XT 600 3TB

Pokaż innym swój motocykl!
bekasek2
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:29
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB
Lokalizacja: Podkarpacie, Świętokrzyskie

XT 600 3TB

Post autor: bekasek2 »

Witam. Mój motocykl to Yamaha xt 600 3TB, 1993r, tylko kickstarter. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, choć przy moich niecałych 190cm wydaje mi się trochę za niski. W planach mam zmiane opon na kostki, być może felgę tylną na 18". Motocykl ma mi służyć do krótkich wypraw po szutrowych i leśnych drogach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: XT 600 3TB

Post autor: qpa »

A co się stało z rozrusznikiem?
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XT 600 3TB

Post autor: mlody »

Były wersji 3TB z samą kopką.
bekasek2
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:29
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB
Lokalizacja: Podkarpacie, Świętokrzyskie

Re: XT 600 3TB

Post autor: bekasek2 »

Dokładnie. Nigdy tu rozrusznika nie było. Szukałem wersji posiadającej rozrusznik, ale same padaki były. Ta okazała się najbardziej zdrowa więc zdecydowałem się na nią.
qpa
Po ośki w błocie
Posty: 888
Rejestracja: 12 lis 2010, 18:31

Re: XT 600 3TB

Post autor: qpa »

Czyli był dekiel, dłuższy wał, pewnie i koło magnesowe a brak jedynie rozrusznika?
Awatar użytkownika
mlody
Po kostki w błocie
Posty: 351
Rejestracja: 10 paź 2013, 11:13
Motocykl: XT600K 3TB '91
Lokalizacja: Gdańsk

Re: XT 600 3TB

Post autor: mlody »

Był dekiel ale nic w środku. Wał faktycznie dłuższy, ale bez koła czy tam sprzęgiełka rozrusznika. Zaletą takiego wału jest to, że da się wymienić łańcuszek rozrządu bez zdejmowania koła magnesowego. Do tego jeszcze instalacja jest trochę inna niż w wersji z rozrusznikiem. Prawdopodobnie moduł też.

Ja mam tylko kopkę i nie narzekam. Przy odpowiednim wyregulowaniu odprężnika i wyczuciu bardzo łatwo się odpala. Bez problemu idzie odpalić ręką :)
bekasek2
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:29
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB
Lokalizacja: Podkarpacie, Świętokrzyskie

Re: XT 600 3TB

Post autor: bekasek2 »

Na to wygląda. Ale 100% pewności co do różnic nie mam.
bekasek2
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:29
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB
Lokalizacja: Podkarpacie, Świętokrzyskie

Re: XT 600 3TB

Post autor: bekasek2 »

mlody pisze:Był dekiel ale nic w środku. Wał faktycznie dłuższy, ale bez koła czy tam sprzęgiełka rozrusznika. Zaletą takiego wału jest to, że da się wymienić łańcuszek rozrządu bez zdejmowania koła magnesowego. Do tego jeszcze instalacja jest trochę inna niż w wersji z rozrusznikiem. Prawdopodobnie moduł też.

Ja mam tylko kopkę i nie narzekam. Przy odpowiednim wyregulowaniu odprężnika i wyczuciu bardzo łatwo się odpala. Bez problemu idzie odpalić ręką :)

-Co do odprężnika to jak już go ruszyłem podczas zdejmowania dekla, to myślałem że mnie krew zaleje zanim go wyregulowałem, ale teraz pali od strzała bez większych oporów. :)
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT 600 3TB

Post autor: Gacek »

bekasek2 pisze:Dokładnie. Nigdy tu rozrusznika nie było. Szukałem wersji posiadającej rozrusznik, ale same padaki były. Ta okazała się najbardziej zdrowa więc zdecydowałem się na nią.

Zadziwiające dla mnie jest ze spoglądając na foty twojego sprzęta wszystko wskazywało by ze posiadasz wersję 3tb z rozrusznikiem i kopniakiem :roll: czyli o ile się nie mylę wersję 3tb - uw . Czy zdjęcia które zamieściłeś to zdjęcia sprzeta o którym piszesz czy jakaś inny motocykl :roll: bo po prostu :mrgreen: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
bekasek2
Lubiący błoto
Posty: 22
Rejestracja: 06 wrz 2015, 14:29
Motocykl: YAMAHA XT 600 3TB
Lokalizacja: Podkarpacie, Świętokrzyskie

Re: XT 600 3TB

Post autor: bekasek2 »

Mój motocykl to motocykl ze zdjęć :facepalm: wiem że ma tylko kickstarter, i wiem że nie ma rozrusznika i raczej nigdy nie miał. Numer ramy rozpoczyna się od 3TB, na silniku jest 3TB, na tabliczce znamionowej jest 3TB. Rocznik 1993 i tutaj faktycznie na wikipedii jakieś niejasności są

https://en.wikipedia.org/wiki/Yamaha_XT_600


bo przy modelu z 1993 jest napisane XT 600 KH na rynek USA,CAN,EUR(France). Nie wiem co oznacza symbol KH, bo jeżeli by było samo K no to chyba kickstarter a to H ?


-Sam już nie wiem, dekiel chyba mam z miejscem na rozrusznik, nie wiem co jest w środku. Nie rozbierałem tego. Na kierownicy nie posiadam żadnego przycisku uruchamiania.
ODPOWIEDZ