uszczelniacze zaworów czy zawory

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: szakal »

fota magneta
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: szakal »

ktokolwiek wie? ustawiłem na znak I, bo sprawdzając patykiem przez otwór świecy wydawało mi się że to najwyższy punkt tłoka, ale chciałbym żeby ktoś potwierdził ze tak jest dobrze
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: glina »

Robiłem to półtora roku temu, ale mam jakiś zanik pamięci. Wydaje mi się, że dobrze robisz z 'I'. Prześledź rozdział 5 w serwisówce - ENGINE ASSEMBLY AND SETTING (serwisówka 2004 RE). Jak nie masz jej na maila na PW podaj.
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: TeTe199 »

Ostatni znak to powinien być GMP czyli I , pierwszy to powinien początek zapłonu .
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: szakal »

w serwisówce jest pokazane żeby ustawić wg znaku na wale i karterze, ale ja nie ściągałem magneta
TeTe199
Lubiący błoto
Posty: 72
Rejestracja: 22 wrz 2015, 21:43
Motocykl: tt6
Lokalizacja: Zachod

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: TeTe199 »

Bo to się tyczy skręcania silnika , jak nie grzebiesz głębiej i motocykl jest ze znaną historią bez przygód to te znaki służą do serwisu i diagnostyki . Jezeli podejżewasz przestawienie czego kolwiek na drodze wał zębatka roz/magneto to trzeba jednak rozkręcić i sprawdzić

EDIT

Już doczytałem chcesz ustawić rozrząd , no to ustawiasz tłok w gmp a znaki na kole nierządu na wałku w głowicy mają być poziomo do płaszczyny głowicy tak jak seriwsówka pokazuje.
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: szakal »

ok,czyli jeśli ustawiłem na I to jest dobrze? znaki są blisko siebie i nie mam pewności który to GMP, ale wydawało mi się że na I tłok był w najwyższym punkcie - praktycznie w punkcie przełamania pracy tłoka góra-dół
Awatar użytkownika
szakal
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:51
Motocykl: TTR 600

Re: uszczelniacze zaworów czy zawory

Post autor: szakal »

maszyna już poskładana, pali, jeździ. Dla potomnych zostawiam info że ustawienie rozrządu na znaku I jest prawidłowe :) dodam jeszcze że zrobiłem małą modyfikację w zawieszeniu tylnym, zamiast łożysk wałeczkowych w kiwaczce zastosowałem łożyska ślizgowe z igliduru. Jak trochę pojeżdżę to dam znać jak się sprawują
ODPOWIEDZ