Reflektor przedni.

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Reflektor przedni.

Post autor: KrisDOA »

Witam. W moim sprzęcie zamontowany jest reflektor akcesoryjny Polisport MMX http://www.motorcycle-superstore.com/21 ... -headlight napędzany żarówką BA20D 35W co świeci bardziej jak chiński lampion niż reflektor. Latarka którą montuję na rower świeci 10 razy lepiej iTP SA2 Eluma CREE XP-G R5 ale bez sensu jest jej zapinanie do kierownicy moto mając do dyspozycji akumulator 12V. Na razie zamówiłem żarówki Hella też BA20D ale o mocy 45W, zobaczymy co warte. Myślę nad lampą od Hondy WR itp na żarówkę H4 albo ori kupić bo słabo nocą bywa. Polisporta polecam jak ktoś chce przegląd zrobić ale nie radzę jeździć po zmroku. Jak macie jakieś sprawdzone pomysły to piszcie. Chciałem żarówkę H4 zapodać ale lampa pewnie spłynie razem z "owiewką" :lol:
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Reflektor przedni.

Post autor: ArturS »

W LEDy zainwestuj. Alternator nie dostanie zadyszki, a z nocy dzień się stanie ;) Oczywiście rozwiązanie dobre w teren, bo na drogi takim szperaczem za bardzo się oślepia
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Reflektor przedni.

Post autor: KrisDOA »

Ale w jakie ledy konkretnie, możesz coś polecić?
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Reflektor przedni.

Post autor: KrisDOA »

Wczoraj znowu żarówka się przepaliła, tylko długie zostały a o 2 w nocy co chwila w ścianę mgły wjeżdżałem, porażka. Mocna mnie już wkur... ta lampa bo zamiast wskoczyć na siodło i zapier..... do pracy to zastanawiam się czy nie lepiej autem bo widzę gdzie jadę :wtf: Pocieszał minie tylko fakt że gość jadący przede mną GSX-R wcale nie jechał dużo szybciej :tt600:
żółwiks
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:01
Motocykl: TTR600

Re: Reflektor przedni.

Post autor: żółwiks »

Na razie zamówiłem żarówki Hella też BA20D ale o mocy 45W, zobaczymy co warte.
Daj znac jaki jest efekt po wymianie zarowki bo tez mam ta lampe i po zmroku lepiej nie wyjezdzac.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Reflektor przedni.

Post autor: Pawlo »

Jak masz aku to normalnie bym rzeźbił palnik bixenonowy H4, podłączenie bezpośrednio pod akumulator na przekaźniku, tylko barwa w okolicach 4300k. Miałem u siebie tak robić, ale nie chce wystartować bez akumulatora - za mało prądu, a xenon potrzebuje sporo na sam start, dopiero później się stabilizuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Reflektor przedni.

Post autor: KrisDOA »

Dam znać jak żarówki, pewnie szału nie będzie. Xenon i wibracje TT nie wiem czy się brać za to bardziej pójdę w stronę dobrej LEDy jak w latarce. Najprościej byłoby wsadzić do reflektora latarkę bez sekcji zasilania ale na 12V ciężko będzie taką latarkę znaleźć :)
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Reflektor przedni.

Post autor: KrisDOA »

żółwiks pisze:
Na razie zamówiłem żarówki Hella też BA20D ale o mocy 45W, zobaczymy co warte.
Daj znac jaki jest efekt po wymianie zarowki bo tez mam ta lampe i po zmroku lepiej nie wyjezdzac.
Testowałem wczoraj w nocy i różnica jest mocno zauważalna, zwłaszcza na światłach drogowych. Po głowie dalej chodzi mi mocna dioda ale przynajmniej teraz widzę gdzie jadę.
żółwiks
Lubiący błoto
Posty: 26
Rejestracja: 24 sie 2012, 16:01
Motocykl: TTR600

Re: Reflektor przedni.

Post autor: żółwiks »

Ok, dzieki. U siebie tez taka zaloze :)
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Reflektor przedni.

Post autor: KrisDOA »

4 miesiące wytrzymała Hella i drogowe już nie robią tylko mijania.
ODPOWIEDZ