Dodatkowe oświetlenie

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: jeton »

loko pisze:To tak na szybkości,
jaki przekaźnik zwykły DC na 12 V a na jaki prąd to zależy co dasz za oświetlenie jakiej mocy ( jakis sklep elektroniczny lub w necie TME)… przekaźnik ma 2 punkty „+” „-„ zasilające cewkę przekaźnika jak dasz na nią napięcie to przekaźnik przesunie styki robocze … styki masz NO normalnie otwarte czyli jak nie płynie prąd przez cewkę jest rozwarty.. i NZ jak nie płynie to styk zwarty.. na przekaźniku będziesz miał rysunki lub opisy … w celu zabezpieczenia przekaźnika daj diodę tak jak narysowałem jakaś 1A zwykła……
Czy tak na szybko i łopatologicznie mógłby ktoś mi wytłumaczyć gdzie mam wpiąć gniazdo zapalniczki do ttr bez akumulatora?
Chodzi o może jakiś fotki gdzie i jak. Mój zestaw to gniazdo zapalniczki + bezpiecznik.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Pawlo »

Najłatwiej będzie w czerwony przewód wychodzący z regulatora napięcia, tylko jeden z czterech jest czerwony jakby co ;) No chyba, że chciałbyś po stacyjce, ale nie wiem czy jest sens, bo prąd i tak będzie dopiero po odpaleniu. No a masa to tam gdzie będziesz miał najbliżej.
Obrazek
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Krzsiek »

Łopatologicznie to tak:
Regulator napięcia, to takie prostokątne aluminiowe z czarnym w środku i boki maja żeberka. Jest pod siedzeniem.
Wychodzą z tego kable. Jest trochę białych i jeden czerwony. Ten czerwony to miejsce gdzie podepniesz środek gniazdka zapalniczki, jak ma kable to najpewniej będzie czerwony. Czerwień to plus.

Minus, z gruntu czarna kablem występuje również kolo regulatora. kabel podpięty tam jest pod śrubę która owe aluminiowe czarne w środku z żeberkami przykręcone jest do ramy.

Pod ta śrubę podłącz minus gniazda. Czyli jak jest kabel to jest zwykle czarny, a jak nie ma to podłączasz to pod ta metalowa ściankę którą jest w środku wokoło odchłani gniazda.

Bezpiecznik dajesz gdzieś na czerwonym kablu.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: jeton »

Pawlo pisze:Najłatwiej będzie w czerwony przewód wychodzący z regulatora napięcia, tylko jeden z czterech jest czerwony jakby co ;) No chyba, że chciałbyś po stacyjce, ale nie wiem czy jest sens, bo prąd i tak będzie dopiero po odpaleniu. No a masa to tam gdzie będziesz miał najbliżej.
Masa do regulatora? Czyy to jakiś kolor kabla?
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: jeton »

A czy lepiej jest ciągnąć kabel od regulatora czy gdzieś wpiąć się przy stacji?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Krzsiek »

Przy stacyjce za wiele nie ma, wrecz nic tam nie ma oprocz wiazki w koszulce. Podepnij sie pod regulator dajac bezpiecznik po drodze.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: jeton »

Krzsiek pisze:Przy stacyjce za wiele nie ma, wrecz nic tam nie ma oprocz wiazki w koszulce. Podepnij sie pod regulator dajac bezpiecznik po drodze.
To przy okazji. Jaki bezpiecznik zastosować? Bo mam takie hermetyczne gniazdo na bezpiecznik samochodowy.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Krzsiek »

Zależy do czego to gniazdo ma być. Max 5A.
I gdzie to gniazdo ma byc?
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: jeton »

Krzsiek pisze:Zależy do czego to gniazdo ma być. Max 5A.
I gdzie to gniazdo ma byc?
Gniazdo do ładowania telefonu lub gps.
Na kierownicy.
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Krzsiek »

To 2A styknie do tego.
Dodatkowo zanim zalozysz gniazdo wywierc w nim otwor na wylot na dole, gdzies przy sciance.
Otwor po to, zeby jak wleci tam woda to sobie rownie szybko wyleciala.

Jak tego nie zrobisz i bezie stala tam woda to zrobi sie w srodku elektroliza z brudu, wyrosnie cos z tego brzydkiego, bedzie zwarcie i ogolna kondycja gniazda zakwalifikuje je do wyrzucenia.
ODPOWIEDZ