wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Forum poświęcone modyfikacjom XT.
ODPOWIEDZ
Dave
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2010, 10:51

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Dave »

Założył ktoś w końcu tego KM MALON ? Jest to wydech samochodowy i trochę się obawiam o to jak się sprawdzić i w ogóle będzie pasował. Może znacie kogoś kto w Krakowie robi jakieś przelotowe wydechy ?
Awatar użytkownika
Kula
Po ośki w błocie
Posty: 623
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:11
Motocykl: XR 400R
Lokalizacja: Sadłuki

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Kula »

jak już to chyba lepszym wyborem byłby tłumik MONTI

http://montii.net/
Motorynka -> Simson S51 -> Suzuki Dr 125 SE -> Honda Varadero 125 -> Pełnoletnia Yamaha XT 600 -> XR 400R
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Pawlo »

Malon jakiś czas temu miał w ofercie tłumiki motocyklowe, obecnie chyba już tylko samochodowe. A wsadzanie samochodowego wydechu do moto to raczej pomyłka :roll: Co do Montii, nie słyszałem na żywo, ale oglądałem ten tłumik kiedyś na bajzlu we Wrocku i wyglądał na solidny.
Jest filmik w necie jak XT na nim chodzi:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WzPKStFh7D0[/youtube]
Obrazek
Dave
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 05 gru 2010, 10:51

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Dave »

Potrzebuje szybkiej porady. Zdecydowałem się na przerobienie tłumika u Edzia. Mam się zdecydować na średnicę rury przelotowej oraz czy wydech ma mieć wstępna komorę spalin czy nie. Myslę że rura 50mm będzie ok, ale nie wiem co do tej komory spalania. Generalnie jeje zastosowanie sprawi że wydech będzie trochę cichszy i nabierze pełniejszego dźwięku. Nie będzie to taki "chamski" przelot i boję się żeby nie był za cichy :) Bardzo proszę o szybką poradę bo muszę się już zdecydować.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: Gacek »

Zaufaj wiedzy wykonawcy - to on robi ci końcówkę z tego co czytałem natłukł sporo tego wiec nikt chyba nie dorówna mu doświadczeniem na tym forum - ja w swojej końcówce samoróbce pełny przelot zastosowałem średnice wew .42 mm przy długości ok 400 mm sito.Bez zastosowania stożka na wylocie I odp dużej puchy moto nie wkręcało się na obroty .Nadmienię ze nie trawię odgłosów jakie emituje silnik 4 t wiec to jeden z plusów zast. takiego układu - o reszcie nie wspominam bo mogą być to odczucia sugestywne.
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
YOUKONN
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 20 sie 2010, 17:15

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: YOUKONN »

Moloch92 pisze:Ja mam Tłumik z Arrowa niestety nie mam filmiku żeby zademonstrować dźwięk, Już obiecałem terenowcowi ale muszę od dziewczyny porzyczyć aparat żeby nagrać bo moim telefonem to padaka, sam huk :?
Arrowek w xt? prosze bardzo ;) jesli jeszcze kogoś to interesuje.
http://www.youtube.com/watch?v=Jd3OrP-k ... re=related
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: robcio1187 »

Co możecie powiedzieć o tym tłumiku miał może ktoś styczność z tym produktem? chcę taki kupic do swojego ,Tłumik Sportowy RM Motors Motor Opaska gratis , wykonanie jest super i nie drogo istnieje możliwość dopasowania pod dany model i opcja z DB kilerem co myślicie ?
tommee25
Lubiący błoto
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2011, 10:22
Motocykl: Yamaha XT600E 2002

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: tommee25 »

Co myślicie o tym wydechu?

http://allegro.pl/sportowy-wydech-domin ... 78442.html

może już ktoś ma go u siebie założonego.

Co myślicie o jakości tych wydechów.

Cena nie jest chyba zbyt duża.

Jaki kształt lepiej wybrać: okrągły, elipsa czy triowal??

Ja jeżdżę obecnie na fabrycznym bez db-killera i zaślepki i trochę wg mnie za mocno słychać taki mechaniczny dźwięk.

Zależy mi na tym, żeby było trochę basu. Nie musi być mocno głośny, tak żeby policja czepiała się.
dzierzan
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 12 kwie 2011, 10:19
Motocykl: TTR 600 `01
Lokalizacja: Włocławek/Warszawa

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: dzierzan »

Znajomy kupił Dominatora do GSXR 750 i generalnie sobie chwali, ale miał problemy z dopasowaniem (musiał wiercić otwory bo nie pasowały) i ogólnie jakość wykonania nie powala. Podobno te wydechy są zgrzewane i ich trwałość jest dość przeciętna, ale z drugiej strony za tą cenę nie ma co oczekiwać cudów.
Awatar użytkownika
robcio1187
Po kostki w błocie
Posty: 136
Rejestracja: 07 kwie 2011, 13:54
Motocykl: YAMAHA XT 600 E 3TB
Lokalizacja: Biskupiec

Re: wydech do xt 600 jaki wybrać ?

Post autor: robcio1187 »

Panowie koło olsztyna spawają całkiem przyzwoite wydechy z kwasówki solidnie wykonanie sam tam będę zamawiał końcówkę z dolotem, na miejscu wszystko można dopasować i zadnego przerabiania nie będzie a do tego tak jak pisałem przystępna cena , jesli stunterzy je sobie chwalą to chyba powinny być dość mocne ;) a tu link http://allegro.pl/tlumik-sportowy-rm-mo ... 29681.html Na you tubie jest parę maszyn jak gadaja na tym re-mie .
ODPOWIEDZ