XT600Z Tenere 1VJ 1987r.

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
radarpoznan
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 24 sie 2010, 16:46
Lokalizacja: PO / LPU

XT600Z Tenere 1VJ 1987r.

Post autor: radarpoznan »

Witam
Oto moja Tenerka, którą ujeżdżam od kilku lat. Właściwie to mój pierwszy poważny sprzęt. Jestem zdaje się trzecim właścicielem w kraju, sprowadzono ją z Włoch. Tam też została zmodyfikowana - dodano owiewkę przednią, niski błotnik oraz zmieniono hamulec tylny na tarczowy. Wyglądało to tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Hamulec Brembo założono chyba od Cagivy, na to wskazują klocki które ostatnio dobierałem. Owiewka pochodziła od jakiejś hondy, mocowana była do główki ramy na stelażu, nie dawała jednak spodziewanych efektów. Przy wyższych prędkościach wiatr i tak hulał wokół głowy,wizualnie średnio mi się podobała a do tego światła słabo świeciły. Kupiłem więc za grosze na ebayu lampę z XT i błotnik od TT i bez trudu dopasowałem:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Osatnia fotka z przypadkowego spotkania z Jackiem z Piły i młodszą o ponad 20 lat Tenere :)

Z pozostałych zmian - musiałem wymienić przecięte poszycie siodła i jeszcze wstawiłem ostatnio stahlflexa z przodu (z tyłu już był).Ostateczna wersja jest więc taka:
Obrazek

Opony Mitas E07- sprawdzają się w moim przypadku (w codziennej jeździe głównie asfalt), dały nawet rade w ostrzejszym terenie na Ukrainie (choć na błoto przydałaby się większa kostka).
Z poważniejszych awarii- straciłem ładowanie i musiałem wymienić stojan, padł mi ostatnio regulator napięcia i złamał się kickstarter :(
W razie pytań piszcie :)
Pozdr
radar XT 600Z Tenere 1VJ 87r./Honda MT5 83r./WSK M06B1 69 r.
Awatar użytkownika
Tomiacho
Po kostki w błocie
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2010, 22:04
Motocykl: XT 600 43f
Lokalizacja: Piła

Re: XT600Z Tenere 1VJ 1987r.

Post autor: Tomiacho »

Ładna zadbana maszyna :) Kufer no i ta kamizelka :twisted:
Cold and Ugly

Ręce w błocie, chuj w tawocie to crossowiec przy robocie
Awatar użytkownika
radarpoznan
Lubiący błoto
Posty: 43
Rejestracja: 24 sie 2010, 16:46
Lokalizacja: PO / LPU

Re: XT600Z Tenere 1VJ 1987r.

Post autor: radarpoznan »

Kufer kupiłem na pchlim targu za 40 pln, facet myślał że to skrzynka na narzędzia :lol: Płytę pod kufer wyciągnąłem za piwko od kumpla. A kamizelka w mieście sprawdza się doskonale- jeżdżę w niej zawsze na moto i na rowerze. Już mi parę razy tyłek uratowała.
Pozdr
radar XT 600Z Tenere 1VJ 87r./Honda MT5 83r./WSK M06B1 69 r.
ODPOWIEDZ