przewód nitro:)

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

przewód nitro:)

Post autor: Michaels19 »

jak panowie wy jeździcie?? macie rozłączony czarno czerwony przewód od masy który idzie do modułu i niby trochę osłabia silnik...
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: przewód nitro:)

Post autor: Michaels19 »

nikt nie testował?? u mnie po rozłączeniu moto zaczyna nierówno pracować i po dodaniu gazu potrafi się zadusić więc chyba samo rozłączenie bez regulacji gaźnika lub czegoś jeszcze się nie sprawdza ...
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przewód nitro:)

Post autor: Gacek »

Nie posiadam ttr ale z obiegowych informacji po odłączeniu kabelka moto powinno żwawiej się zachowywać /tyle ze emisja spalin jest wtedy bardziej szkodliwa dla środowiska , w innym temacie na forum zadawałeś pytanie o wpływ poziomu paliwa - może zbyt bogaty skład mieszanki powoduje ze odłaczenie tego kabelka u ciebie daje taki efekt ? :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: przewód nitro:)

Post autor: Michaels19 »

możliwe, cały czas staram się zgłębić temat składu mieszanki... raz wyjmowałem gaźnik bo ramie przepustnicy się poluzowało przez co przepustnica sie zawieszała, lecz przy regulacji nic nie zmieniałem i po tym zabiegu moto z ssaniem nie chce zagadać odpala bez, ssanie raczej działa bo przy odpalonym moto silnik reaguje na ruch dzwigienki ssania, lecz czy ma za dużo paliwa to cięzko mi stwierdzić dymku czarnego nie puszcza i świeca też nie była okopcona, ostatnio myślałem sobie ze może jeszcze wpływ ma filtr powietrza który dość zacnie nasączyłem i przy wyciągniętym ssaniu ciężko mu choć trochę powietrza zaciągnąć... dlatego jestem ciekaw jak u innych moto się zachowuje po rozłączeniu tego kabelka, ale forum troche zamiera:(
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: przewód nitro:)

Post autor: Gacek »

Jak mógł bym ci coś doradzić :roll: - podjedz na jakaś stację diagnostyczną pogadaj z chłopakami czy by ci nie obadali spalin . jak masz głowę na karku to łatwiej będzie ci bez karkołomnego dłubania coś wywnioskować :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: przewód nitro:)

Post autor: Krzsiek »

Mam odłączony, działa normalnie. Masz coś z gaznikiem namieszane. Moduł jedynie zmienić może mapę zapłonu. Opisane to było na niemieckim forum tt łączcie z wykresem z hamowni.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: przewód nitro:)

Post autor: Michaels19 »

no muszę sprawdzić kiedy jeszcze raz, a wyczuwasz różnicę czy nie???
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: przewód nitro:)

Post autor: Krzsiek »

Michaels19 pisze:no muszę sprawdzić kiedy jeszcze raz, a wyczuwasz różnicę czy nie???
Wyczuwam niemiecki watek opisujacy przyczyny i skutki zastosowania tej protezy i mi to wystarcza.
Skutki podparte sa papierem z hamowni.

Natomiast co do wrazen, nie jestem ekstremista uzywajacym tego nie wiadomo do czego, wiec wrazenia mam przytlumione. Ale jesli jest cos takiego to nie widze przeciwstawienstw zeby z tego nie korzystac.

Nie jest to jakis zabojczy mod, ktory musisz dawkowac w swieta i jak o tym zapomnisz to korobowod wyjdzie bokiem.
Zrobili to zeby dostac homlogacje w eu. Jakby wypuslili to wczesniej, to normy bylyby inne, kabla by nie bylo i nie mial bys duszy na ramieniu myslac o kablu, rozjezdzajac rzadkie gatunki flory i fauny.
Michaels19
Po kostki w błocie
Posty: 188
Rejestracja: 18 maja 2014, 07:41
Motocykl: ttr 600

Re: przewód nitro:)

Post autor: Michaels19 »

a to było wprowadzone od jakiegoś rocznika czy wszystkie tt600r miały, bo mój jest 98r i taki przewód jest chyba zeby to było co innego w starszych rocznikach...
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: przewód nitro:)

Post autor: Krzsiek »

Prześledź na megazip.ru numer modułu na przestrzeni lat i będziesz wiedział. I napisz co tam wyjdzie.
ODPOWIEDZ