XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Pokaż innym swój motocykl!
ODPOWIEDZ
zimny
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:14
Motocykl: DL650 V-Strom

XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: zimny »

Minęło sporo czasu, nie logowałem się ale po kilku perypetiach i zmianach....mam :tenere:

XT600Z Tenere 1VJ (choć rama 3AJ). Kupiłem od znajomego maziego z forum TA (nie admina tego forum ale innego maziego) który kupił go od forumowicza XTZ - Myszak (pozwoliłem sobie skopiować jeszcze jego zdjęcie Tenerki).

Obrazek

http://forum.transalpclub.pl/viewtopic. ... 68&t=19782

Zerkając na historię sprzętu - widać że był dbany, wczorajsze 100km utwierdziło mnie w przekonaniu że taki klasyk to jest to. Są drobne mankamenty do poprawki ale o wszystkim wiedziałem kupując.

Natomiast maziemu z tego forum - serdeczne dzięki za sukcesywne wybijanie mi z głowy Transalpów i zapędów do kupna 3TB. Twoja pomoc była bardzo cenna!

Taka stara Tenera ma naprawdę klimat!

Pozdrawiam
zimny
DL650 V-Strom K5
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: mazi »

Cześć zimny :-)

Fajno, że XT! Fajno, że 1VJ (ogromny sentyment mam do tego modelu). Baw się dobrze.
---
Pozdrawiam
mazi
Awatar użytkownika
ArturS
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 2258
Rejestracja: 09 lis 2011, 07:24
Motocykl: XT600Z Tenere 3AJ, Husqvarna TE610ie
Lokalizacja: Łaziska Górne
Kontakt:

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: ArturS »

Może w końcu uda się zebrać kilka osób na starych babciach i pojechać gdzieś w Karpaty, czy Alpy Albańskie? :tenere: Bez żadnych DRZet i innych kateemów :mrgreen:
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: Gacek »

ArturS pisze:Może w końcu uda się zebrać kilka osób na starych babciach i pojechać gdzieś w Karpaty, czy Alpy Albańskie? :tenere: Bez żadnych DRZet i innych kateemów :mrgreen:
Skoro taka sub kultura odnosnie typu motocykla proponuję Regiment 13 - na pewno nastąpi pełna integracja aby dotrzeć kupą do celu :P .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
fryzjer

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: fryzjer »

Z dnia na dzień coraz bardziej podoba mi się model 1VJ. Zimny gratulacje.Piękna maszyna.
Tak się zastanawiam,czy oprócz bardzo dużego zasięgu,ten motocykl ma jakieś inne cechy,którymi by górował,nad takimi modelami jak 43F,2KF, czyli starszymi XT. Aspekt wizualny pomijam,bo to rzecz gustu.
zimny
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:14
Motocykl: DL650 V-Strom

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: zimny »

W czym 1VJ lepszy? Nie wiem, zasięg i elektryczny rozrusznik bym powiedział. A i 1VJ ma fajny, bardzo smukły bak jak na taką pojemność do jazdy na stojąco, Artur mówił że w 3AJ jest gorzej wyprofilowany.

Wizualnie to mi akurat zawsze bardziej 2KF i 3AJ się podobała. 1VJ to taki "Słonik" :D Jak to żona określiła (porównójąc do V-Stroma) - niebiesko-żółty brzyyydal. Ja pewnie chętnie zamieniłbym tył motocykla na ten z 2KF - ale nie wiem czy to możliwe, inna kwestia jest że co oryginał to oryginał w wyglądzie.

Po konsultacji z ArturemS mam pewność że mam bardzo nietypową hybrydę:
- Rama z kodem 3AJ ale kształt jak w 1VJ i pod bębnowy tylny hebel, airbox z 3AJ,
- silnik 3AJ, jeden z pierwszych z "nowym" wieloklinem ale jeszcze posiadający kopajkę.

Artur mówi że to była jedna z pierwszych 3AJ, możliwe że taka przejściówka. Oryginalnie zapewne wyglądała tak:

Obrazek

Wiem że Myszak kupił ją z rajdową owiewką ale zrobił ją na 1VJ. Generalnie okazuje się że kupiłem lepszą wersję niż zakładałem :happy:

Co do wypadu - trochę chyba miłośników tych dawnych XT-ków jest, bardzo fajny pomysł, popieram taki wyjazd! Żadnych KTMów czy innych nowoczesnych wynalazków :)

Pozdrawiam
zimny
DL650 V-Strom K5
mazi
Administrator
Posty: 1006
Rejestracja: 24 gru 2009, 11:58
Lokalizacja: LU

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: mazi »

zimny pisze: Wiem że Myszak kupił ją z rajdową owiewką ale zrobił ją na 1VJ. Generalnie okazuje się że kupiłem lepszą wersję niż zakładałem :happy:

Co do wypadu - trochę chyba miłośników tych dawnych XT-ków jest, bardzo fajny pomysł, popieram taki wyjazd! Żadnych KTMów czy innych nowoczesnych wynalazków :)

Pozdrawiam
zimny
Wiem gdzie leży ori rally owiewka do 1VJ... :slinka:

Gdyby Ci naszlo na myśl zmieniać tylne i boczne plastiki na te z 3AJ chętnie odkupię boczki od 1VJ :-)
---
Pozdrawiam
mazi
zaczekaj
Czyścioch
Posty: 12
Rejestracja: 24 lut 2013, 19:52
Motocykl: XL 600V, drz400. była xt600e
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: zaczekaj »

Cześć Zimny :D
zimny
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:14
Motocykl: DL650 V-Strom

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: zimny »

O proszę, cześć Asia :D

Jak widzisz...zdecydowałem się jednak na spróbowanie czegoś innego - :tenere:
DL650 V-Strom K5
zimny
Czyścioch
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2016, 16:14
Motocykl: DL650 V-Strom

Re: XT600Z Tenere 1VJ - zimnego

Post autor: zimny »

Tenerką zrobiłem od kupna 900km. 95% to teren, może z 5% to asfalt :happy: Uczę się, poznaję, mam wiele spostrzeżeń i przemyśleń - w odniesieniu do kilku Transalpów które miałem i Afryki. Z równolegle posiadanym DL650 nie ma co porównywać to inne światy ;)

Podsumowanie jazd po okolicach - wiele zdjęć nie ma bo skupiałem się na jeździe a nie sztuce fotografii 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lekko tu nie było...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okolice Wiślane - tu się poddałem na podjechanym E09 z tyłu...kopał i niewiele z tego wynikało
Obrazek

Pozdrawiam
zimny
DL650 V-Strom K5
ODPOWIEDZ