Yamaha xt 125x - pytania od nowicjusza

Forum dotyczące problemów technicznych związanych z jednostką napędową i układem zasilania w XT
grzesiek_73
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 17 cze 2020, 20:03
Motocykl: Yamaha Fazer 1000
Yamaha XT 125

Re: Yamaha xt 125x - pytania od nowicjusza

Post autor: grzesiek_73 »

Syn ma teraz kat A1 wiec 125ccm to max czym może legalnie śmigać
Przeróbka na 150ccm i wymiana gaźnika na pewno ożywi ten motocykl.
Ale później mogą być kłopociki na przeglądzie, przy kontroli bardziej kumatych misiaków lub podczas wypadku.
Nie wiem co wtedy robi ubezpieczyciel ?
Synek teraz rozpoczyna B a wiosną wystartuje z A2
Już się rozgląda za czymś mocniejszym ale nie ma za dużego wyboru, bo nowy musi spełniać trzy warunki
1 żeby był w miarę crossowy
2 żeby był zarejestrowany
3 żeby był 2 osobowy
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha xt 125x - pytania od nowicjusza

Post autor: Pawlo »

grzesiek_73 pisze: 03 lut 2022, 12:40 Syn ma teraz kat A1 wiec 125ccm to max czym może legalnie śmigać
Przeróbka na 150ccm i wymiana gaźnika na pewno ożywi ten motocykl.
Ale później mogą być kłopociki na przeglądzie, przy kontroli bardziej kumatych misiaków lub podczas wypadku.
Nie wiem co wtedy robi ubezpieczyciel ?
Synek teraz rozpoczyna B a wiosną wystartuje z A2
Już się rozgląda za czymś mocniejszym ale nie ma za dużego wyboru, bo nowy musi spełniać trzy warunki
1 żeby był w miarę crossowy
2 żeby był zarejestrowany
3 żeby był 2 osobowy
Sporo nowszych sprzętów na wtrysku można wykastrować wgrywając odpowiednią mapę. Dla przykładu na 100% da się to zrobić w KTM 690 (Enduro/SMC/Duke) gdzie jest dostępna gotowa mapa na 25kW (34KM). Po zrobieniu docelowego prawka wgrywa się inną mapę i masz ten sam sprzęt tylko dwa razy mocniejszy. Spoko opcja, bo nie wymaga zmiany motocykla, jedynie sporo papierologii :niewiem:
Obrazek
grzesiek_73
Czyścioch
Posty: 10
Rejestracja: 17 cze 2020, 20:03
Motocykl: Yamaha Fazer 1000
Yamaha XT 125

Re: Yamaha xt 125x - pytania od nowicjusza

Post autor: grzesiek_73 »

KTMy lubi, ale 690 Duke jest za mało "crossowy"
Bardziej w stronę WRki zerka - jest w miarę lekka i dobrze radzi sobie w terenie
Awatar użytkownika
Pawlo
Moderator
Posty: 2496
Rejestracja: 01 paź 2010, 19:29
Motocykl: Było TT600S
Jest KTM 690 Duke & 1290
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yamaha xt 125x - pytania od nowicjusza

Post autor: Pawlo »

Bardziej chodziło mi o 690 Enduro, po prostu rzuciłem całą rodzinę 690 i pomysł na wykastrowanie, bo te 3 modele to praktycznie technologicznie to samo. WR 450 bardzo fajny sprzęt, kiedyś też chodził mi po głowie, ale stwierdziłem, że jednak mierzenie pracy silnika w motogodzinach to nie dla mnie. No chyba, że jako drugi sprzęt do weekendowego orania w terenie ;)
Obrazek
ODPOWIEDZ