Świeca irydowa.

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Świeca irydowa.

Post autor: KrisDOA »

Witam. Czy warto wsadzać świecę za 50 pln w miejsce normalnej za 12? Koledzy bardzo chwalą je sobie zwłaszcza Ci, którzy odpalają kopytem. Czy warto kupić mając rozrusznik, czy kasa w błoto? Macie jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
paweuo
Lubiący błoto
Posty: 36
Rejestracja: 18 lis 2011, 16:38
Motocykl: Yamaha BT 1100 Bulldog
Lokalizacja: Rybno
Kontakt:

Re: Świeca irydowa.

Post autor: paweuo »

Cześć.
Wsadziłem irydową przed poprzednim sezonem i zrobiłem jakieś 4kkm. W zapalaniu nie odczułem różnicy ale moto chodzi równiej na zimnym silniku i wolnych obrotach. Póki co nie zanosi się na wymianę :)
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: Świeca irydowa.

Post autor: ArturS »

U mnie uruchamianie zdecydowanie się poprawiło - kiedyś trudno było go odpalić za pierwszym czy to z zimnego czy ciepłego, a na irydowej niemal zawsze od dotknięcia startera. O żywotności się nie wypowiem, przejechałem na niej dopiero 3tys.km.
Awatar użytkownika
Piekny
Po kostki w błocie
Posty: 161
Rejestracja: 22 kwie 2013, 15:02
Motocykl: Yamaha TT600R 2001 5CH4

Re: Świeca irydowa.

Post autor: Piekny »

Po remoncie mam wsadzoną właśnie iryuduwkę, odpala się teraz TTRke zdecydowanie prościej, nawet zalaną, równiez nie wypowiem się jak z żywotnością bo nakręciłem jeszcze za mało kilometrów w tym sezonie.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: Świeca irydowa.

Post autor: qpa »

mam wrażenie że po glebie motocykl łatwiej zapalał
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Świeca irydowa.

Post autor: KrisDOA »

Dzięki za odpowiedzi, świeca zamówiona. Pewnie trzeba dobrze opłukać i przedmuchać gniazdo przed wymianą, zgadza się?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świeca irydowa.

Post autor: Krzsiek »

Robi sie to po to, zebys sobie nie nasypal syfu, piachu i innych niefajnych rzeczy do cylindra podczas wykrecania swiecy.
Awatar użytkownika
KrisDOA
Po kostki w błocie
Posty: 103
Rejestracja: 06 cze 2013, 06:52
Motocykl: TT600E Belgarda 4GV
Lokalizacja: Oława

Re: Świeca irydowa.

Post autor: KrisDOA »

Świeca wymieniona i jestem w szoku, albo irydowa jest tak dobra albo moja poprzednia była już na śmietnik chociaż wyglądała prawidłowo. Moto aby stanęło na kole musiałem wcześniej przygazować na chwilę, puścić manetę i drugi raz wkręcić dopiero leciało do góry, teraz wystarczy że jadę wolno i odkręcam manetę i staje do góry. Myślałem żeby zawory regulować bo strzelało dość często zwłaszcza przy jeździe powolnej na 2 biegu ze stałą prędkością przy odpuszczaniu manetki a teraz zero takich przypadłości. Gorąco polecam, wymiana nieco upierdliwa bo miałem długi klucz do świec i ciężko trafić w otwór :slinka:
ODPOWIEDZ