maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

czy ktoś z forumowizców używał opon tej firmy mam zamiar kupić na próbe coś innego niż mitas chodzi o gume na tył
http://moto.allegro.pl/maxxis-130-90-17 ... 39723.html
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

niestety a może stety syałem się dzisiaj posiadaczem opony jak w tytule wizualnie na żywca robi wrażenie jest chyba wystarczająco rzadka odstępy między kostkami na środku około 4cm kostki wysokie na 16mm twarde ciężko ukręcać i wyginać w poruwnaniu do ac10 w niedziele testy .po ostatniej niedzieli znikły znowu tylne klocki zdobyłem nowe sinteredowe delta breaking jak ktoś miał doczynienia z takimi klocami prosze o opinie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tylnia tarcza 1mm poniżej granicznego wymiaru musze zdobyć drugie koło z tarczą aby nieprzekładać ciągle opon
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: Pawlo »

Ogur, co to za lacz, na fotach ten po prawej? I jak ci się na nim jeździło :?:
Obrazek
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

to z prawej to mitas e09 jeżdzi spoko ale po suchym szutrze w ciężkim przeprawowym terenie zalepia się i trzeba się namęczyć jest to jedna z popularniejszych gum szosowo terenowych robi niezłe przebiegi moja ma jakieś 6000km i zostało jakieś niecałe 10mm niepamiętam ile miała nowa używam 50/50 off-on myśle że jeszcze ze 3000km zrobie
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: Pawlo »

Tak myślałem, że to mitas. Właśnie się do takiego przymierzam. Teraz mam komplet mitasów C12 i C15, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Byłem nastawiony na to, że w terenie prędzej pójdzie na gume niż na asfalcie :D A tu nic, tylko kostki powyrywało :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

dzisiaj odbyłem pierwsze testowe jazdy,w porównaniu z e09 na leśnych rozmokłych koleinach i błocie niema porównania na + drogi zasypane mokrymi liśćmi niestanowią problemu nawet na zakrętach gdzie e09 uciekało tyłem.test był krótki chyba złapałem gume albo zakładjąc popijaku przyszczypnołem,bezproblemu zrobiłem 8km bezpowietrza wentla nieurwało przy 50km/h troche mocno na kapciu szumiało zaraz ściągam dętke i zaklejam póki jestem w stanie niewskazującym
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

dziś więcej poganiałem jak narazie jestem zadowolony niema porównania do e09 na asfalcie niejest żle pojawiają się mrówki pod tyłkiem około 100km/h. hamowanie na mokrym asfalcie niestanowi problemu opona nie huczy na czarnym na mokrych liściach bardzo dobrze podobnie na mokrej glinie.za jakiś czas okaże się jaka trfałość ile wytrzyma km-ów jak szybko zacznie znikać ,czy warto wybólić 219pln
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

w niedziele udałomi się troche intensywniej potopić sprzęta i opona jest miodzio choć przy90km/h mrówki pod tylkiem i butami na zakrętach po czarnym trzeba troche wolniej niż E09 natomiast niewiem czemu ponad 100km/h jest całkiem dobrze leciałem narazie 130km/h, na E09 ponad 100km/h moto bardzo niebezpiecznie wężykowało teraz problem znikł choć opona bez dot-u i bardzo hardkorowa,może jutro zapodam jakieś foto
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
ogur69
Po kostki w błocie
Posty: 298
Rejestracja: 21 sty 2010, 21:40
Lokalizacja: witnica

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: ogur69 »

noi stało się opona po około 1100km większość po czarnym znikła po rajdzie, po powrocie zmierzyłem zostało 9mm z 16mm jak była nowa niepolecam do okazyjnego latania po czarnym lecz w teren i błota bardzo dobra praktycznie niezalepia się w glinie i mokrych torfach
ludzie dzielą się na czystych i szczęśliwych
Awatar użytkownika
terenowiecc
Administrator
Posty: 1734
Rejestracja: 24 gru 2009, 10:19
Motocykl: LC4
Lokalizacja: LCH

Re: maxxis 6001 opinie wrażenia z jazdy

Post autor: terenowiecc »

Szybko leci ta oponka, choć na czarnym każda kostka się zużywa. 9mm to jeszcze trochę jej jest, po dziczy poupalasz ;)
ODPOWIEDZ