3tb 1998 sie rozkracza

Wszystko o tym motocyklu.
ODPOWIEDZ
kolasek77
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2013, 00:42
Motocykl: AT,XT600

3tb 1998 sie rozkracza

Post autor: kolasek77 »

Czy ktos sie spotkal z przypadkiem, ze biegi powyzej 3 nie wchodza?
A kolejne pytanie to, czy komus kiedykolwiek "zakleszczyly" sie hamulce a dokladnie przedni, po pracy wsiadlem i klamka byla sztywna jak a przednie kolo sie ledwo obracalo, zaczelem jechac i chwili calkiem sie kolo przestalo krecic. odkrecilem przewod hamulcowy i doejchalem do domu. Przedni zacisk jest calkowicie przebudowany.
Podpowiedzi?
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3tb 1998 sie rozkracza

Post autor: mlody »

Co masz na myśli pisząc "przebudowany zacisk"? Może jest z nim coś pomodzone co niekoniecznie się sprawdza. :niewiem: Chociaż wygląda to tak jakby tłoczek nie odbijał. I tu w sumie dwie opcje: albo zapieczony tłoczek, albo coś się dzieje z przewodem hamulcowym. Skoro mówisz, że po odkręceniu przewodu dało się jechać, to chyba coś jest nie tak z przewodem. Tak jakby się płyn nie cofał. No chyba że jeszcze coś się dzieje z samą pompą. Wszystko do sprawdzenia, a na pewno do wyczyszczenia.
kolasek77
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2013, 00:42
Motocykl: AT,XT600

Re: 3tb 1998 sie rozkracza

Post autor: kolasek77 »

Dzieki za odpowiedz, zacisk byl przebudowany bo serwis byl zrobiony kilka dni temu, pompa dziala bo wlasnie sprawdzielem, wyglada ze cos nie tak z jednym tloczkiem, bo wyglada jak zapieczony po sciagnieciu, tylko,ze zacisk byl przebudowany wiec....
Jakos trace zaufanie do tego zacisku.

Jaki zacisk z innego motocykla moze podejsc do 3tb bez zbednego rzezbienia, wie ktos?

Dziekuje i pozdrawiam
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: 3tb 1998 sie rozkracza

Post autor: mlody »

A czemu nie oryginał?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: 3tb 1998 sie rozkracza

Post autor: Gacek »

kolasek77 pisze:Czy ktos sie spotkal z przypadkiem, ze biegi powyzej 3 nie wchodza?
A kolejne pytanie to, czy komus kiedykolwiek "zakleszczyly" sie hamulce a dokladnie przedni, po pracy wsiadlem i klamka byla sztywna jak a przednie kolo sie ledwo obracalo, zaczelem jechac i chwili calkiem sie kolo przestalo krecic. odkrecilem przewod hamulcowy i doejchalem do domu. Przedni zacisk jest calkowicie przebudowany.
Podpowiedzi?
w skrzynce miałem kiedyś taki przypadek ze nie łaziła od luzu w dól albo w górę (ale w tym przypadku winę ponosił czujnik luzu ).
Zacisk na twoim miejscu bym reklamował w firmie która z nim robiła :| .Jeeli masz wątpliwosci do marki NISSINA to wiedz ze do dzisiaj te zaciski są fabrycznie montowane w yamaha i nikt specjalnie na to nie narzeka :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
kolasek77
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 05 wrz 2013, 00:42
Motocykl: AT,XT600

Re: 3tb 1998 sie rozkracza

Post autor: kolasek77 »

Jesli chodzi o Nissin to mialem i ciaglem mam w Afryce, mialem bo przod mam teraz od 990 wiec Brembo, a mam, bo tyl ciagle Nissian i sprawdza sie dobrze.
Motocykl zostawilem na serwis i wymiane elementow zawieszenia tylnego u kolegi, ktorem w czasie jazdy ten hamulec sie zablokowal( mnie wczesniej przez caly rok jazdy nie sprawil problemow)
Uszczleniacze byly wymienione a tloczkie dopasowane, ponoc teraz mam w lepszym stanie niz byly. Tylko, ze mnie teraz sie zdarzylo to samo, wiec....
Do dego laga od strony zacisku ( lewa) wydaje mnie sie nie taka. Pytanie, czy ma dochodzic do miejsca gdzie laczy sie oska z dystansem?

Pozdrawiam i dziekuje!!
ODPOWIEDZ