Jakie zebatki na trase

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
koron1
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2012, 19:56
Motocykl: Yamaha XT600 3TB '90

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: koron1 »

Ja mam 15/52 8-)
- jeżdżę tylko w off (dużo różnej maści górek mniejszych i większych)

tu masz zdjęcie:
viewtopic.php?f=17&t=2347&start=10#p18237

Taką kupiłem z moto, więc nie wiem czy "oryginał" czy nawiercane otwory, ale raczej to drugie.
Łańcuch oczywiście 520.
stary
Lubiący błoto
Posty: 38
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:09
Motocykl: yamaha xt 3tb
Lokalizacja: żywiec
Kontakt:

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: stary »

Dzieki Koron za porade mam goscia-- MA TAKĄ 53 ZĘBY TYLKO - ;) NIE WIEM NIE BĘDZIE ZA WOLNA :?: ,MNIE RACZEJ CHODZI BY MOTO WOLNIEJ JEŹDZIŁO, bo jak jest ciezko w terenie a / XT /-do lekkich nie należy to na 1 bywa za szybko - -tylko nie będzie za dużo 53 zęby ? , z przodu mam 15 zębów , możesz opisać jakie wrażenia ( szybkość ) na takiej zębatce ?
może ktoś przerabiał taką zębatkę ---myślę zaspawać stare otwory i wywiercić nowe ( tylko czy nie rozhartuje te zębatkę ) ? :nie wiem:
najprościej byłoby dac mniejszą zębatkę z przodu ,ale co wtedy z tym wycierającym sie ślizgiem ?? :roll:
stary gg-11364481
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Stary co ty tak przezywasz będzie za wolno wrzucisz dwójkę ;) .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
stary
Lubiący błoto
Posty: 38
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:09
Motocykl: yamaha xt 3tb
Lokalizacja: żywiec
Kontakt:

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: stary »

masz racje tyle ze jak się już kupi to klops bo dopiero się dowiem jak to chodzi jak zacznę śmigać ,( jeżeli to można nazwać śmiganiem :lol: ) jakbyście poradzili co wybrać 50 ,1 ,2, 3 zębów :niewiem:
stary gg-11364481
koron1
Czyścioch
Posty: 14
Rejestracja: 27 sty 2012, 19:56
Motocykl: Yamaha XT600 3TB '90

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: koron1 »

V-max nie mierzyłem... raz odkręciłem na asfalcie do może 120km/h.
Więcej Ci nie pomogę, bo porównania nie mam. Sam musisz zdecydować.
stary
Lubiący błoto
Posty: 38
Rejestracja: 25 sty 2010, 09:09
Motocykl: yamaha xt 3tb
Lokalizacja: żywiec
Kontakt:

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: stary »

znaczy mam rozumieć mykles te 120 na -5-ty bieg , i moto było na pełnym gazie :?: czy jeszcze coś tam miałeś na manetce ? ,ja nawet nie mam zamiaru na mitasie jeździć więcej jak ---ewentualne przejazdy przez krótkie odcinki drogi-- tak do 90 km/ godz ,tak chodzi mi po głowie by wziąć te zębatkę 50 zębów
stary gg-11364481
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Stary powiem ci tak zweryfikuj się pod kątem rozmiaru koła - to taka moja rada .
Na 17 cali praktycznie nie ma opon do off a jak są to na ile przerobiłem typy ciężko się na tym bujać po lesie w górach.
Wsadzając 18 cali na tył poszerzysz sobie opcję doboru bieżnika .
Używając mitasa co2 na 17 calowym kole nie byłem zadowolony dawał radę ale raczej w suchym terenie na kamieniach jak się trafiło przelotowe błotko lub kasek trawy - to psycha mi siadała .
Jeżdżę wiecej po północnych stokach są bardziej ostre i kamieniste od południowych które słonce i erozja rozmiękcza gdzie łatwiej trafić na błotniste odcinki .Wiec mi mitas sprawował się lepiej w takim terenie .
Nikt ci nie da gotowej recepty bo każdy ma swoje preferencje - moim zdaniem musisz zaryzykować jak sporo jeździsz to za sezon i tak zmienisz albo wcześniej i zrobisz ew korektę :roll: .
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
Fihu

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Fihu »

Pozwolę sobie odświerzyć temat, aby nie śmiecić nowym.
Sporo cennych informacji można tu wyczytać, jednak męczy mnie jedno pytanie. Czy model 2KF nie ma innej skrzyni biegów? Chodzi mi o krótsze bądź dłuższe poszczególne przełożenia na skrzyni ;)
Motocykl kupiłem z przełożeniami 14 / 48, przede wzystkim śmigam w terenie bo na trasy mam inne enduro, zmieniłem na 15 z przodu, trochę się polepszyło ale nadal wydaje mi się któtko. Rozwarzam zakup na tył 45 z ... no właśnie, a może jeszcze mniejszej?
szpadyzor45
Po kostki w błocie
Posty: 302
Rejestracja: 19 maja 2012, 06:45
Motocykl: XT600 2KF
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: szpadyzor45 »

Chyba masz rację. Ja mam 15/45 w silniku 43F i tez mam podobny vmax, znaczy max 110 gdzieś przy wyprzedzaniu ale to tylko w skrajnych sytuacjach.
ps opona 120/80/18
Awatar użytkownika
Gacek
Prawdziwy Endurzysta
Posty: 4299
Rejestracja: 02 paź 2010, 17:12
Motocykl: Yamha xt 600 3tb 1994
Lokalizacja: SB

Re: Jakie zebatki na trase

Post autor: Gacek »

Fihu pisze:Pozwolę sobie odświerzyć temat, aby nie śmiecić nowym.
Sporo cennych informacji można tu wyczytać, jednak męczy mnie jedno pytanie. Czy model 2KF nie ma innej skrzyni biegów? Chodzi mi o krótsze bądź dłuższe poszczególne przełożenia na skrzyni ;)
Motocykl kupiłem z przełożeniami 14 / 48, przede wzystkim śmigam w terenie bo na trasy mam inne enduro, zmieniłem na 15 z przodu, trochę się polepszyło ale nadal wydaje mi się któtko. Rozwarzam zakup na tył 45 z ... no właśnie, a może jeszcze mniejszej?

Ja posiadam 3tb 14 /47 na 18 calowym kole prędkość max to około 120 (ale na asfalcie :P ) i tez się zastanawiam czasami jeżdżąc off po co mi 5 bieg skoro go praktycznie nie używam - ogólnie zapytam z czego lub co to za zębatka pasująca do xt co ma 48 zębów :roll: ?
אני לא צריך אמונה עיוורת,
אני לא צריך עזרה קומית,
אני לא צריך להסתכל על הפצעים,
אני לא צריך את ישוע המשיח סופרסטאר,
אני לא צריך טלוויזיה ביום ראשון,
אתה יכול להיות בטוח, אני לא צריך דת.
ODPOWIEDZ