Xt 600 bierze olej

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

Verpis pisze:przy okazji zapytam bo nie chcę zakładać tysiąc tematów jakim kluczem odkręcić świecę w 3tb tradycyjny 21mm z kompletu się nie mieści
Ja mam zeszlofowaną nasadkę, gięta przedłużke( nie wiem jak to się nazywa), przedluzke i grzechotkę, mieści się bez problemu.
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

Znaleźli dla mnie pierścienie jednak mam pytanie, skoro tłok ma 94,93 mm średnicy to pierścienie 95 mm nie będą za luźne ?? Mam głupie wrażenie ze 0,07 mm to trochę mało. W końcu okazało się ze ktoś źle dotarł zawory. Zawiozłem zawory i głowice do profesjonalnej firmy która się tym zajmuje. Z 3500 tys które dałem za xt zrobily się 6000 trochę boli :( czyli teraz muszę kupić pierścienie tłokowe, uszczelkę cylindra i glowicy, uszczelniacze zaworowe + 300 na szlifowanie zaworow
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: Gacek »

Czegoś nie rozumiem :roll: siedzi u ciebie tłok wossnera 94,93 mm ? na ile kumam to jest nominalny wymiar dla selekcji ori tłoków yamaha .Wszystko co musisz zrobić to okreslic pasowanie jakie wystepuje miedzy tłokiem a cylindrem jak mieści się w tolerancji producenta tłoka i nie zaglądaj w takim przypadku w manual bo wossner ma swoje kryteria pasowań .
Pierścienie w takim przypadku dedykowane do tłoka sprawdzasz weryfikujesz przed montażem w cylindrze ustalając ich prawidłowe ułożenie do pomiaru np :(najprościej tłokiem ) mierzysz luz jaki występuje miedzy krawędziami na tzw zamku -zamkach .
Nie jestem na bieżąco z cennikiem jednak za doszlifowanie zaworów 300 zł to chyba lekka przesada pozostaje jeszcze kwestia tego jak to ująłeś w nazewnictwie :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

Nie rozumiem jak to zmierzyć :omg: Dałem głowice na dotarcie zaworow, gniazd zaworowych i wymiane uszczelniaczy. Znajomy powiedział mi ze Max do 300 ale nawet lepiej jeśli będziesz taniej :happy: Da sie sprawdzić czy pierścienie te co mam są jeszcze dobre?
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: Gacek »

Da się wkładasz pierscień w cylinder ustawiasz go tłokiem aby równo był położony do np górnej krawędzi i następnie mierzysz szczelinomierzem luz jaki występuje miedzy końcówkami pierścienia .Moze niezbyt jasno-zrozumiale to opisałem ale w taki sposób łopatologicznie mozna obadać , podobnie z luzem pierścienia w zamku wsuwasz pierścień w zamek i badasz luz góra dól :bananasaluta: jak nie rozumiesz to poproś kogos niech ci to w bardziej zrozumiały sposób opisze :? .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
wencel99
Lubiący błoto
Posty: 41
Rejestracja: 15 sty 2017, 18:20
Motocykl: Yamaha xt 600 3tb 91r

Re: Xt 600 bierze olej

Post autor: wencel99 »

Co to jest zamek? Da się sprawdzić czy pierścień olejowy jest dobry? Prosił bym żeby ktoś to wytłumaczył tak jak idiocie :niewiem:
ODPOWIEDZ