gniazd zaworów, nowe sprzęgło itd.),
- kompletne przednie zawieszenie z TTS,
- przednie koło, zacisk hamulcowy i pompa z TTS,
- tylny amortyzator z TTS + sprężyna Ohlins 85Nm,
- kierownica Reikon,
- podwyższenia kierownicy 30mm,
- kolektor wydechowy z TTS,
- tłumik Laser ProDuro,
- jakieś handbary, składane lusterko,
- tylna felga zapleciona na grubszych szprychach,

Tak to wygląda. Moto jeździ na prawdę super :biker:
Kilka drobnych tematów zostało do zrobienia ale nie mają one wpływu na nic poza wyglądem wiec póki co zostaje jak jest.

Żaden z dotychczasowych motocykli, którymi miałem okazję jeździć, nie dawał mi tyle frajdy. Leciwy sprzęt a ciągle cieszy ;)

Image

Image

:tenere:
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: terenowiecc »

Dwie "świeże" fotki, Mariusz w siodle ;) :

Image

Image

Ciągle jestem pod dużym wrażeniem tego, jak diametralnie zmienia się motocykl po modyfikacji zawieszenia.
W takiej konfiguracji, 3AJ powinny opuszczać fabrykę ;)
Tecza
Po kostki w błocie
Posty: 226
Rejestracja: 18 paź 2013, 08:36
Motocykl: XT 43f
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: Tecza »

patrze na Twoja i na Arturową babcie Tereske i prezencja niemożliwa !!! kawał konia/tudzież "krowy" 8-) !!!

Graty i szacun !!!
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: mlody »

Polatał bym taką Teresą:P

Wygląda Mega na tym zawiasie, a pewnie jeszcze lepiej się prowadzi :goodjob:
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: mazi »

mlody pisze:Polatał bym taką Teresą:P

Wygląda Mega na tym zawiasie, a pewnie jeszcze lepiej się prowadzi :goodjob:

motocykl jest bardzo wysoki, zerknijcie na pierwszym zdjęciu na jakim poziomie jest oś tylnego koła i płyta pod silnikiem :panika:

Przez to nawet ze zbiornikiem niezatankowanym pod korek trzeba bardziej pilnować się przy manewrach, żeby nie uwalić go.

Różnica w zawieszeniu z TTS a tym, które jest oryginalnie to przepaść na korzyść TTS... o tym w wątku Artura pisałem.

Bardzo fajna, rasowa wyprawówka z charakterem, którego współczesne motorki praktycznie nie mają... :happy:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: Pawlo »

Tył też jest z TTS? Kombinowałeś coś z ustawieniami zawieszenia czy zbytnio się w to nie zagłębiałeś? Pytam z ciekawości, bo mi zajęło trochę czasu zanim rozkminiłem jak ta regulacja przekłada się na jazdę :)
Rozumiem, że przed jazdą robicie losowanie, kto czym jedzie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: terenowiecc »

Tecza pisze:patrze na Twoja i na Arturową babcie Tereske i prezencja niemożliwa !!! kawał konia/tudzież "krowy" 8-) !!!
Graty i szacun !!!
Tęcza wrzucaj fotki swojego dzikusa!!! Też jest rewelacyjny :browar:
Pawlo pisze:Tył też jest z TTS? Kombinowałeś coś z ustawieniami zawieszenia czy zbytnio się w to nie zagłębiałeś? Pytam z ciekawości, bo mi zajęło trochę czasu zanim rozkminiłem jak ta regulacja przekłada się na jazdę :)
Rozumiem, że przed jazdą robicie losowanie, kto czym jedzie :lol:
Zaktualizowałem trochę info w pierwszym poście.
Tył jest z TTS, ma jedynie zmienioną sprężynę na twardszą - 85Nm. Artur ma u siebie 95Nm z 3TB wiec w razie potrzeby będzie można zmienić, chociaż póki co nie odczuwam takiej potrzeby bo amorek pracuje bardzo ok (mimo mojej prawie 3 cyfrowej wagi :lol: ). Poza tym też szkoda rozgrzebywać amortyzator jak jest szczelny, suchy i sprawny bo bez odkręcenia węża z gazem springa się nie wymieni a jak już się rozbierze, to trzeba by było przegląd zrobić, powymieniać co trzeba i na nowo nabić gazolotem.

Co do ustawień, to dłubałem śrubokrętem już :) i różnice są odczuwalne ale jeszcze nie potrafię tego dobrze zestroić więc będę musiał się na spokojnie pobawić i popróbować.

Kto pierwszy w garażu, ten losuje motocykl :mrgreen:

Natomiast, jeżeli chodzi o wysokość, to jest ona na prawdę spora. Prześwit od podłoża do najniżej położonego punktu osłony silnika (czyli gdzieś w okolicy tylnych mocowań by wychodziło) wynosi około 33cm, może nawet lekko ponad więc dużo. Zrobię fotkę przy okazji.
Zresztą tak jak Mariusz wspomniał, wystarczy popatrzeć na linię osłona silnika-oś koła. Oś tylnego koła jest niżej, przedniego mniej więcej na równi z osłoną. Dla mnie (mam +- 185cm wzrostu) jest ok ale jeżeli ktoś jest niższy, to ciężko mu by było jeździć na tym motocyklu :)
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: mazi »

Pawlo pisze:Rozumiem, że przed jazdą robicie losowanie, kto czym jedzie :lol:
No jeszcze trans i xj stoi... więc bez losowania trudno byłoby coś na szybko zdecydować i wybrać :panika:

W weekend bierzemy się za transa, montujemy świeżo zakupione sakwy, opony, sakwy do XT i szykujemy maszyny w Bieszczady.

Oko cyklopa jeszcze w tym roku nie było odpalane... :facepalm:
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: terenowiecc »

Tak, trochę km w tym roku na pewno nakręcimy ! :browar: Mimo, że czas nas ogranicza tylko do weekendów.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: 3AJ Ténéré :)

Post autor: Gacek »

Panowie zadam takie głupawe pytanie ? przezywacie taki swap w ten sposób .. nie będę nazywał po imieniu :shock: .Nikt nie brykał z was na TT ze taka fascynacja zapanowała takim swapem ? :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ