TTR600 Kubas

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Stach.uu pisze:Młody dobrze mówi. Identyczne stukanie jak w moim. U mnie efektem jazdy z tą usterką jest prawdopodobnie zatarcie korbowodu na wale. :cry:
czyli generalka sie szykuje:) jaką korbę polecicie, TKRJ będzie dobra czy brać coś lepszego?
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TTR600 Kubas

Post autor: mlody »

Ja nie wymieniałem, więc się nie wypowiem, żeby w błąd nie wprowadzać. ArturS pewnie by się wypowiedział, ale coś ostatnio nie odwiedza forum :P
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Gacek »

Panowie zadam pytanie miał ktoś z was do czynienia z wyruchaną korbą :roll: ? luzy na głowce to ewidentne walenie wzrastające z zakresem obrotów przy dodawaniu gazu jakby luz się redukuje a ujecie bardziej słychać dolny sworzeń zużycie łożyska na wolnych obrotach "jeczy " tak to nazwę taki odgłos zdrowego kata 350 w xt mi zipie pod obciążeniem na wolnych obrotach ale ostatnio jak robiłem krzynkę biegów miał na korbie limit luzu miedzy korbą a przeciwagami w postaci (szczelina 0.7 mi właziła ).kubas jak masz wątpliwości do mojej opinii ściągasz tylko albo aż tyle :| cylinder i wszystko ci przy rozsądnym zdiagnozowaniu ci wyjdzie ;) korba to ostatnia sprawa jaką bym w tych odgłosach podejrzewał jak staniesz przed dylematem wsun szczelinomierz miedzy pierscien i rowek w tłoku i porównaj do wartości z manuala ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Pawlo »

mlody pisze:ArturS pewnie by się wypowiedział, ale coś ostatnio nie odwiedza forum :P
Artur się chyba teraz Rumunuje, albo katuje Tenere w innej części świata :) Pewnie jak wróci to się pochwali.
Kubas, ja bym się nie napalał tak na korbę, ale ściągniesz górę to będziesz wszystko wiedział. Miałem podobne dźwięki. Po wymianie tłoka i rozrządu znacznie ucichło, ale jeszcze lekki klang pozostał i jak na razie od dłuższego czasu nic się nie zmienia ;) Korba mieściła się w tolerancjach.
Masz tu kilka filmików dla porównania, niestety co filmik to inna kamera :P
Przed ruszeniem góry:
https://youtu.be/8U1H8c6zp2A
Po:
https://youtu.be/CGQjJiDC0Z0 (tutaj tarabani trochę klamka sprzęgła - w 52s cichnie i filmik jest dziwnie lekko przyśpieszony :roll: )
https://youtu.be/vd3DVQyXirU
Obrazek
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Pawlo pisze:
mlody pisze:ArturS pewnie by się wypowiedział, ale coś ostatnio nie odwiedza forum :P
Artur się chyba teraz Rumunuje, albo katuje Tenere w innej części świata :) Pewnie jak wróci to się pochwali.
Kubas, ja bym się nie napalał tak na korbę, ale ściągniesz górę to będziesz wszystko wiedział. Miałem podobne dźwięki. Po wymianie tłoka i rozrządu znacznie ucichło, ale jeszcze lekki klang pozostał i jak na razie od dłuższego czasu nic się nie zmienia ;) Korba mieściła się w tolerancjach.
Masz tu kilka filmików dla porównania, niestety co filmik to inna kamera :P
Przed ruszeniem góry:
https://youtu.be/8U1H8c6zp2A
Po:
https://youtu.be/CGQjJiDC0Z0 (tutaj tarabani trochę klamka sprzęgła - w 52s cichnie i filmik jest dziwnie lekko przyśpieszony :roll: )
https://youtu.be/vd3DVQyXirU
Identyczny stukot jest u mnie:D Pawlo dałeś mi nadzieję, że to jednak nie korba:D na filmikach faktycznie jest różnica przed i po remoncie;) Swoją drogą ile nakulałeś od remontu, dolewałeś coś oleju? TKRJ'ta masz co nie?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Pawlo »

Tak, mam TKRJ. Zrobiłem raptem ~7kkm, zaznaczam, że tłok lekko nie ma :) Oleju nie dolewałem nic, dopóki nie pojawił się wyciek z miski, ale to inny temat.
Obrazek
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Założyłbyś go jeszcze raz? Dziś sprawdziłem czy tłok ma przedmuchy zakładając balonik na wąż odmy. Balonik nadmuchal się, a powinien chyba na przemian zasysać i dmuchać? Początek sierpnia będę robil górę:-)
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Pawlo »

W takiej kasie to można zmieniać tłok co drugi sezon, ale każdy patrzy na to inaczej wg własnych potrzeb. Wrzuciłbym jeszcze raz TKRJ lub coś innego na próbę, żeby mieć chociaż jakieś porównanie. Z chęcią bym zapodał tłok Wiseco na kompresję 11.5:1.
kubas9311 pisze:Dziś sprawdziłem czy tłok ma przedmuchy zakładając balonik na wąż odmy. Balonik nadmuchal się, a powinien chyba na przemian zasysać i dmuchać? Początek sierpnia będę robil górę:-)
Metody pomiarowe na tym forum coraz bardziej mnie zaskakują :mrgreen: Wystarczyło zrobić pomiar kompresji z próbą olejową i byś w sumie wszystko wiedział ;)
Obrazek
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Pawlo pisze:W takiej kasie to można zmieniać tłok co drugi sezon, ale każdy patrzy na to inaczej wg własnych potrzeb. Wrzuciłbym jeszcze raz TKRJ lub coś innego na próbę, żeby mieć chociaż jakieś porównanie. Z chęcią bym zapodał tłok Wiseco na kompresję 11.5:1.
kubas9311 pisze:Dziś sprawdziłem czy tłok ma przedmuchy zakładając balonik na wąż odmy. Balonik nadmuchal się, a powinien chyba na przemian zasysać i dmuchać? Początek sierpnia będę robil górę:-)
Metody pomiarowe na tym forum coraz bardziej mnie zaskakują :mrgreen: Wystarczyło zrobić pomiar kompresji z próbą olejową i byś w sumie wszystko wiedział ;)
niestety nie mam czym zmierzyć kompresji a taki balonik założyć to chwila;D
Pokaż gdzie mogę dostać ten tłoczek wicesco, tylko przy takim tłoku to korba chyba musiała by być wymieniona?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Pawlo »

Artur wie gdzie dorwać taki tłok, tylko czas oczekiwania na takie cudo jest podobno długi. Korba tak jak piszesz, najlepiej wrzucić nową. Zapewne na takim tłoku dostaje ostro po dupie.
:arrow: viewtopic.php?f=2&t=2789#p31359
Obrazek
ODPOWIEDZ