Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w TT
ODPOWIEDZ
negativemusicpl
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 08 lip 2016, 12:07

Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: negativemusicpl »

Witam, czy skrzynia biegów z aukcji allegro numer: 6536605106 będzie pasowała do Yamaha TT600E 2001 r? Mam problem z wypadającym drugim biegiem i wyjącą 3... Pozdrawiam i proszę o pomoc, szukam takiej skrzyni i nigdzie nie ma...
Awatar użytkownika
czadi
Lubiący błoto
Posty: 80
Rejestracja: 08 maja 2011, 15:28
Motocykl: XT 600 2KF
Lokalizacja: Rawicz

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: czadi »

Skrzynia pewnie będzie pasować w końcu nie ma nie wiadomo ile modeli silników tym bardziej z tego samego roku tylko ta skrzynia nie jest za "bogata" koła 5, 3 i 4 biegu na wałku sprzęgłowym ( ten z nakrętką ;) ) mają wyraźne wżery powstałe w wyniku pittingu tak że nici z uciszenia trójki. Koła na wałku zdawczym wyglądają ok poza 5 bo chyba też widzę tam wżery. Oczywiście nic nie można powiedzieć o zużyciu wałków i kół zębatych w zakresie ich wzajemnego pasowania. Na koniec gościu, który to sprzedaje chyba nie bardzo wie jak to ma wyglądać bo po co nałożył koło przenoszące napęd z wału korbowego na sprzęgło ( to ze sprężynkami ) i osłony łożyska wału korbowego na wałek sprzęgłowy. 300zł za coś takiego chyba nie a nawet na pewno nie.
negativemusicpl
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 08 lip 2016, 12:07

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: negativemusicpl »

Dziękuję za odpowiedź, nie wiesz może gdzie można dorwać taką skrzynię w dobrym stanie? Już mi ręce opadają...
Awatar użytkownika
glina
Po ośki w błocie
Posty: 629
Rejestracja: 07 lut 2014, 12:10
Motocykl: była : TT600E 1998
jest : DRZ400E 2002
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: glina »

Poszukaj na ebayu. Drożej niż w PL, ale może się uda.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: Gacek »

Pacjent i tak to po kosztach goni W aso jeden tryb wychodzi 3 stówy - tylko do tt -e szukaj skrzyni od tt a nie ttr :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
negativemusicpl
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 08 lip 2016, 12:07

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: negativemusicpl »

Przy wypadającej 2 wymienia się dwa tryby tak?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: Gacek »

To co nalezy wymienić wyjdzie po weryfikacji podzespołow , moze dojść wałek ,wodzik , programator , łozyska :roll:
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
negativemusicpl
Lubiący błoto
Posty: 64
Rejestracja: 08 lip 2016, 12:07

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: negativemusicpl »

Coś czuję że pójdę z torbami przez ten moto :(

PS. Ta pewnie też nie będzie pasowała? http://www.ebay.com/itm/4001-Yamaha-TT6 ... 6f&vxp=mtr
wiewior298
Lubiący błoto
Posty: 79
Rejestracja: 13 maja 2016, 05:24
Motocykl: TT 600 4gv 1994
Lokalizacja: Rumia woj.Pomorskie

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: wiewior298 »

a ty na pewno masz tte z 2001?? bo na megazip.net nic nie ma na temat takiego modelu w tym roku. A skrzynia biegów od ttr tylko do ttr plug and play ja jak bym miałbym skompletować skrzynie do mojego to majątek 3 tryby + wałek kosza sprzęglowego bo zęby te stałe to są cienkie jak papier i kupiłem tanio skrzynie od ttr w tym są 3 nowe tryby (akurat ktore potrzebuje ) i jeden zużyty a więc z 2 jedna i różnica między skrzyniami jest taka że wałek kosza sprzęgłowego w ttr jest o 2 mm dłuższy, dokładnie je porównałem i z wymiarowałem i wiem gdzie jest różnica, w poniedziałek do tokarza dam żeby mi to zrobił i z ttr podejdzie do tts tylko czy to można nazwać już druciarstwem? życie zweryfikuje. A u ciebie to nie koniecznie muszą być tryby może wodziki w dupe dostały jak co to mam komplet na zbyciu w dobrym stanie, ale dopiero będziesz mógł to wszystko zweryfikować jak piec rozpołowisz.
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Skrzynia biegów Yamaha TT600E 2001 rok

Post autor: Gacek »

Wydaje mi się ze kompatybilna z skrzynią tte powinna być skrzynia z ostatnich xt - tylko nalezało by ustalić który modelowo silnik włosi wrzucali do tte .Najprosciej było by zmierzyć jaką masz szerokosć 5 trybu :| .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ