wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: glina »

modern pisał, że obejdzie się bez blokady :niewiem: Jutro wolne to odkręcę tą górną nakrętkę i będę myślał co dalej.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: ArturS »

Nie wiem, nie rozbierałem. Teraz patrzę na schemat, to faktycznie zawias z TT-S ma zupełnie inną budowę.
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: glina »

Górny korek i sprężyna na zewnątrz. Dół obraca się w kółko i ani nie pójdzie do środka, ani na zewnątrz. I teraz moje pytanie. Czy ja muszę właściwie odkręcać tamtą część (z imbusem od dołu) ? Przecież z tego miejsca rozbiórki już mogę wymienić uszczelniacze i zalać olej.
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: ArturS »

Nie musisz wszystkiego rozbebeszać, ale jak już zacząłeś, to fajnie byłoby wszystko poczyścić i zrobić do porządku. Jeśli dół się okręca, to jednak potrzebujesz blokady.
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: modern25 »

kurde ... nie pamiętam tak dokładnie żeby w 100% powiedzieć co jaki w jakiej kolejności odkręcać i trzymać .
Ale chyba tak ze luzujesz dół , rozkręcasz góre i później wystarczy ręką przytrzymać i rozkręcasz dół do końca.
Teraz jak to piszesz(jak to czytam )to mi sie przypomina, że zawsze jakoś przy skręcaniu czy właśnie rozkręcaniu sie wkurw...em żeby to zrobić bo zawsze coś sie obracało dookoła dla tego kolejność jest istotna>
Jedno jest pewne ... klucza nie trzeba żadnego dorabiać a i uszczelniacze można wymienić już na tym etapie co masz . No i to, że TTE ma najlepszy widelec ze wszystkich jamach :) :biker:

Tylko sobie lagi wypłucz np. ropką .
I dla ciekawości zlej wszystko do szklanych słoików odstaw na pare dni żeby sie "odstało " i zobaczysz ile aluminium masz na dnie słoja. Po tym co zobaczysz gwarantuje ze bedziesz 2razy częściej wymieniał olej .:)

edit:
No odnośnie
Jedno jest pewne ... klucza nie trzeba żadnego dorabiać
to albo mam racje albo mam inne zawieszenie w mojej TTE bo kilka razy rozkręcałem i nie potrzebowałem nic dorabiać .
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: glina »

Dół zostawiłem jak jest. Uszczelniacze z małymi problemami wbiłem w jedną lagę (polecam sobie dorobić np. z jakiejś nakrętki (od śmaru, czy jakiegoś sprayu) podobnej średnicy co laga, taki wbijak i miejsce styku z uszczelniaczem owinąć taśmą. Natomiast kiedy rozebrałem drugą zobaczyłem co było powodem wycieku - miałem spore ślady na sporej długości. Pewnie jakiś piasek, czy inny syf dostał się pod uszczelniacz przeciwpyłowy i tam pod nim doszorował resztę :x
Na razie spolerowałem to dość mocno i jutro jeszcze delikatniejszymi papierami poprawię. Mam nadzieję, że będzie trzymać, bo jak nie to chyba czeka mnie szukanie nowych lag :?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: ArturS »

Jak nie wyprowadzisz, to nówki można kupić http://www.hadesjarocin.pl/hades/yamaha ... skopu.html
Awatar użytkownika
modern25
Po kostki w błocie
Posty: 148
Rejestracja: 04 kwie 2014, 18:19
Motocykl: XTR 660
Lokalizacja: Großendorf / Wiôlgô Wies

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: modern25 »

taki dorobiony wbijak to najlepiej stary uszczelniacz. Starym dociskamy nowy uszczelnaicz :) i stary się po tym wszystkim wywala .
Mam domek nad morzem do wynajęcia. Dla motocyklistów kawa, piwo i tańczy nocleg . Władysławowo. Info PW a potem telefon .
kustoch
Lubiący błoto
Posty: 21
Rejestracja: 07 sie 2014, 13:30
Motocykl: yamaha tt 600 r

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: kustoch »

witam po rozbiórce przednich lag up side down ttr600 mam mały problem ponieważ z tej cienkiej rurki co jest w środku wyleciały mi dwa coś jakby zaworki i mam pytanie który gdzie przychodzi jeden jest na końcu ze stożkiem a drugi prosty?
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: wymiana uszczelniaczy przedniego zawiesznia

Post autor: ArturS »

ODPOWIEDZ