Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
Zmyler
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 25 kwie 2014, 14:49
Motocykl: LC4620SC+EXC525+GSF1200
Lokalizacja: Lublin

Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: Zmyler »

Koledzy podpowiedzcie gdzie lepiej umiejscowić czujnik wskaźnika temp oleju ? W korku spustowym że zbiornika oleju czy w korku spustowym z silnika(z lewej strony pod dźwignią zmiany biegów)? ? ? Jak kupiłem 3AJ miała zainstalowany wskaźnik -niesprawny- z czujnikiem w korku spustowym z silnika .Miałem to wywalić bo nie działało ale przez przypadek trafiłem prawie taki sam VDO sprawny i mam ochotę go zamontować tylko tak do końca nie jestem pewien gdzie lepiej.Niby w silniku będzie CHYBA bardziej realna temp silnika bo do zbiornika wraca olej schłodzony w chłodnicy ale znowu większość dostępnych wskaźników jest wkręcanych do zbiornika Np w ramie. Podpowiedzcie coś . A i jeszcze jedno pytanie -zmieniałem olej jakiś miesiąc temu ale nie zwróciłem uwagi albo nie pamiętam -czy te korki są zamienne tj czy mają w 3AJ tą samą średnicę i gwint ??? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: terenowiecc »

W 3AJ masz korek nakręcany na zbiornik.
W 3TB a więc w modelu do którego robią te termometry w bagnetach korki są wkręcane w zbiornik oleju, a poza tym mają o wiele mniejszą średnicę.
Także gotowiec z 3TB nie będzie kompatybilny z 3AJ.

Co do umiejscowienia samego czujnika to moim zdaniem korek spustowy oleju z silnika jest najlepszym rozwiązaniem.
Zmyler
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 25 kwie 2014, 14:49
Motocykl: LC4620SC+EXC525+GSF1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: Zmyler »

Kolega Terenowiec chyba mnie nie zrozumiał -wskaźnik temperatury który posiadam to nie to chińskie urządzenie wkręcane zamiast bagnetu tylko zegar VDO z czujnikiem .Aktualnie ten czujnik jest w korku spustowym z silnika myślałem czy by nie przełożyć do korka spustowego ze zbiornika oleju skoro większość czujników (nazwijmy je "bagnetowych") instaluje się do zbiornika oleju w których olej jest trochę chłodniejszy -w 3TB olej oddaje tem. ramie a w 3AJ wcześniej przed powrotem chłodzi się w chłodnicy .Chciałem się poradzić bardziej zorientowanych która temp jest ważniejsza -jeśli się znacząco różnią ,bo podejrzewam że szybkość przepływu może wyrównywać te temperatury ale to są moje przemyślenia .Chciałbym poznać zdanie kogoś bardziej obeznanego.Ale dziękuję koledze za zainteresowanie i odpowiedź .
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: Pawlo »

Zostaw w silniku. Te termometry w bagnetach robią, bo to jest najprostsze rozwiązanie, takie Plug&Play i nic poza tym.
Obrazek
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: terenowiecc »

Zmyler pisze:A i jeszcze jedno pytanie -zmieniałem olej jakiś miesiąc temu ale nie zwróciłem uwagi albo nie pamiętam -czy te korki są zamienne tj czy mają w 3AJ tą samą średnicę i gwint ??? Pozdrawiam.
Pytałeś o korek z 3AJ i taki, który można kupić z wbudowanym termometrem, do modelu ze zbiornikiem oleju w ramie (3TB)?
Bo tak zrozumiałem to pytanie, stąd mój powyższy post ;)
Zmyler
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 25 kwie 2014, 14:49
Motocykl: LC4620SC+EXC525+GSF1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: Zmyler »

Chodziło mi o korki spustowe -śruby .Ale to już nieistotne ,czujnik zostanie w korku spustowym śilnika.
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: terenowiecc »

To zmienia postać rzeczy :lol:
Śruby są takie same :)
Zmyler
Lubiący błoto
Posty: 67
Rejestracja: 25 kwie 2014, 14:49
Motocykl: LC4620SC+EXC525+GSF1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Czujnik wskażnika temp oleju-Gdzie lepiej???

Post autor: Zmyler »

OK -dzięki za zainteresowanie.
ODPOWIEDZ