TTR600 Kubas

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Gacek »

kubas9311 pisze:Założyłbyś go jeszcze raz? Dziś sprawdziłem czy tłok ma przedmuchy zakładając balonik na wąż odmy. Balonik nadmuchal się, a powinien chyba na przemian zasysać i dmuchać? Początek sierpnia będę robil górę:-)

Kubas (jeżeli można wtrącić słówko :roll: )spójrz na temat z poziomu takiego ze tłok służy do przenoszenia sił na korbę i prowadzenia pierścieni w odpowiedniej pozycji aby krzywda im się nie stała ;) .Odpowiednio skonstruowane denko może mieć wpływ na większy stopień sprężania (nie mylić z kompresją) .Moim zdaniem kultura eksploatacji ma decydujący wpływ na żywotność ,a wytrzymałość w rożnych warunkach eksploatacji to inna "mańka" kwestia technologi wykonania , użytych materiałów .Jak zarznąłeś TKJR Wossner lub inny przybytek to warto było by dokonać własnej analizy i spojrzeć z perspektywy własnego upalania co mogło było przyczyną takiego stanu :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Przed chwilką wróciłem z garażu, góra zdjęta. Tłok i głowica cała w nagarze, tłok i cała reszta jest w oryginale nic nie było ruszane w silniku od fabryki:D Korba zero luzu. Tłok ma lekkie luzy na boki w cylindrze ale będę musiał jeszcze wszystko pomierzyć na sworzniu zero luzu. Z racji, że korba jest w idealnym stanie kusi mnie żeby wrzucić jakiś dobry tłoczek, myślę nad wossnerem ale boje się tego co się z nimi ostatnio stało;/ Jest jakaś alternatywa dla wossnera? Stukanie to najwidoczniej wina tłoka bo korba na prawde jest idealna. Przykuło moją uwagę piękne pokrycie każdej powierzchni złotą warstwą oleju, widzę że Motul 5100 15w50 pozostanie ze mną po remoncie:D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Gacek »

Ja nie mam pojęcia co się z wossnerami stało w dowodzie na przeglądy zabrakło miejsca i nadal ten tłok u mnie jeszcze siedzi.
Osobiście nie widzę innej lepszej wytrzymałosciowo alternatywy dla tego singla , na ile sie orientuję to jedyny tłok strugany z odkuwki a nie odlewu - minus jest taki ze kosztuje po za tym odkuwka ze wzgl na zagęszczenie materiału ma dużo większą rozciągliwość niż odlew i taki tłok jest luźniej pasowany .Wiec podejrzewam ze perypetie z pierścieniami w tych tłokach biorą się z faktu ze nierozgrzane moto jest zbyt wcześnie pałowane .
Kolego jak zdecydujesz się na wossnera to porównująć z tym co masz włożone a pewno zauwazysz kolosalną ruznicę w wykonaniu lzejszy sworzen z utwardzoną powierzchniowo powłoką teflon na płaszczyznach ,pierscienie o mniejszych płaszczyznach .W przypadku ttr z odchudzonym wałem nawet bym się chwili nie zastanawiał nad wyborem chyba ze w gre wchodzi kasa :roll: (ale to moje prywatne zdanie ).
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Jak będę miał chwilę to wrzucę Zdjęcia. Byłem dziś u zaprzyjaźnionego mechanika aby zweryfikowal stan korby, walka rozrządu, krzywek, itp. Wszystko ocenił Na idealne. Decyzja zapadła, wkładam wossnera:-)
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Pomocy! Jak ja mam zdjąć łańcuszek rozrządu bez ściągania Magneta? Nie mam już pomysłów:-/
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: TTR600 Kubas

Post autor: glina »

Trzeba ściągać.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

a mi się coś obiło o uszy, że w ttr idzie bez sciągania?;/
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: TTR600 Kubas

Post autor: glina »

Może w ttr nie trzeba, nie wiem. Pytaj tych co mają ttr. Link coś mi się nie otwiera. Łańcuszka rozrządu się nie rozkuwa.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

ODPOWIEDZ