TTR600 Kubas

Pokaż innym swój motocykl!
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Gacek »

Jeżeli można zapytać na jakiej oliwie moto jeździło ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Początkowo castrol Power 4t 10w40, a od wymiany motul 5100 15w50. Szybkie pytanie gwint na magnecie jest prawy czy Lewy?ok, gwint jest prawy, puścilo:-) jutro próbuje ściągnąć to cholerstwo:-D
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Gacek »

Zrobiłeś bardzo wyraźne zdjęcia w linku - ja nie mam obecnie punktu odniesienia ale wygląd miejsc w których krzywki wałka rozrządu współpracują z wodzikami oraz główka korby nasunęły mi poprzednie pytanie :| na ile mam jakieś doświadczenie w tym typie , klimatach panujących wszystko wizualnie wskazuje ze w twojej ttr olej gdzieś kiedyś tracił się tzw "film'" olejowy lub napływ oleju był zbyt niski aby go utrzymać .
Nie mam zamiaru dokazywać jakichś swoich(pewnie dla nie których czytających )chorych racji ale jakoś z autopsji i własnych odczuć w naszych polskich warunkach klimatycznych do singla chłodzonego powietrzem nie przekonuje mnie oliwa o początkowej wartości 10 (pomijając aspekt ze ktoś upala w syberyjskich klimatach ):roll: .
Zastanawia mnie jednak to ze nie zauważam na elementach twojego silnika złogów wypalonej oliwy (takich nagarów z przepalonej oliwy osadzających się często na aluminiowych elementach w postaci czarnych nalotów ) :niewiem: .Moze jest tak ze rzadsza oliwa ma tendencję do mniejszego osadzania na wewn.el silnika :roll:nie mam w tej kwestii doświadczenia bo od niedawna dopiero zalewam 15 / 50 półsyntetyk ale tylko w z tego powodu ze chcę myślę ze wyczyścimi to silnik , po remoncie chciał bym suwać na full syntetyku - skrzynia biegów mi zbyt często pada i mimo częstych zmian oliwy upatruję się w tym winy :|
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Witam, po ponad miesiącu oczekiwania na zrobienie głowicy i szlifu w pewnym zakładzie w końcu dziś udało mi się odpalić moto. Zrobiłem lekki porting głowicy, wpadł tłok wossnera. Okazało się że jeden z zaworów jest skrzywiony, to było (chyba) powodem stuków bo teraz silnik pracuje bardzo cichutko:D Silnik wyglądał na nierozbierany, więc nie ma pojęcia jak mogło dojść do skrzywienia zaworu... Teraz pytanko, odpaliłem moto i po chwili zauważyłem, że kolanka zrobiły się czerwony. Gaźnik nietykany, co jest powodem tego objawu? Wystarczy skręcić lub wykręcić śrubkę mieszanki, czy muszę przełożyć iglicę ?
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: TTR600 Kubas

Post autor: qpa »

wlot w króćcu zaślepiony?
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Tak
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: TTR600 Kubas

Post autor: mlody »

Jak luzy zaworowe?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Gacek »

kubas9311 pisze:Witam, po ponad miesiącu oczekiwania na zrobienie głowicy i szlifu w pewnym zakładzie w końcu dziś udało mi się odpalić moto. Zrobiłem lekki porting głowicy, wpadł tłok wossnera. Okazało się że jeden z zaworów jest skrzywiony, to było (chyba) powodem stuków bo teraz silnik pracuje bardzo cichutko:D Silnik wyglądał na nierozbierany, więc nie ma pojęcia jak mogło dojść do skrzywienia zaworu... Teraz pytanko, odpaliłem moto i po chwili zauważyłem, że kolanka zrobiły się czerwony. Gaźnik nietykany, co jest powodem tego objawu? Wystarczy skręcić lub wykręcić śrubkę mieszanki, czy muszę przełożyć iglicę ?
U mnie wydech z ttr tez mocno się grzeje - w kolektorze z xt miałem zeszlifowane kryzy na wlotach (wiec więcej temperatury szło w wydech - albo zostawało na zaworach :roll: ) zanim zaczął bym coś regulować z gaźnikiem obadał bym kolor świecy .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kubas9311
Po kostki w błocie
Posty: 201
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:09
Motocykl: yamaha ttr600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: kubas9311 »

Problem rozwiązany, wykrecilem śrubę od mieszanki 3 obr i kolanka przestały robić się czerwone:-)
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: TTR600 Kubas

Post autor: Michaels19 »

ze tak zapytam czy wykręcałeś jakiś mały śrubokręt?? bo dojście jak gaznik na moto jest bardzo kiepskie
ODPOWIEDZ