Ohlins luz góra

Forum dotyczące nadwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, napędowego, ogumienia i innych podzespołów nie związanych z silnikiem.
ODPOWIEDZ
Odiro
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2014, 20:40
Motocykl: TT600RE zawias Paioli/Ohlins
Lokalizacja: Mazury

Ohlins luz góra

Post autor: Odiro »

Witam, mam nie wielki ale jednak luz na górze amora, naprawiał ktoś? co tam pada najczęściej, widziałem w katalogu że sporo elementów wchodzi w ten mechanizm :panika: a ceny wysokie, macie jakieś wymiary/ zamienniki, bez tokarza się obejdzie ?
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ohlins luz góra

Post autor: Pawlo »

Może najpierw zweryfikuj gdzie konkretnie jest luz, a dopiero potem się martw, kupuj lub dorabiaj :D Wrzuć moto na windę i sprawdź przy okazji kiwaczkę i pozostałe elementy, bo mogą przenosić hałasy w inne miejsca.
Obrazek
Odiro
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2014, 20:40
Motocykl: TT600RE zawias Paioli/Ohlins
Lokalizacja: Mazury

Re: Ohlins luz góra

Post autor: Odiro »

Jakbym nie sprawdził to bym nie pisał ze luz na górze :slinka: kiwaczka odziwo okey, byłoby za łatwo. Może ktoś już robił i ma z tym doświadczenie i ułatwi mi, a moto nie widuje na co dzień.
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2494
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ohlins luz góra

Post autor: Pawlo »

Konkrety panie, gdzie ten luz? :) Na śrubie mocującej, na dystansach, luźna tuleja w amorze czy może zerwana? Luz góra-dół czy na boki? Największym problemem będzie zerwana tuleja lub tuleja wypadająca z amora, w miejscu w którym jest wprasowana. Sama tuleja to drogi interes, ale z resztą poradzisz sobie z pomocą tokarza lub wymieniając na nowe - ceny są w miarę do przełknięcia :arrow: https://yama-sklep.pl/oryginalne-czesci ... spf-viewer
Obrazek
LOPEZTT600R
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru 2018, 19:49
Motocykl: TT600R

Re: Ohlins luz góra

Post autor: LOPEZTT600R »

Tez mialem luz na gornym mocowaniu w ohlinsie. Po wybiciu tulejek masz jakby piankowe uszczelki. Nalezy je delikatnie zdemontowac tak zeby ich nie porwac. Pod nimi sa zabezpieczenia lozyska z obydwu stron. Po ich demontazu mozesz wybijac lozysko. Lozysko to skf BLRB 366748, 14x26x14, koszt okolo 100 zl. Po wymianie nic juz nie "wali".
Odiro
Lubiący błoto
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2014, 20:40
Motocykl: TT600RE zawias Paioli/Ohlins
Lokalizacja: Mazury

Re: Ohlins luz góra

Post autor: Odiro »

O dzięki! :) Czyli na górze amora jest to samo łożysko jal na dole? 14x26x14
LOPEZTT600R
Czyścioch
Posty: 17
Rejestracja: 30 gru 2018, 19:49
Motocykl: TT600R

Re: Ohlins luz góra

Post autor: LOPEZTT600R »

Ojjj sorry, zakrecilem sie troche. W kiwaku jest oryginalnie 14x26x14. Mozna wstawic (trzeba zeszlifowac tulejki) typowe z skf ktorego symbol podalem w poprzednim poscie i ono ma 14x26x15. W ohlinsie na gorze siedzialo u mnie 14x26x15.
ODPOWIEDZ