Dodatkowe oświetlenie

Forum poświęcone modyfikacjom TT.
jeton
Po kostki w błocie
Posty: 115
Rejestracja: 22 maja 2012, 19:38
Motocykl: TT600R 2000r

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: jeton »

Krzsiek pisze:To 2A styknie do tego.
Dodatkowo zanim zalozysz gniazdo wywierc w nim otwor na wylot na dole, gdzies przy sciance.
Otwor po to, zeby jak wleci tam woda to sobie rownie szybko wyleciala.

Jak tego nie zrobisz i bezie stala tam woda to zrobi sie w srodku elektroliza z brudu, wyrosnie cos z tego brzydkiego, bedzie zwarcie i ogolna kondycja gniazda zakwalifikuje je do wyrzucenia.
Tylko to takie hermetyczne gniazdo zamykane. To też?
Krzsiek
Po ośki w błocie
Posty: 522
Rejestracja: 16 kwie 2010, 09:46
Motocykl: TT600R 5CH
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Krzsiek »

Tez. Hermetyczność swoja droga. Jak coś się tam dostanie to otworem wyleci.

Otwór nie musi być duży, 3mm góra. Jak gniazdo jest plastikowe to można dziurkę przepalić rozgrzanym cienkim gwoździem.
Oczywiście przy założeniu ze gniazdo jest tak zamocowane, że jak coś wleci to woda stoi na dnie i utwór dajesz w miejscu gdzie zbierała by się woda.
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: homeraczos »

chłopaki nie czytałem dokładnie tego tematu mnie też brakowało oświetlenia i zakupiłem zestaw światła xenonowego przetwornica plus żarówka h4 xenonowa ma długie i krótkie
z taka mechaniczną przesłonką a dodatkowo czerpie 25w a moc świetlna jest 2-3 x mocniejsza

na allegro jest tego na pęczki kosztuje grosze a efekt jest zdecydowany :funkynana:
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: homeraczos »

a znowu z tyłu zrobiłem z paska ledowego oświetlenie czerpie prądu niemal że nic a efekt jest porównywalny z nowszymi motorami

kupiłem dwa paski po 6 czerwonych diod każdy i wsadziłem w termo kurczliwe opaski diody pod normalne światło wsadziłem w czerwoną opaske i zgrzałem później oba paski ledów ustawiłem jeden nad drugim i włożyłem w szerszą czerwoną opaskę i zgrzałem w taki sposób światło świeci mocnym światłem podczas hamowania i normalnie przy zapalonych światłach na koniec ładnie do mocowałem równo z profilem tylnego błotnika i w taki sposób odmłodziłem motor o 10 lat przynajmniej od tyłu :bananaevil:

zostaje tylko kwestja homologacji przeglądu nie przejdzie u upartego zgreda ja na szczęście nie mam z tym problemu
Awatar użytkownika
Adriandos
Lubiący błoto
Posty: 69
Rejestracja: 25 wrz 2013, 19:10
Motocykl: Husqvarna TE 510
Lokalizacja: ZGY Pustkowo
Kontakt:

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: Adriandos »

pokaż jakieś fotki...jak to wszystko Ci wyszło :confetti:
Awatar użytkownika
homeraczos
Lubiący błoto
Posty: 63
Rejestracja: 11 sty 2012, 21:34
Motocykl: yamaha tt 600
Lokalizacja: starachowice

Re: Dodatkowe oświetlenie

Post autor: homeraczos »

światło tylne widać na filmiku żadnych fotek nie robiłem podczas pracy ale teraz remontuje motor porobię zdjęć i zrobie dokładne nagranie

https://www.youtube.com/watch?v=Ah_8nxrJ4m4

nie widać stopu bo hamulca nie wciskałem zrobie ładne nagrania foty po ukończeniu prac nad moja tt-tką to wszystko pokarze
ODPOWIEDZ