Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: Gacek »

Z ciekawości zapytam ? regulację pomiar poziomu - robicie na wymontowanym gaźniku czy tkwiącym w króćcach i w jakiej pozycji znajduje się motocykl ?
Bo u mnie tak się składa ze wężyk mam na stałe podpięty pod komorę jednak aby poziom komory pływaka znajdował się w poziomie to musiał bym 15 cm przednie koło unieść :P więc stan uśredniam :)
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: Pawlo »

Ja dawałem gaźnik w imadło, jako dopływ paliwa służyła ucięta butelka 0,5l z paliwem wisząca na rurce nad gaźnikiem, tak żeby był nacisk paliwa. Pokrywało mi się to idealnie z tym co w moto ;) Odnośnie mojego poziomu paliwa to jest jedna wada - czasem mu się uleje przy ostrym przechyle na zakręcie, z tego powodu mam przypocony króciec od airboxa na łączeniu z gaźnikiem. Więcej negatywnych skutków nie zauważono, przepala wszystko jak rasowy diesel :tt600:
Obrazek
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

jak podniosłem poziom paliwa to przy szybkim odkręceniu gazu pare kropel wachy chlapało po nogawkach z przelewu . a najgorsze w tym jest że przy glebie zalewa silnik :roll:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: Gacek »

Skoro macie tak wysoko ustawiony poziom to nie występuje u was zjawisko ze wacha wlewa się w silnik ? :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
JAWKA SIEDLCE
Po kostki w błocie
Posty: 257
Rejestracja: 26 sie 2013, 10:01
Motocykl: xt600

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: JAWKA SIEDLCE »

Ja zmniejszyłem bo drażniło mnie to a co do paliwa w oleju trzeba kranik zakręcać albo podciśnieniowy dobrać :roll:
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: glina »

Odświeżę ten temat, co by kolejnego podobnego nie zakładać.

Mam problem u siebie z gaźnikiem. Po czyszczeniu gaźnika moto odpala, ssanie po minucie wciskam, jest okej. Gaźnik tak ustawiony - poziom około 10 mm poniżej krawędzi (chyba trochę maławo), śrubka od jałowych (ta na boku gaźnika) dość mocno wkręcona, iglica na głównej części obniżona o jeden poziom, druga na środku. Tłumik można uznać przelot, bo Leo X3, z krótkim wkładem i czyścikiem metalowym w roli db-killer.
Problem jest taki, że moto pochodzi trochę, pogazuję lekko i albo nagle albo stopniowo gaśnie. Przy jeździe to się nie zdarza (przy garażach tylko rundki robiłem) tylko na postoju. Później nie mogę odpalić albo odpalam i przy odkręceniu manety dusi się i gaśnie.

Rozumiem, że w przypadku tłumika przelotowego tak jak Pawlo napisał o swoim 0 mm i Gacek nadmienił, poziom paliwa musi być zdecydowanie wyższy od tych podręcznikowych 6 mm poniżej krawędzi ?

Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale wydaje mi się, że za każdym razem jak ściągam gaźnik dysza od wolnych wydaje się lekko przytkana :wtf: Mam filtr paliwa na przewodzie.
Awatar użytkownika
borys125
Lubiący błoto
Posty: 89
Rejestracja: 02 sie 2010, 15:57
Motocykl: XT 600E 3tb '91
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: borys125 »

Przy czyszczeniu przedmuchałeś dokładnie wszystkie kanaliki? Np sprężarką?
glina pisze:Przy jeździe to się nie zdarza (przy garażach tylko rundki robiłem).
Zrob większą rundke i sprawdz czy nie masz syfów w baku. Kumplowi filterek przepuszczał syf
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: glina »

Sprężarki nie mam na garażu, jedynie sprężone powietrze. Przedmuchiwałem na przedostatnim wyciąganiu gaźnika. Sprawdzę bak (jest przy tym jakaś większa filozofia, kranik się rozkręca ?) i postaram się też nowy filterek paliwa wmontować.

Dla pewności : filitr powietrza wyczyściłem, świeca nowa.

Dla uwagi : jesienią urwałem dyszę główną, podkleiłem tymczasowo poxipolem. Może to stąd ta mała dysza się zapycha. Nowa dysza już zamówiona i za parę dni to zmienię.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: Pawlo »

Spokojnie możesz ustawić poziom paliwa wyżej, dla tego wydechu proponuję jakieś 3-4mm poniżej krawędzi :P Wyciągnij przede wszystkim gniazdo zaworka iglicowego, na końcu masz sito. Jak tam będzie syf to jaki byś poziom nie ustawił to będzie lipa i jest to logiczne ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Gaźnik - uboga mieszanka czy to co innego?

Post autor: glina »

Gniazdo zaworka sprawdzałem na weekend, jest czyste.
ODPOWIEDZ