Zawieszenie paioli jak prawidlowo poskladac

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
Awatar użytkownika
Dalti
Po kostki w błocie
Posty: 217
Rejestracja: 13 lip 2016, 05:55
Motocykl: RX125,XL600V , TT600R ,530EXC zabawki
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Zawieszenie paioli jak prawidlowo poskladac

Post autor: Dalti »

Dalti. Przeglądałem ostatnio forum TA w poszukiwaniu moich starych zdjęć z rozbiórki zawiechy XL600V i widziałem, że też się tam wypowiadałeś :)
to jestem tu to tam i jeszcze gdzieś ..

Co do oleju no nie będzie twardszy bo olej za to nie odpowiada w pewnym sensie . Na 5W chodzi db. Ja mam u siebie założone gumy/harmonijki acerbiss z jakiegoś ktm 48mm i jeśli chodzi o tego typu zawszenie to zdaje najlepiej egzamin pod syf,wilgoć ,kamienie itp..i wysycha szybko.
Awatar użytkownika
stożunio
Po kostki w błocie
Posty: 138
Rejestracja: 29 paź 2019, 06:01
Motocykl: TT600R 2001r.
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: Zawieszenie paioli jak prawidlowo poskladac

Post autor: stożunio »

Lagi poskładane, dzięki za podpowiedzi. Zalałem Valvoline 10W bo miałem jeszcze 2 butelki po poprzednim motocyklu, jak okażą się za twardo to wymienię w trakcie sezonu, nie ma z tym wiele roboty. Nie znalazłem harmonijek o których mówisz, więc na razie zostają stare neopreny - nie są jeszcze potargane więc objadą.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zawieszenie paioli jak prawidlowo poskladac

Post autor: Pawlo »

Ja bym sobie odpuścił neopreny - chłoną wodę i syf, robi się takie bagno, że woda nie odparowuje i później m.in. takie tematy jak korozja na sprężynkach :roll: Jak już koniecznie chcesz dodatkowe osłony to tylko harmonijki. Wrzuć hasło np. na allegro "osłony na lagi cross", pomierz średnice u siebie i coś powinieneś dopasować.
Obrazek
ODPOWIEDZ